Saténová palba v normalizačním salonu

31.01.17 | autor Andrea

Tentokrát si sepsání článku vyžádalo hned dvě velké dávky sebezapření. Jednu k tomu, abychom se do ošklivých šatů vůbec narvaly. Druhou, abychom se o ty špeky na zádech a jiné libůstky s vámi podělily. To celé znamená, že buď nemáme rády sebe, nebo máme rády vás.

Normálně obcházíme více obchodů, abychom zmapovaly situaci. V tomto případě jsme ale musely uznat, že tenhle salon si zaslouží samostatný článek.

Že mají v prodejnách šaty, které pomalu pamatují i dobu, kdy byl v módě dederon, jsme zjistily už při exkurzi ve svatebních salonech. Vlastně jsme to věděly už před tím. Nevyrazily jsme ani tak proto, abychom odhalily novodobý nešvar, jako spíš abychom uspokojily svou vlastní škodolibost.

Obloukem kolem DD Models - Plzeňská


Už samotná výloha zoufale volá po požáru, přesto se mu na Plzeňské daří už poměrně dlouho. Nezrujnovaly ho zatím ani dvě nekompetentní zaměstnankyně, které vás pochválí i v případě, že v těch šatech připomínáte táborový jídelní stan.

Mrkvovo pomerančová nálož


Jako první mi do očí padly tyhle mrkvové. Při minulé návštěvě stejného salonu a psaní článku Tour de salon - svatební šaty a jiné dorty jsem se tu dozvěděla, že oranžová je vyloženě moje barva.

S výběrem plesových šatů na internetu je to dost podobné, jako s výběrem jídla v obrázkovém menu McDonald´s. Na fotce vypadá skvěle, nadýchaně a čerstvě, čeká vás však zvadlé, chudé a trochu jeté překvapení. Tentokrát ale za vás naštěstí nerozhoduje hlad.

Sebekritika mi nechybí, ale něco mi říká, že ty šaty na fotce salonu nevypadají mnohem líp jen díky modelce. Bída je to samozřejmě i tak, ale menší.

Zdroj: www.saty-svatebni.czZdroj: www.saty-svatebni.cz

Znásilnění růžovou něhou


Jestli ovšem něco zvadlo, byly to volány na šatech č. 2. Kdyby šaty mohly mluvit, doprošovaly by se po letech nošení zaslouženého plesového hrobu.

Těžko říct, co je nejhorší. Jestli titěrná, rádoby nenápadná ramínka, spláclá prsa, špek mezi lopatkami, ozdobná brož nebo umřelé volány, přesto jsem se Marii a Jarce líbila.

Jarka: “Když na vás tak koukám, vy jste jasnej princeznovskej typ.”
: „Myslíte?“
Jarka: “Určitě. Vám ty nadýchaný sukýnky vážně sednou. Máme tady jedny, jsou teda trošku dražší, ale přesně pro vás.”
Jarka: „Tady, tyhle růžové, růžová vám padne. Vyzkoušíme, pojďte.“

(…)

Jarka: “No Maruš, podívej jak to slečně sluší!”
Maruška: “No to jo! Ty měla tuhle jedna nevěsta a jsou z toho úplně nádherné fotky.”
: “Tak to si dokážu představit.”

Představit jsem si to nedovedla. Věřím, že jde o léty vypilovanou historku, kterou Marie dennodenně vypráví, aby šaty udala. Nic proti Marii ani její nevkusné nevěstě, ale podobná róba by mě nutila být stále ve střehu. Bála bych se, že mi ty volány připomínající cukrovou vatu strhá nějaké lačné dítě nebo skončím u kolotočů místo na plese.

Mimochodem tenhle cikánský klenot je doslova pokladem DD Models a patří k jedněm z nejdražších. Maturantky, poperte se!

Marie: “Tak vy byste chtěla něco střídmějšího?”
: “Zkusila bych.”
Marie: “Určitě, určitě, minutku.”

Oběma prodavačkám bylo úplně jedno, že mám ramena závodního plavce a šaty tak vytváří dojem, že spodní polovina těla patří zcela někomu jinému než ta vrchní. Podle nich, byly šaty šité přímo pro mě! O materiálu a celkovém vzhledu šatů asi ne třeba mluvit.

Je sice pravda, že se k širším ramenům hodí spíše nadýchanější sukně, aby vyvážila širší polovinu těla. To však nutně neznamená, že se musíte navléknout do šatů velikosti skříně a spotřebovat veškeré zásoby volánů.

Uvědomuji si, že Jarka ani Marie za výběr a nabídku salonu možná nemohou, ale za navlečené šaty a prázdné lichotky už jo. Přitom by stačilo přečíst si alespoň jednu plesovou brožuru a být trochu upřímná.

Možná by mi pak doporučily šaty s véčkovým výstřihem, který plochu protahuje a zužuje. Taky by vyřadily všechny šaty s ramínky a vázáním za krk a místo nich nabídly šaty s rukávy nebo nějaké s asymetrickým vázáním, které by plochu rozdělilo. Ale bohužel…

Hlavně ať je to sexy!


Příležitost vybrat si svou vysněnou róbu dostala i kamarádka Janka. Ta na rozdíl ode mě nerozráží futra rameny a se svojí postavou 90-60-90 může oblíknout v podstatě cokoliv. Takovou příležitost si prodavačka Marie nenechala ujít a přichvátala s rozparkem. Podle ní by měla Janka své sexy nožky náležitě prodat.

Zdroj: www.saty-svatebni.czZdroj: www.saty-svatebni.cz

Ano, skutečně jde o stejné šaty jako v katalogu a ano, přidávají Jance deset kilo. Nesedí jí na prsou, na břichu ani na zadku. Rozparek působí spíš jako omyl při výrobě a volány jsou k spodnímu lemu našité nejspíš potmě.

Trochu nás zarazil návrh prodavačky Marie: “To nevadí, to spraví trochu větší podprsenka a bude to dobrý!”
Ne, nebude.

Zdroj: www.saty-svatebni.czZdroj: www.saty-svatebni.cz

U druhého pokusu už vybraly prodavačky vhodnější velikost, jen tedy ty volány vypadaly, jako kdyby je někdo neuměle rozpáral. Možná se ale ještě ohnivé šaty budou hodit, když začal minulý týden ten rok ohnivého kohouta.

UŠIJEME NA PŘÁNÍ!


V DD Models ještě kromě prodeje a půjčování nabízí možnost ušít šaty dle výběru na přání. Kdyby vám hned nebylo jasný, co přesně chcete, na jejich webu je inspirace a nabídek dost. Vyhoví vám ve všem, i když chcete vypadat třeba jako historický gauč.

Nebo chcete za každou cenu připomínat princeznu od Walta Disneye.

DD Models tímto zdravíme a vzkazujeme, že nám za reklamu platit nemusí.

Autor

Andrea

Andrea miluje módu, fotografování, zdravý životní styl a sport. Ráda hledá inspiraci a zaměřuje se na propojení vkusu a funkčnosti všedního i sportovního oblečení.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Královny džungle

Autor: Ada

Sešlo se mi tentokrát v mailové schránce pár ukázek poněkud... Celý článek

Ladislava

Autor: Ada

Zdroj: nyx.cz Ano, ohoz má být sladěný, ať už si pod tím... Celý článek