Ako čistíte plátenky?

Vložit odpověď

6.2.13 09:54

Dobrý deň vospolok :)
Včera som sa hrabala v kumbále a našla som tam od minulého roku zabudnuté biele plátenky. Sú tak nejak normálne zašlé od prachu a „mestskej“ špiny. Hodila som ich do pračky so starými ručníkmi dúfajúc, že trenie urobí svoje,ale výsledok nič moc. Takže príde na radu kefička a ručná práca. Máte na čistenie nejaké triky, osvedčené prostriedky, mydlá? A ďalej- máte niekto skúsenosť s aplikáciou tekutého skla na textilné topánky ako ochranu? Ďakujem za odpovede :)

Najdete v encyklopedii: Bavlna

 

Hoďte je s příští, praním do pračky ještě jednou a přidejte Vanish na bílé prádlo. Nebo je přes noc/na jak dlouho bude potřeba namočte do roztoku teplé vody s bílým Vanishem. Savo ani domestos na ně raději nezkoušejte. Taky jsem tak bělila, ale od té doby, co je k dispozici bílý Vanish, jsem s tím skončila. Po bělení savem věci časem zajdou - zažloutnou. Dnes to aplikuju jen na utěrky od borůvek nebo jiného ovoce. Jestli nechcete z nějakého důvodu chemii, pak zkuste buď žlučové mýdlo (privátní značka DM cca za 30 CZK) nebo jedlou sodu.

Martishka +903/-68

6.2.13 13:36

 

Doporučuji vyprat ručně, zamydlit, nechat působit, vyčistit. Mně se osvědčilo prací mýdlo Lanza (pokud ho ještě vyrábí).

+/-

6.2.13 12:00

 

Biele gumene podrazky cistim zubnou kefkou a Cifom- vybieli ich perfektne. Platno dobre jadrove mydlo, najprv ich vsak nechajte nejaky cas postat v teplej vode s pracim praskom.

Modigliani +8794/-2955

7.2.13 11:44

 

skúste savo na bielenie. Neviem síce ako to zaberá na topánky ale mne sa osvedčilo na zažraté škvrny na oblečení

Ančurka +336/-184

6.2.13 13:06

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek