Saténová palba v normalizačním salonu

31.01.17 | autor Andrea

Tentokrát si sepsání článku vyžádalo hned dvě velké dávky sebezapření. Jednu k tomu, abychom se do ošklivých šatů vůbec narvaly. Druhou, abychom se o ty špeky na zádech a jiné libůstky s vámi podělily. To celé znamená, že buď nemáme rády sebe, nebo máme rády vás.

Normálně obcházíme více obchodů, abychom zmapovaly situaci. V tomto případě jsme ale musely uznat, že tenhle salon si zaslouží samostatný článek.

Že mají v prodejnách šaty, které pomalu pamatují i dobu, kdy byl v módě dederon, jsme zjistily už při exkurzi ve svatebních salonech. Vlastně jsme to věděly už před tím. Nevyrazily jsme ani tak proto, abychom odhalily novodobý nešvar, jako spíš abychom uspokojily svou vlastní škodolibost.

Obloukem kolem DD Models - Plzeňská


Už samotná výloha zoufale volá po požáru, přesto se mu na Plzeňské daří už poměrně dlouho. Nezrujnovaly ho zatím ani dvě nekompetentní zaměstnankyně, které vás pochválí i v případě, že v těch šatech připomínáte táborový jídelní stan.

Mrkvovo pomerančová nálož


Jako první mi do očí padly tyhle mrkvové. Při minulé návštěvě stejného salonu a psaní článku Tour de salon - svatební šaty a jiné dorty jsem se tu dozvěděla, že oranžová je vyloženě moje barva.

S výběrem plesových šatů na internetu je to dost podobné, jako s výběrem jídla v obrázkovém menu McDonald´s. Na fotce vypadá skvěle, nadýchaně a čerstvě, čeká vás však zvadlé, chudé a trochu jeté překvapení. Tentokrát ale za vás naštěstí nerozhoduje hlad.

Sebekritika mi nechybí, ale něco mi říká, že ty šaty na fotce salonu nevypadají mnohem líp jen díky modelce. Bída je to samozřejmě i tak, ale menší.

Zdroj: www.saty-svatebni.czZdroj: www.saty-svatebni.cz

Znásilnění růžovou něhou


Jestli ovšem něco zvadlo, byly to volány na šatech č. 2. Kdyby šaty mohly mluvit, doprošovaly by se po letech nošení zaslouženého plesového hrobu.

Těžko říct, co je nejhorší. Jestli titěrná, rádoby nenápadná ramínka, spláclá prsa, špek mezi lopatkami, ozdobná brož nebo umřelé volány, přesto jsem se Marii a Jarce líbila.

Jarka: “Když na vás tak koukám, vy jste jasnej princeznovskej typ.”
: „Myslíte?“
Jarka: “Určitě. Vám ty nadýchaný sukýnky vážně sednou. Máme tady jedny, jsou teda trošku dražší, ale přesně pro vás.”
Jarka: „Tady, tyhle růžové, růžová vám padne. Vyzkoušíme, pojďte.“

(…)

Jarka: “No Maruš, podívej jak to slečně sluší!”
Maruška: “No to jo! Ty měla tuhle jedna nevěsta a jsou z toho úplně nádherné fotky.”
: “Tak to si dokážu představit.”

Představit jsem si to nedovedla. Věřím, že jde o léty vypilovanou historku, kterou Marie dennodenně vypráví, aby šaty udala. Nic proti Marii ani její nevkusné nevěstě, ale podobná róba by mě nutila být stále ve střehu. Bála bych se, že mi ty volány připomínající cukrovou vatu strhá nějaké lačné dítě nebo skončím u kolotočů místo na plese.

Mimochodem tenhle cikánský klenot je doslova pokladem DD Models a patří k jedněm z nejdražších. Maturantky, poperte se!

Marie: “Tak vy byste chtěla něco střídmějšího?”
: “Zkusila bych.”
Marie: “Určitě, určitě, minutku.”

Oběma prodavačkám bylo úplně jedno, že mám ramena závodního plavce a šaty tak vytváří dojem, že spodní polovina těla patří zcela někomu jinému než ta vrchní. Podle nich, byly šaty šité přímo pro mě! O materiálu a celkovém vzhledu šatů asi ne třeba mluvit.

Je sice pravda, že se k širším ramenům hodí spíše nadýchanější sukně, aby vyvážila širší polovinu těla. To však nutně neznamená, že se musíte navléknout do šatů velikosti skříně a spotřebovat veškeré zásoby volánů.

Uvědomuji si, že Jarka ani Marie za výběr a nabídku salonu možná nemohou, ale za navlečené šaty a prázdné lichotky už jo. Přitom by stačilo přečíst si alespoň jednu plesovou brožuru a být trochu upřímná.

Možná by mi pak doporučily šaty s véčkovým výstřihem, který plochu protahuje a zužuje. Taky by vyřadily všechny šaty s ramínky a vázáním za krk a místo nich nabídly šaty s rukávy nebo nějaké s asymetrickým vázáním, které by plochu rozdělilo. Ale bohužel…

Hlavně ať je to sexy!


Příležitost vybrat si svou vysněnou róbu dostala i kamarádka Janka. Ta na rozdíl ode mě nerozráží futra rameny a se svojí postavou 90-60-90 může oblíknout v podstatě cokoliv. Takovou příležitost si prodavačka Marie nenechala ujít a přichvátala s rozparkem. Podle ní by měla Janka své sexy nožky náležitě prodat.

Zdroj: www.saty-svatebni.czZdroj: www.saty-svatebni.cz

Ano, skutečně jde o stejné šaty jako v katalogu a ano, přidávají Jance deset kilo. Nesedí jí na prsou, na břichu ani na zadku. Rozparek působí spíš jako omyl při výrobě a volány jsou k spodnímu lemu našité nejspíš potmě.

Trochu nás zarazil návrh prodavačky Marie: “To nevadí, to spraví trochu větší podprsenka a bude to dobrý!”
Ne, nebude.

Zdroj: www.saty-svatebni.czZdroj: www.saty-svatebni.cz

U druhého pokusu už vybraly prodavačky vhodnější velikost, jen tedy ty volány vypadaly, jako kdyby je někdo neuměle rozpáral. Možná se ale ještě ohnivé šaty budou hodit, když začal minulý týden ten rok ohnivého kohouta.

UŠIJEME NA PŘÁNÍ!


V DD Models ještě kromě prodeje a půjčování nabízí možnost ušít šaty dle výběru na přání. Kdyby vám hned nebylo jasný, co přesně chcete, na jejich webu je inspirace a nabídek dost. Vyhoví vám ve všem, i když chcete vypadat třeba jako historický gauč.

Nebo chcete za každou cenu připomínat princeznu od Walta Disneye.

DD Models tímto zdravíme a vzkazujeme, že nám za reklamu platit nemusí.

Autor

Andrea

Andrea miluje módu, fotografování, zdravý životní styl a sport. Ráda hledá inspiraci a zaměřuje se na propojení vkusu a funkčnosti všedního i sportovního oblečení.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
emef
2425 příspěvků 31.1.17 16:57

Tohle téma už tu bylo stokrát a stejně mě nikdy nepřestane bavit. :-D Máte u mě plus za odvahu.

maarcy
92 příspěvků 31.1.17 17:08

Konečně po dlouhé době pravé peklo! Nádhera, ty šatičky musím mít i kdyby na ně padl celý důchod!

benyka
9115 příspěvků 31.1.17 17:25

@maarcy Možná by nás lépe uspokojil ve stejném stylu přehoz na postel, protože, upřímně řečeno, kolik těch plesů si užijeme. :-)

DanaP
170 příspěvků 1.2.17 11:30

Já bych to tedy nechtěla ani na postel. Ale proti gustu…

Judy24
1243 příspěvků 31.1.17 18:16

„Vyhoví vám ve všem, i když chcete vypadat třeba jako historický gauč.“ Musím říct, že jste se hodně zlepšila a tentokrát mě i nahlas rozesmála. :D

Verhro
637 příspěvků 31.1.17 18:32
šatičky

To jsou šatičky. Ale věřím, že zákaznice si najdou.

MarryJu
569 příspěvků 31.1.17 22:05

Xixela by si určitě vybrala

Příspěvek upraven 01.02.17 v 12:11

VandaRybna
3713 příspěvků 1.2.17 09:06

Cože!! Pokud by si vybrala nějakého Xixela, pak by tam muselo být „bys“. Pokud to má být nějaká Xixela, která vybírá, tak „si“. Nechápu větu a nevěřím, že někdo zamění jsi se zvratným si.

Příspěvek upraven 01.02.17 v 09:10

Makinka
34 příspěvků 3.2.17 08:17

Vando, to byla trapná narážka na uživatelku, která si se sebou neví moc rady a děvčata se jí tu vysmívají.
edit: Beru zpět, vidím, že níž píše MarryJu, že to opravila (což je trochu podraz)

Příspěvek upraven 03.02.17 v 08:21

Veroniq
332 příspěvků 1.2.17 00:24

Andreo, dobrá exkurze :) Drsné je, že ten „cikánský klenot“ na vaši postavu nakonec sedl nejlépe. Pohled na řasení těch ohnivých šatů ve mně vyvolává poněkud nechutné asociace…

Betynka02
384 příspěvků 1.2.17 07:03

..„abychom se o ty špeky na zádech a jiné libůstky s vámi podělily..“
Proboha, a kde?! :-) Já nic nevidím a za článek posílám díky.

(Tyhle pozůstatky jisté doby jdou jednoduše zlikvidovat. Napadá mě ale, že jsou i pozůstatky stavební a ty budeme vídat sakra dlouho… ;-))

Aromalampa
9 příspěvků 1.2.17 08:08

Mě nepřestává udivovat, o kolik mají modelky na komerčních fotkách prodlužované nohy. Když si odmyslím tu sukni, je z toho rázem mutant první třídy. Zkoušel jste to někdo? Mazec.

pampa
28 příspěvků 1.2.17 23:04

Přesně tohle mě taky napadlo. Proporce jako Barbie - těch několik posledních fotek. Malá ramena a hned blízko pas a pak několik kilometrů dolů než končí sukně u podlahy.

VandaRybna
3713 příspěvků 1.2.17 09:02

Trend je přeci již několik let zcela jasný, splývavé sukně, zdobený živůtek, případně jednoduchý živůtek barevně odlišený od sukně. Jednolité barvy, maximálně ombre efekt. Kde ty paní z těch salónů proboha žijou.

arw
214 příspěvků 1.2.17 10:25

Krása, už v tom vidím ty maturantky :)) Ale chtělo by to nějaké nápaditější téma článku. Ale co bych furt nechtěla…

moi-bebe
223 příspěvků 1.2.17 10:39

A já bych vám, Andreo, řekla, jako co vypadají vaše záda po sešněrování do toho „korzetu“ z cukrové vaty, ale zaprvé nechci být sprostá a zadruhé vás nechci ještě víc trápit, když jste byly tak odvážné.
Jsem pobavená, díky. :)

Andrea MP
7 příspěvků 2.2.17 10:43

Myslíte že to vypadá, jako když mám zadek mezi lopatkama? Tím mě neurazíte. :D

moi-bebe
223 příspěvků 2.2.17 15:42

Já to neřekla! :)

MP blanka
2839 příspěvků 1.2.17 11:11

Páči sa mi váš štýl písania, aj to, že sa podelíte o fotky. Možno, že váš názor na ponuku v tomto salóne zdieľa 99% z nás, teda inými slovami nič nové, ale radi sa pobavíme. Iné to už bude, ak niekto skutočne potrebuje poradiť a je tak trocha nerozhodný, že sa spoľahne na „ odborníčky “.Priepastný rozdiel medzi fotkami z katalógu a skutočnými šatami by som navrhla zažalovať! Lebo to už nejde o to, že vyzerajú inakšie, ale to je trestuhodne odfláknutá práca, a možno aj materiál!

Andyhana
34 příspěvků 1.2.17 11:30

To jsem si taky tuhle pošmákla v obchodě se společenskou módou s názvem E. L. Podotýkám, že bchod nebyl zastrčený někde na maloměstě (jak by se podle sortimentu dalo čekat), ale v krajském městě a rovnou v jeho největším obchodním centru.

Příspěvek upraven 01.02.17 v 11:31

DanaP
170 příspěvků 1.2.17 11:33

Kolem toho salonu jezdím denně do práce a z práce. Vždycky mě ta výloha upoutá. Ty barvy, ty střihy, to zdobení. A vždycky přemýšlím nad tím, kdo si tohle může vzít na sebe.

alka.k
1 příspěvek 1.2.17 16:45

Jojo, já pracuju přímo na Bertramce, a když jsem viděla náhled článku, hned mi bylo jasné, že to prostě musí být TEN salón, který mé dny dělá zábavnější (ono opravdu po ránu stačí vidět jen ty výlohy, představit si, že si to někdy někdo vezme na sebe a hned je člověku veseleji:))

Výlohy obměňují poměrně často a dá se tam většinou vybrat šlehačky - volánků - rozparků - zářivých barev co hrdlo ráčí (a už tak od 3000 korun, pokud by někdo chtěl podobné kousky mermomocí vlastnit:))

MarryJu
569 příspěvků 1.2.17 12:12

@VandaRybna
Děkuji za upozornění. Překlep jsem opravila

Haňule
3 příspěvky 1.2.17 12:50

Já nevím ale na našem maturitním plese před 5 lety měly skoro všechny holky slušivé splývavé šaty a možná jen dvě nebo tři z celé třídy sáhly po našlehané bombě… Ale ani to nebylo tak hrozné. Asi je Kladno co se týče vkusu o dost napřed oproti Praze…:D

Natkak
106 příspěvků 2.2.17 14:40

Já měla maturitní ples loni a ani jedna slečna ze tří tříd neměla šlehačku :) Takže to ve skutečnosti zase tak špatné nebude :)

iklenka
5 příspěvků 24.2.17 23:00

Na mladých holkách se snese cokoliv, pokud mají jen trošku průměrnou postavu, usmějou se a nehrbí. Já jsem na maturitním plese zazářila v půjčených šatech od sestřenky, která závodně tančila latinu. Po pětadvaceti letech mám postavu pořád stejnou, ale vypadala bych v nich dnes asi hodně komicky!

ADAD
198 příspěvků 1.2.17 13:24

Hezký článek. Jen tak dál!

Ještě mě napadá, že by mohlo být velmi zajímavé, kdybyste příště do salonu vzaly na focení nějakou kamarádku či maminku nemodelkovské velikosti. Na vás dvou bude vlastně všechno vypadat vcelku dobře. Mnohem zajímavější by ale mohlo být, co v salonech nabídnou ženám s velikostí M a výš. Jaké má asi šance obléknout se tam dívka ve velikosti XL, copak asi najdou pro dámu starší řekněme 50 let atd.

Andrea MP
7 příspěvků 3.2.17 21:09

Ono to bohužel nevypadá „vcelku dobře“ ani na nás. Vzít starší a prostorově výraznější ženu, je z toho v tomhle salonu ještě větší bizár. :) Ale děkuji za tip, zkusím se na to zaměřit v nějakém dalším článku, pokud teda najdu nějakou dobrovolnici dle vašeho popisu. :)

DanaP
170 příspěvků 14.2.17 08:28

Já bych do toho šla, jsem přesně v té kategorii - statná padesátnice. :)

Andrea MP
7 příspěvků 22.2.17 15:15

@DanaP

Dobrý den,

my vás s sebou příště rádi vezmem! Pokud budete mít čas a možnost dojet do Prahy, rádi s vámi zdokumentujeme nějakou další módní exkurzi. :) Přeci jen jarní kolekce jsou už dveřmi! :)

DanaP
170 příspěvků 5.4.17 10:14

V pohodě. Jsem z Prahy a kolem tohoto „salonu“ jezdím každé ráno do práce.

Anpal
1 příspěvek 20.2.17 21:59

Můžu jít taky? po dvou dětech trochu břicho, prsa F výška 178cm a k tomu dokonale nekonfekční postava už od dětství :-)

Danaben
1 příspěvek 30.5.17 15:48

Vážená „odbornice“ Andreo, trochu mě mrzí, že jsem Váš článek objevila až dnes, reagovala bych dříve. Je s podivem, že všechny šaty, které jste v salonu s kolegyní zkoušely a fotily, jste striktně vybíraly z šatů, které byly již zařazeny do výprodeje a tedy se značnou slevou. Šatů splývavých, kterých máme v salonu většinu, jste si ani nevšimly a zkoušet nechtěly. Takže Váš záměr byl jednoznačný. Teď chápu, Váš článek by nebyl tak „zajímavý“ a negativní reakce se vždy píšou lépe. Proto mi taky dovolte jednu připomínku: když už chcete psát veřejná hodnocení, pište je alespoň bez pravopisných chyb. S pozdravem Dana Donátová - DD Models

DanaP
170 příspěvků 2.6.17 15:53

Vážená paní, nechce se mi věřit, že byste šaty z výprodeje cpali za výlohu. Tam přece každý dává to nejlepší. V době, kdy byl článek napsán, byly za výlohou přesně ty typy šatů, které zmiňuje Andrea v článku. Až jsem si říkala, kdo si tohle proboha může vzít na sebe. Poslední dobou je to trochu lepší.

Makinka
34 příspěvků 1.2.17 16:09

Těžký OT, ale musím se zastat těch chudáků v McDonaldovi. Na kompletaci BigMaca mají 120 vteřin, to se není co divit, že to pak vypadá jetě. (to se samozřejmě nebavíme o surovinách)

jasminova
18 příspěvků 1.2.17 19:48

Plzeňská je takovej příběh koloběhu neštěstí. Zastavárna střídá kasíno a hned vedle je půjčovna svatebních šatů. Těch půjčoven, zastaváren a heren je tam mnoho a v pravidelných intervalech zanikají a vznikají.

aviv
58 příspěvků 1.2.17 20:07

Pokud bude poptávka bude i nabídka. Bohužel je to tak.

Pitna voda
7 příspěvků 1.2.17 20:18

Šaty na fotkách jsou jednoduše geniální, to se musí nechat… Kousek vedle se vyrábějí ortopedické vložky, chodím tam se sedmiletou dcerou poměrně často, a musím říct, že u výlohy pokaždé postojíme, aby se pokochala, protože: „maminko, tyhle šaty určitě nosí jenom princezny!“ A že výloha je pokaždé jiná. Ale! Asi před dvěma až třemi týdny byly ve výloze vážně několikery hezké šaty - splývavé, decentní zdobení, žádné kolotoče… Tak oni tam asi i něco použitelného mají, bude to zřejmě dobře schované nebo neustále půjčené a nebo se to Jarce a Maruš fakt nelíbí, tak to nenabízejí.

Evženie
201 příspěvků 1.2.17 21:34

Určitě.
U nás na severu Čech jsme s dcerkou chodily kolem jednoho salonu, který v jedné výloze vystavil skutečně krásné, decentní svatební šaty (a la |Kate za svobodna Middleton, jen kratší rukáv) a na druhé straně byla záplava fialovorůžových kanýrků v objemu jeden celý hektolitr. Dcerka vzdychala, jak jaou ty fialové krásné, a já jí diplomaticky řekla něco jako „víš, jsou krásné, ale hodily by se tak zrovna na malou holčičku jako jsi ty - když si je oblékne dospělá žena, tak to není moc vhodné.“ Prodavačka vyběhla zezadu a nadšeně souhlasila, div že mě nezačala objímat, a k tomu neméně diplomaticky dodala „jenže ony si to ty dámy často neuvědomují, o tyhle fialové je mnohem všětší zájem než o ty bílé…“

Nu, a kdo je dobrá prodavačka? Ta, která má vkus a snaží se zákaznice kultivovat, nebo ta, která má tržby? Bohužel.

le-nys
31 příspěvků 2.2.17 20:52

Tvrzeni „vaši“ prodavačky lze ověřit zde :) akorát je to z Ostravy, ale obavám se, ze je to tak všude. https://www.facebook.com/Satyprotebe/?…

Princezna Anežka
29 příspěvků 2.2.17 06:43
Pro princezny ?

… no tak to já asi jsem princezna :-) Trošku Vám zvednu krevní tlak. Líbí se mi :-)

DanaP
170 příspěvků 16.2.17 12:15

No někomu se líbit tenhle styl musí, jinak by podobné salony už dávno zkrachovaly.

pozdni_ctyricitka
157 příspěvků 4.2.17 17:33

@Andrea MP Dělat z toho bizár bych Vám opravdu neradila. Na tom článku se mi nejvíc líbilo právě to, že na fotkách to vypadá, jako že Vám ty šaty docela padnou. Ukazujete tím totiž, že tyto modely jsou ošklivé samy v sobě (o tom není sporu) a dobře nebudou vypadat ani na někom kdo má hezkou figuru.

iklenka
5 příspěvků 24.2.17 22:55

K popukání! Jen by mě zajímalo, kolik si za tyhle hrůzy účtujou!

Míšamyš
1 příspěvek 5.4.17 01:51

Ještě by bylo super probrat modely pro plnoštíhlé… to je, přátelé, teprve nářez!! :-)

DanaP
170 příspěvků 5.4.17 10:16
Polepšili se

Musím uznat, že poslední dobou to za výlohou vypadá trochu lépe. Asi si přečetli článek na MP. :)

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Zázraky techniky

Autor: Ada

V dnešní počítačové době lze vymazat z fotky toho kreténa, co vám... Celý článek

V plné nahotě

Autor: Ada

Legíny, legíny, kde bychom bez vás byly? Nikam bychom nedošly! Na... Celý článek