Tyrkysová barva v sobě spojuje zelenou a modrou. Díky tomu nám připomíná pohled pod mořskou hladinu. Tmavší odstín tyrkysové barvy se v angličtině nazývá teal. Pokud je na vás tyrkysová stále málo šťavnatá, dodejte svému outfitu zář pomocí zlatých náušnic nebo pásku. Tyrkysová bude báječně slušet i zrzkám s bílou pletí.

Kombinace s tyrkysovou barvou

S citem můžete kombinovat tyrkysovou s modrou i zelenou barvou. Nemusíte se ale držet jen u zelenomodrých kombinací. Tyrkysové tričko či halenku doplňte třeba zářivě červeným nebo rudým šátkem. Nebo květinou do vlasů.

Při volbě mezi tmavou a světlou tyrkysovou se řiďte se jednoduchým klíčem: Ve světlejších tyrkysových šatech budete vypadat něžně a roztomile, v tmavších budete naopak působit tajemně.

Tyrkysová inspirace

Tyrkysová saka

Tyrkysové doplňky

Adin článek: Nepřežeňte to jako tyrkysová Karkulka

„Takhle perfektně do jednoho odstínu vystylovaná Karkulka v Pekle ještě nebyla. Všechny ty tyrkysové jsou vážně skoro stejné. Když ji miluješ, není holt co řešit (kdybych chtěla rýpat, tak paní chybí k dokonalosti už jen tyrkysové vlasy). Na následující fotce si paní vybírá - jak jinak - nový tyrkysový kousek do garderoby.“ Číst dále»

Peklo radí: Jakou barvu bot k tyrkysovým šatům?

Jiná realita: „K tyrkysové se hodí nude, šampaň, lila, pastelově žlutá, bílá (ale tu bych si nebrala), růžová (to by bylo moc sladké).“

Roseline: „K této barvě se nejvíce hodí světlá obuv. Přes šaty bych doporučila spíše pašmínu - vzhledem k té aplikaci na ramínku si k nim nedokážu představit ani sako, ani bolerko. Partnera bych neladila.“ Další tipy»

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek