Čeká vás premiéra v Národním? Nebo „jen“ vystoupení hereckého souboru v lokálním divadle? V každém případě outfit nepodceňujte. Svým zevnějškem totiž dáváte najevo, že jste si vědomi slavnostního okamžiku, který v rámci představení prožíváte.

Dobám, kdy se do divadla nemohlo jinak než ve smokingu nebo velké večerní, už dávno odzvonilo. I tak je ale návštěva divadelního představení společenskou událostí, na kterou se vyplatí oblečení a doplňky pořádně vyladit. Jak moc slavnostně mají vypadat, však záleží na druhu představení a především typu divadla.

Oblečení do velkých divadel, opery, na slavnostní premiéry a večerní představení


Do Národního divadla a Státní opery zvolte formální a slavnostní oděv, obzvlášť když se chystáte na slavnostní večerní premiéru. Pánové tedy konečně budou mít příležitost vytáhnout ze skříně tmavý oblek nebo dokonce smoking, světlou košili a kravatu nebo motýlka. Dámy mají možnosti o něco různorodější. Sukni kratší než po kolena nechejte doma. Naopak sáhněte po té delší v kombinaci s elegantním topem a sáčkem. Ještě vhodnější jsou pak společenské večerní šaty. Nepleťte si je však se šaty plesovými. Do divadel se hodí spíše jednodušší splývavé střihy a jednolité odstíny tmavších barev.

Zdroj: www.polywore.comZdroj: www.polywore.com

Oblečení do menších divadel a na odpolední představení


V menších činoherních divadlech už tak přísný dress code neplatí. Muži mohou obléci vycházkový oblek nebo tmavší kalhoty a košili s rozhalenkou. Něžné pohlaví pak neudělá chybu s elegantní sukní nebo černými společenskými kalhotami a topem. Případně oblečte kostýmek a blůzu. Nebojte se ho ale obohatit o nápadité doplňky, třeba výraznější náhrdelník a náušnice, abyste nevypadala, jako když jdete spíše na pracovní pohovor.

Zdroj: www.polyvore.comZdroj: www.polyvore.com

Oblečení na malé scény, do komorních a alternativních divadel


Návštěva lokálních divadel nebo dopoledních představení nevyžaduje příliš velkou míru formálnosti. Přijít na takovou událost v přehnaně slavnostním oděvu totiž znamená stejný prohřešek jako vzít si do Národního divadla kapsáče. Bez rozpaků tedy můžete zvolit běžný oděv na denní nošení. Odpolední nebo úpletové šaty nebo třeba pouzdrová sukně budou ideální. Otevřenou obuv, krátké nohavice či sportovní oblečení ovšem nenoste ani do toho nejobyčejnějšího divadla.

Zdroj: www.polywore.comZdroj: www.polywore.com

Obuv do divadla


Necítíte se dobře v jehlách? Pak neriskujte puchýře a schovejte si je až na ples. Podpatky jsou však pro návštěvu slavnostnějšího divadla u žen téměř nutností. Zvolte především uzavřenou botu, případně peep toe botu. A pamatujte na zlaté pravidlo: jednoduchými lodičkami nic nezkazíte.

Peklo radí: Kozačky do divadla?


Ada tvrdí: Kozačky do divadla NIKDY. K malým černým nebo jejich ekvivalentu jedině klasické lodičky, ať už na podpatku nebo bez.

Šperky a doplňky do divadla


Doplňkem, bez kterého dámy do divadla snad ani nemůžou vstoupit, je kabelka. Prostorné tašky přes rameno si ale nechejte na procházku po městě. Na představení zvolte nejlépe elegantní psaníčko. Barva může s vaším outfitem buď perfektně ladit, nebo naopak ostře kontrastovat, a dodat mu tak patřičný šmrnc.

Jaké zvolíte šperky, pak záleží čistě na vaší fantazii. Jednobarevné šaty dobře doplňuje klasický perlový náhrdelník a decentní náušnice. Nebojte se ale ani většímu odvazu - s výraznými šperky, třeba statement náhrdelníky, budete za hvězdu večera. Nesmí ale působit příliš lacině. Nic nezkazíte ani stříbrným kompletem nebo šperky barevně doplňující váš oděv. Na klopě sáčka se pak také hezky vyjímá vkusná brož.

Článek: Neurážejte múzy - aneb co se rozhodně nehodí do divadla


Umíte se obléct do divadla? Víte, co byste měli mít na sobě, a dodržujete to? Věřím, že slušného člověka ani nenapadne chodit do divadla v džínách a kurvích šatičkách z Redialu… přesto však vídám při divadelních návštěvách ledacos. Celý článek »

Peklo radí: Jsou tyto šaty vhodné do Vinohradského divadla?

dost_bot: „To jsou od prvního pohledu letní šatičky, co se v nich chodí na zmrzlinu, nejsou divadelní. Přinejhorším srazit formálním černým sakem a černými lodičkami, ale výhra to nebude ani tak.“

Zuzík.praha: „S lodičkami a sakem by to celkem šlo. Vzhledem k tomu, jak v dnešní době chodí návštěvníci divadla oblečeni, budete vypadat dobře. Ale pokud je Vám mezi 15 - 20, je model zbytečně usedlý.“

Sofia14: „Žádná výhra to není, ale jestli nemáte jinou možnost, tak by se tyhle šaty ještě daly - se sakem, lodičkami a vhodnými doplňky.“

Diskuze o tomto tématu:

Prozatím nejsou k tomuto tématu uvedené žádné diskuze.

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek