Lososová je pastelový odstín růžové barvy, někdy se označuje jako meruňková nebo oranžovorůžová. Sluší proto ženám, jejichž pleť má oranžový nádech, stejně jako lososová barva. Tuto barvu mohou nosit i muži. Například lososová košile je ideální na méně formální akce.

Lososově růžová sluší jarním a letním typům. Vynikne zejména na opálené pokožce.

KOMBINACE SE LOSOSOVOU BARVOU

K lososové barvě se hodí mentolová, tyrkysová, tělová, béžová nebo smetanová. Působí pak jemně a přirozeně. Naopak černá nebo bílá by působila příliš kontrastně.

Pokud chcete utlumit jasnost lososové nějakou tmavší barvou, alternativou je tmavě modrá. Tato kombinace bude slušet těm, kteří by vypadali v lososové příliš bledí.

PEKLO RADÍ: Co byste doporučili k šatům lososové barvy?

Sépia píše: „Tyrkysová sa k lososovej perfektne hodí, je to dosť výrazné módne ladenie. K lososovej sa ti budú hodiť aj doplnky v ďalších jarných farbách, smotanová, zlatistá béžová, jemná fialová, pastelová zelena …“

Bugatti píše: „Sněhově bílé doplňky nejsou vůbec elegantní, mnohem lépe vypadají s nádechem do smetanové.“

lindiste píše: „Co se týká barev, tak k lososové mi nejvíc sedne tmavě modrá, přesněji řečeno námořnická modrá. Vzhledem k tomu, že šaty jsou jednoduché, tak bych se nebála vzít nějaký výraznější doplněk… Vícebarevná kabelka taky může být dobrá, pokud bude jediným a hlavním dominantním prvkem.“

Lososová se vrátila v různých obměnách, píše Ada ve článku Nové vzory, staré barvy.

LOSOSOVÁ INSPIRACE

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek