Lámete si hlavu s tím, jestli jste vhodně oblečená? Připravili jsme pro vás průvodce příležitostmi, které nejčastěji hledáte. Díky naší encyklopedii Vám nebude moci nikdo vytknout prohřešek proti dresscode. V jednotlivých heslech jsme navíc mysleli i na to, aby Vás to oblékání trochu bavilo.

Společenské události

Jak vybrat šaty na ples

Pro někoho dlouho očekávaná šťastná událost, pro jiné horor a mučení v podobě záplavy volánů. Na fotkách salonu vše vypadá krásně, realita je bohužel ve většině případů jiná. Jaké plesové šaty z vás neudělají buřta, nebudete v nich vypadat jako hora šlehačky nebo chudá holka z vesnice? Dočtete se, proč korzet rozhodně není vhodný pro každou postavu a jaké šaty zvolit, když máte velká ramena nebo pár kilo navíc. celý článek »

Jak vybrat šaty do tanečních

Ať vás tohle období teprve čeká, nebo už jste si jím prošla, jistě víte, že není tak lehké najít pro tuto příležitost vhodné oblečení. Jsou dány jisté požadavky a ve věku, ve kterém se do tanečních chodí, asi nikdo doma nehromadí tuny společenských šatů. Které by navíc splňovaly všechny důležité podmínky. celý článek »

Jak se obléct do divadla

Dobám, kdy se do divadla nemohlo jinak než ve smokingu nebo velké večerní, už dávno odzvonilo. I tak je ale návštěva divadelního představení společenskou událostí, na kterou se vyplatí oblečení a doplňky pořádně vyladit. Jak moc slavnostně mají vypadat, však záleží na druhu představení a především typu divadla.

Do velkého divadla není stejný dresscode jako do malého, nebo na alternativní scénu. Samostanou kapitolu tvoří pak doplňky a především boty…
celý článek »

V čem na párty a firemní večírek

Je jedno jestli vás čeká párty, večírek, Silvestr nebo oslava narozenin. Při podobných příležitostech se hodí ze skříně vytáhnout něco lepšího než džíny a první halenku, co vám padne pod ruku.

Výběr záleží především na místě a účelu. Flitrované midi s jehlami na firemním večírku osloví asi stejně jako pouzdrovky kancelářského stylu v baru. celý článek »

Kam nosit koktejlové šaty

Čeká vás ples, firemní večírek, party s přáteli? Jdete do divadla či jako host na svatbu nebo chcete být v práci za dámu? Tak to budete potřebovat koktejlové šaty.

Koktejlové šaty, krátké společenské šaty různých materiálů, jsou módní must-have. Každá žena by měla mít ve svém šatníku alespoň jedny. Coco Chanel radí malé černé. My s ní souhlasíme, ale mimo jednoduché černé šaty obohaťte svůj šatník také o jedny barevné, klidně i třpytivé, které vezmete na ples i na večírek. celý článek »

Životní události

Host na svatbě

Vybrat vhodné a zárveň zajímavé šaty na svatbu kamarádky, kamaráda nebo příbuzného je pro mnohé z nás docela oříšek. Navíc nám to nesmí v tento důležitý den slušet víc než nevěstě. Jak splnit všechny ty nároky kladené na oblečení svatebčana a přitom se hezky obléci?

Nemusíme zřejmě připomínat, že bílé šaty se pro hosty na svatbu rozhodně nehodí, a to v žádném odstínu. Naopak se nebojte si vzít doplněk v podobě bílého sáčka, bot nebo kabelky. celý článek »

Jak vybrat šaty pro těhotné nevěsty

Vybírat šaty na svatbu je stres sám o sobě. Když navíc nesháníte šaty jenom pro sebe, ale i s ohledem na bříško, které přerůstá všechny vaše vysněné róby, je to stres hned dvojnásobný. Na co si při výběru svatebních šatů pro nastávající maminku dát pozor?

Na začátku těhotenství jen těžko odhadnete, jak vám naroste nejen bříško, ale také prsa a pozadí. Pokud si vyberete šaty se šněrováním, můžete počítat s vůlí až 20 cm. U většiny šatů lze povolit šněrování ve švu. Obecně se ale doporučuje nekupovat šaty dříve jak osm týdnů před svatbou. Poslední zkoušku šatů neplánujte déle než týden před svatebním dnem. celý článek »

Vhodné oblečení na pohřeb


Na pohřební etiketu pravděpodobně nebudete myslet, dokud ji nebudete potřebovat. Když už k podobné situaci dojde, je třeba pamatovat, že její hlavní podstatou je úcta, jejíž součástí je i výběr správného oblečení. A i když je to právě to poslední, nad čím se vám chce přemýšlet, je třeba se přemoct. celý článek »

Bussiness dresscode

Šaty do práce

Kalhoty a halenka do práce už začíná být trochu nuda. Sáhněte ráno raději po šatech. Díky široké nabídce střihů skryjí, co mají a zároveň podtrhnou to, co by měly. Ne všem ženám se do šatů ráno chce. Musí více dbát na to jak si sednout, jak chodit, jaké si vzít boty a co vršek? Ve skutečnosti je nošení šatů jednodušší, než kompletování jiných částí šatníku.

V létě stačí vzdušné šaty, jemné boty a lehký světřík. V zimě lehkost vyměníte za hřejivou vlnu. K té oblečete teplejší punčochy, slušivý kabát, kozačky a můžete vyrazit. celý článek »

Jak se obléct na pracovní pohovor

Vybrat oblečení na pracovní pohovor je obzvlášť složité. Musíte trefit přesně tu míru uměřenosti tak, abyste příliš nezabili svou osobitost. Další příležitost udělat první dojem už mít nebudete. Jak si tedy vybrat ten správný outfit? Jaké podpatky a doplňky jsou k čemu vhodné?

Outfit si rozmyslete podle toho, o jakou pozici se ucházíte. Jinak se bude oblékat obchodní bankéřka a jinak zástupkyně kreativní kanceláře. Zatímco v bance neuděláte kostýmkem chybu, na jiném pohovoru byste mohla působit příliš upjatě. celý článek »

Oblečení na golf

Existuje už jenom málo sportů, kde unikneme moiře a podobným funkčním materiálům. Jedním z nich je právě golf – svět zeleně, bílých rukaviček a elegance. Co všechno budete potřebovat, abyste pronikli na hřiště a nezprotivili se při tom golfové etiketě?

Správné oblečení na golf je prvním krokem k úspěchu. Můžete samozřejmě navštívit specializovanou prodejnu a za krvavé peníze si pořídit vše potřebné, ale vhodné oblečení určitě poskládáte i z věcí, které už dávno máte ve skříni. celý článek »

Diskuze o tomto tématu:

Prozatím nejsou k tomuto tématu uvedené žádné diskuze.

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek