Vybrat vhodné a zárveň zajímavé šaty na svatbu kamarádky, kamaráda nebo příbuzného je pro mnohé z nás docela oříšek. Navíc nám to nesmí v tento důležitý den slušet víc než nevěstě. Jak splnit všechny ty nároky kladené na oblečení svatebčana a přitom se hezky obléci?

Zdroj: vlastní úprava z Polyvore.comZdroj: vlastní úprava z Polyvore.com

Jaké šaty se hodí na svatbu pro hosta

Ať už sáhnete po šatech nebo kostýmu, vyhněte se přílišné vyzývavosti, nebo naopak kancelářské upjatosti. Velmi vhodné na svatbu jsou dívčí a ženské střihy s rozšířenou sukní ve stylu retro šatů z 50. let.

S vyzývavým výstřihem a dráždivou minisukní byste mohla vypadat na svatbě jako zoufalá lovkyně mužů. Naopak chybu neuděláte se šaty nebo sukní v délce maxi. Dejte přednost volnějším střihům, které nezdůrazní každou vaši křivku.

Pouzdrové šaty v neutrálních barvách buď zajímavě doplňte, nebo si je nechte do kanceláře. Na svatbě by působily příliš upjatě.

Vhodné barvy na svatbu

Nemusíme zřejmě připomínat, že bílé šaty se pro hosty na svatbu rozhodně nehodí, a to v žádném odstínu. Naopak se nebojte si vzít doplněk v podobě bílého sáčka, bot nebo kabelky.

Vhodné jsou outfity v jemných nebo neutrálních barvách. Můžete vybírat šaty a kostýmky například v růžové, lososové, pudrové, mátově zelené nebo béžové barvě. Neberte si na sebe ani příliš výrazné barvy. Krásné červené koktejlky si ponechte pro jinou příležitost. Také milovnicím černé barvy a jejího zeštíhlujícího efektu doporučujeme si pro tuto příležitost pořídit do šatníku nějaký světlejší jásavější kousek.

Délka sukně hosta na svatbě

Protože se jedná o společenskou událost, měla by délka sukně sahat alespoň po kolena, nebo mírně nad. Nezapomeňte, že jakmile se posadíte, sukně se ještě vyhrne nahoru.

Pokrývka hlavy na svatbu

Pokud milujete klobouky, čelenky a fascinátory, ale neodvažuje se je jen tak zbůhdarma nosit, na svatbě budete mít ideální příležitost. Zatímco šaty volte raději umírněnější, v pokrývce hlavy a účesu se můžete kreativně vybít.

Zdroj: vlastní úprava z Polyvore.comZdroj: vlastní úprava z Polyvore.com

Oblečení hosta na svatbu v kostele

V případě, že se chystáte na náboženský obřad do kostela, budete se muset vzdát otevřených bot, příliš hlubokého výstřihu a odhalených ramen. Něco z toho můžete vyřešit elegantní šálou nebo svetříkem, který ze sebe shodíte při odchodu. Na minisukně rozhodně zapomeňte. Vhodné jsou šaty alespoň po kolena.

Protože jste v kostele, platí tu nábožensky sexistická pravidla. Pokud jste přišla s pokrývkou hlavy, rozhodně ji na obřad nesundavejte. Naopak pokud se vám podařilo vybavit kloboukem vašeho partnera, bude si ho muset v kostele smeknout.

Jaké doplňky pro hosta na svatbu

Buďte decentní. Velká taška přes rameno je sice v mnoha případech praktická, ale na svatbu si ji neberte. Zvolit byste měla společenské psaníčko. Ani lesklé kabelky, nebo ty s přílišnými flitry se na svatbu nehodí.

Na méně formální svatbu například na louce to ani s bižuterií nepřehánějte. Stačí pěkná šála, nebo jemný řetízek a náušnice. Naopak více formální svatba se slavnostním obědem nebo večeří v restauraci snese i výraznější ozdoby.

Peklo radí: Nevhodný outfit hosta na svatbu

pampelína: „Za mě nebrat ani pásek, ani kabelku.. Oboje mi to připadá jako od kolotoče, bez urážky. Ona ta kabelka by nemusela být špatná, ale k úplně jinému typu oblečení.“

Norielle: „Toto se podle mě na svatbu vůbec nehodí. Ty šaty jsou obyčejné šaty na každodenní nošení, které bych si vzala do kanceláře. Budeš v nich vypadat moc stroze a přísně.“

uu: „Šaty se mi moc nelíbí, dělají divné proporce. Pas je příliš vysoko a lichotivější délka sukně by byla trochu víc ke kolenům, takhle to vypadá, že je ti to lehce malé.“ Další tipy»

Inspirace na svatbu

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek