Je jedno jestli vás čeká párty, večírek, Silvestr nebo oslava narozenin. Při podobných příležitostech se hodí ze skříně vytáhnout něco lepšího než džíny a první halenku, co vám padne pod ruku.

Výběr záleží především na místě a účelu. Flitrované midi s jehlami na firemním večírku osloví asi stejně jako pouzdrovky kancelářského stylu v baru.

V čem na party

Výběr šatníku do baru nebo klubu není nijak zvlášť omezen. Jedna z mála věcí, které byste se měla přizpůsobit, je místo konání. V hospodě vaše koktejlky málokdo ocení, byť by vám slušely sebevíc.

V případě, že se chystáte do baru, je dobré vybírat oblečení ve vhodných barvách a materiálech. Klimatizaci má dneska kdejaký bar, ale vedro nakonec bývá všude. Vyhnete se tak nepříjemnému potu a koláčům v podpaždí.

Zdroj: www.feedproxy.google.com, www.camilacoelho.com, www.mysexystyles.com, www.bloglovin.comZdroj: www.feedproxy.google.com, www.camilacoelho.com, www.mysexystyles.comwww.bloglovin.com

Nejsme v Británii…

…abychom chodili i kolem nuly v titěrných mini a maxi podpatcích.

Jestli se chystáte během večera na taneční kreace, je lepší podpatky vyměnit za pohodlnější baleríny, oxfordky, nebo polobotky. Vaše nohy sice přijdou o “prodlužující efekt”, ale ne o prsty a klenbu.

Konec minisukním! Je čas postavit se svému narcismu a lásce k svým krásným nohám. Sukně končící těsně nad zadkem je laciná. Pokud nevyrážíte za účelem probudit se následující ráno vedle cizího chlapa, nebo si během večera vydělat nelegálně nějakou tu stovku, oblékněte některou z těch delších.

Můžete se i blýsknout

Nemám teď na mysli laciné lesklé materiály a sexy latex, ale třpytivé nebo flitrované kousky, které se opět vrací. Ne že by osmdesátky zažívaly úplný “comeback”, ale flitrované a metalické oblečení tenhle rok visí skoro v každém obchodě.

Zdroj: www.trend2wear.comZdroj: www.trend2wear.com

Řiďte se základním pravidlem a oblékejte vždy pouze jeden výrazný prvek. Dobře se kombinuje s jednoduchým, jednobarevným oblečením a jemnými či žádnými šperky. Nebudete tak konkurovat točící se disko kouli.

Peklo radí: Třpytky na šatech - jak je tam udržet?

Mishule obecna: Radila bych lehce přežehlit. Většina těchto ozdob se přidělává teplem. Zkusila bych na kousku (někde z rubu, kde to nebude vidět) jak teplou žehličku můžu mít a pak bych je přežehlila.

MP Vladenka: Taky mi přijde dobrý nápad je přežehlit, ale přes nějakou látku, aby se "neolískaly“. Další tipy »

V čem na firemní večírek?

Základem je dodržet jistou formálnost. Pokud se jedná o oficiální večírek pořádaný firmou a ne o spontánní akci vaší přátelstvím nabité kanceláře, je vhodné dodržet určitý dress code. Stále se ale jedná o uvolněnější událost, takže i zaměstnanci se striktním dress codem, mohou sáhnout po všech kouscích ve stylu business casual.
Pokud i tak stále tápete, kde přesně hranice mezi formálností a pohodlím leží, přečtěte si článek - business outfit vás musí bavit.

Zdroj: www.memorandum.com, www.momsmags.net, www.luvtolook.netZdroj: www.memorandum.com, www.momsmags.net, www.luvtolook.net

Jistotou jsou klasické černé a pouzdrové sukně. Stále platí pravidlo, že by sukně měla sahat ke kolenům, podpatky by neměly být příliš vysoké a silonky jsou nutnost. Ti, kterým se do sukně nechce, neudělají chybu elegantními chinos v kombinaci s košilí, halenkou a třeba sáčkem. Důležité je to s pohodlností nepřehnat a džíny i jiné volnočasové oblečení nechat ve skříni.

Oproti kanceláři můžete sáhnout po výraznějších špercích. Make-up by měl být, stejně jako v práci, přirozený.

Inspirace

Peklo radí: Co na firemní večírek?

llolla: Máte kolegyně? Zkuste se na oblečení poptat jich. Podle stránek to vypadá na zábavný park. Ve skříni bych tedy nechala lodičky a vzala si oxfordky či podobný typ bot, který lze pokládat za mírně elegantní a přitom se v nich dají navštívit atrakce, zajít na slušnou večeři a nepřipadat si nepatřičně ani na jednom z míst.

Klubo: I formálněji se lze obléci pohodlně. Vezměte si nižší lodočky nebo zmíněné oxfordky, místo sukně oblékněte plátěné kalhoty s košilí. Pokud máte raději ženštější věci, vezměte si tuniku či halenku. Další tipy »

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek