Pro někoho dlouho očekávaná šťastná událost, pro jiné horor a mučení v podobě záplavy volánů. Na fotkách salonu vše vypadá krásně, realita je bohužel ve většině případů jiná. Jaké plesové šaty z vás neudělají buřta, nebudete v nich vypadat jako hora šlehačky nebo chudá holka z vesnice?

Základem je vybírat šaty podle své postavy. Boubelka se těžko může cpát do šlehačkových šatů s obročí, byť se na ně těšila sebevíc.

Problémové partie a šaty na ples

Špíčky nemaskujte v korzetu

Postava jablka se často ztratí v šatech empírového střihu tzn. šatceh s přepásáním pod prsy. Empírový pas a zdobený vrchní díl šatů odvede pozornost a splývavá sukně zakryje bříško. Od věci není zvolit véčkový výstřih, nebo véčkové zdobení pasu, které postavu prodlouží a zeštíhlí.

Vyhněte se korzetovým a nadýchaným šatům s obručí. Díky větší horní polovině těla byste spolu s nadýchanou sukní působila spíš sudovitě než princeznovsky.

Empírový střih šatů je vhodný i pro těhotné.

Zdroj: www.chocolla.com.br, www.beautytouch.me, www.wheretoget.itZdroj: www.chocolla.com.br, www.beautytouch.me, www.wheretoget.it

šaty pro velká ramena

Když má žena ramena v rozměrech vrcholového plavce, nevybírají se šaty úplně lehce. Obecně platí, že pokud chcete něco zeštíhlit, či prodloužit pomůže véčkový výstřih. V případě velkých ramenou se zaměřte na asymetrické střihy. Zvlášť šaty na jedno rameno, které rozbíjí jejich plochu. Opticky zjemnit záda dokáží i šaty s ¾ rukávy a barevná odlišnost spodních a vrchních partií. Nejlépe vám tak sednou šaty s tmavším vrchním dílem šatům a světlejší sukní.

Obloukem obcházejte šaty s vázáním za krk, úzkými ramínky a kulatým výstřihem. Pokud máte opravdu široká ramena, bude vhodné vyřadit i korzetové šaty.

Zdroj: www.seventeen.com.ar, www.wwd.com, www.eonline.com,www.instyle.co.ukZdroj: www.seventeen.com.ar, www.wwd.com, www.eonline.com,www.instyle.co.uk

Kamufláž širších boků

Sehnat šaty pro tvar hrušky, které skryjí větší boky, není tak obtížné, jak se zdá. Stačí zvýraznit vrchní štíhlou polovinu těla. Zkuste šaty se zvýšeným pasem v áčkovém nebo empírovém střihu. S jednodušší mírně rozšířenou hladkou sukní, která boky skryje, ale nebude je obepínat. Ve vrchní části naopak šetřit nemusíte, může být zdobnější a přiléhavější. Vynikne tak nejužší část vašeho těla. Pokud máte úzký pas a drobnější vrchní část, dovolit si můžete i šaty s obručí a korzetem.

Zapomeňte na pouzdrové, přilnavé a šaty rybího střihu. Nemusíte mít pocit, že se váš výběr nějak výrazně zmenšil. Šaty těchto střihů sedí málokomu a jen výjimečně v salónech najdete nějaké hezké.

Zdroj:www.pronovias.com, www.dianthe.cz, www.extrasaty.czZdroj:www.pronovias.com, www.dianthe.cz, www.extrasaty.cz

Šaty na ples které zeštihlují

Jaké šaty pro boubelku? Záleží jak moc “boubelatá” jste. :) Pokud máte štíhlejší pas, hezké nohy nebo jinou partii těla, která se vám líbí, nebojte se ji odhalit. Samozřejmě s rozumem a trochou sebekritiky. Opět pomůže véčkový výstřih který protahuje a zeštíhluje. Zajímavý může být rozparek na jedné straně sukně. Rozbije větší plochu sukně, přitom nechává nohy poměrně zakryté.

Vyhněte se všem šatům s obručemi a nadýchanými sukněmi. Bohaté volány, řasený tyl a velké mašle by vám zbytečně přidávaly na kilech.

Zdroj: www.simplydresses.com, www.salecards.org, www.dressitup.bizZdroj: www.simplydresses.com, www.salecards.org, www.dressitup.biz

Kouzlení křivek na chlapecké postavě

Bohužel ne každá z nás je Beyonce, ale i s obdelníkovou postavou, za pomoci vhodných šatů, vytvoříte ženské křivky. Slušet vám budou korzetové šaty s přepásáním, které nadzvednou prsa, pas a obepnou hrudník. K upnutému vršku vám sedne volnější nadýchanější sukně, která vytvoří větší objem v oblasti boků a vytvoří tak ženské proporce.

Nemáte do korzetu co dát? Berte to jako pozitivum. jako jedna z mála nemsuíte řešit podprsenku a dovolit si můžete šaty s hlubokým výstřihem na zádech.

Vzhledem k absenci křivek bude vhodné vyřadit přiléhavé šaty spolu s rybím střihem, který by obdelníkovou postavu zvýrazňoval.

Zdroj: www.lovingdresses.com, www.promgirl.com, www.lafemmefashion.comZdroj: www.lovingdresses.com, www.promgirl.comwww.lafemmefashion.com

Krátké plesové šaty


Maturantky ve většině případů dávají přednost dlouhým elegantním šatům. Šaty s krátkou sukní ke kolenům volí spíše pro věneček nebo do tanečních. Pokud se ale v malých večerních budete cítit lépe, můžete si je vzít. Vsadit můžete na klasické koktejlové šaty, nebo šaty v pin-up stylu. Nakonec je stejně nejdůležitější, abyste se cítila pohodlně a výjimečně.

droj. www.sherrihill.com, www.luulla.com, www.dressvbridal.tumblr.comdroj. www.sherrihill.com, www.luulla.com, www.dressvbridal.tumblr.com

modaoperandi.commodaoperandi.com

Barva plesových šatů

Výběr barev na ples už dávno není tak striktní jako dřív, přesto je vhodnější bílou , smetanovou nebo champagne odložit. Pokud budete mít štětí a muž před vás poklekne, ještě na tyto barvy dojde.

V případě, že toužíte po světlém odstínu, zvolte pudrově růžovou, starorůžovou nebo světle modrou .

Přesto, že jsou velmi oblíbené, vyhnula bych se neonovým barvám a dala přednost elegantní klasice. Jestli toužíte po něčem výraznějším, osloví vás třpytící se materiály ve zlatých nebo stříbrných odstínech. V kurzu je stále i výrazná červená a nesmrtelná černá.itakeyou.co.ukitakeyou.co.uk

Účes na ples

Už dávno se nenosí prstýnkové lokýnky s tuctem ozdobných kytiček. Upouštět se od nich začalo ve chvíli, kdy se podstatě každá druhá česká nevěsta snažila ze své svatby udělat nezapomenutelný kadeřnický zážitek. A to i přes to, že jim účes přidával dobrých pár kilo a že malé lokýnky vypadaly nepřirozeně.

Pokud si na lokýnkách a ozdobách přesto trváte, měla byste mít jednodušší šaty, nebo zvolit pouze jednu, výraznou ozdobu.

V případě kudrlinek se podobě pudla vyhnete volbou větších vln, jejichž otáčení se střídá. Decentní a elegantní jsou drdoly, které mohou být jednoduché, ale i pletené. Možná je i kombinace obojího, kdy se z drdolu spustí pár pramenů, které se natočí nebo nechají přirozeně.colourpop.comcolourpop.com

Líčení na ples

Hodí se výraznější líčení, které hraje důležitou roli na fotografiích, kde vypadá zásadně jemnější.

V případě že se rozhodnete pro syté barevné líčení očí, na rty nanášejte už jen lesk. Výjimkou je černé kouřové líčení, které by bez tmavšího odstínu rtěnky nebylo kompletní. Vkusné jsou i třpytivé pigmenty.

Stíny očí by měly ladit k doplňkům šatů nebo přímo k nim. Přírodními odstíny však nic nezkazíte.

Nebojte se sáhnout po konturování obličeje, linkách, umělých řasách nebo jiných kosmetických „krášlítek“, které k dennímu líčení nepoužíváte. Ples je jedna z mála příležitostí, kde to s nimi můžete TROCHU přehnat.

Peklo radí: Kde koupit jednoduché společenské šaty?

Martishka: „Doporučuji Cool Boutique v Praze. Mají tři prodejny + outlet ve Vršovicích. Podívejte se na web a případně si před cestou do Prahy zavolejte, ať víte, kde šaty fyzicky mají.“

Helcza: „Já si svoje šaty koupila v salónu Dianthe v Praze. Byly i na objednávku po přeměření velikosti a zkoušce jiných šatů v požadované velikosti. Všechny úpravy zdarma a moc milý personál. Rozhodovala jsem se ve finále mezi dvěma šaty, z nichž jedny byly téměř totožné s těmi, které přikládáte na obrázku, akorát v bílé.“ Další tipy »

Článek: BURAN BY (NE)PLESAL: SPOLEČENSKÉ ŠATY PODLE NOVÉ ETIKETY

Etiketa se mění, šance společenského faux pas zůstává. Co můžete na ples obléknout a kdy se dopouštíte společenského prohřešku? Celý článek »

Reportáž: Saténová palba v normalizačním salonu

Tentokrát si sepsání článku vyžádalo hned dvě velké dávky sebezapření. Jednu k tomu, abychom se do ošklivých šatů vůbec narvaly. Druhou, abychom se o ty špeky na zádech a jiné libůstky s vámi podělily. To celé znamená, že buď nemáme rády sebe, nebo máme rády vás. Celý článek »

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek