Alternativa trekových sandálů

Vložit odpověď
Nosfi

15.8.13 07:25

Vzhledem k tomu, že tady všichni svorně nesnášíte trekové sandále, jistě vás potěší, že se mi letos rozpadly.
S tím ale vyvstává zcela nový problém, protože v září jedu k moři. Vzhledem k místu na malé jachtě nemůžu mít čtvery boty a tak bych ráda univerzální sandále. Měly by být pohodlné a zároveň vydržet máchání ve vodě, aniž by mi spadly z nohou, nebo se neplánovaně rozložily už první den.

Podmínky:

  • Celogumová spodní část boty a stélka, nic, co by mohlo nasáknout vodu
  • Textilní pásky, které dobře vyschnou -takže umělotina, v žádném případě kůže nebo plast (umělá kůže), to většinou hrozně dře
  • Měkká gumová podrážka se vzorkem, aby neklouzala na mokru
  • Částečná odolnost vůči slané vodě, aby se to hned nerozlepilo

Výhodou by byla tmavá barva, podrážky nezanechávající šmouhy a přiměřená cena do 500, protože mi je stejně rozežere sůl.

Jsem zvědavá na to, co vás napadne, radši bych eshopy, nemám ráda nakupování. V nejhorším případě popadnu rychle něco u vietnamců (to víte, malé město, jiné obchody nemáme) a budu se tvářit, že jsem nakupovat vůbec nebyla. :)

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

V rámci toho, že jste ve svých požadavcích přesně definovala trekové sandály, odpověděla jste si sama. Jinak takto účelně využité jsou podle mě k nezaplacení, pokud v nich nehodláte chodit v „šatičkách do města“.

Tleilaxan +4062/-1855

15.8.13 08:34

 

trekové sandále jsou sportovní boty, takže je lidi nesnáší, když se v tom chodí po městě. na dovolenou na jachtě jsou naprosto v pořádku, tam si zase nevezmete oxfordky. a jestli nechcete moc investovat, zkusila bych třeba sportissimo nebo nějaký takový řetězec, mívají tam výběr celkem zalevno.

z maloměsta +622/-169

15.8.13 09:11

 

Jezdím na plachetnici pravidelně a boty vozím patery. :-)) 1) se světlou podrážkou pouze na palubu 2) holiny (jedeme-li přes léto, většinou je ani nevybalím, ale mám je pro jistotu, kdyby nás chytla na na moři bouřka) 3) žabky do sprchy v marině 4) sandály od Faraon sandals 5) nějakou pevnější botu na pevninu, kdyby se ochladilo.

Jinak souhlasím s Tleilaxan, v podstatě už jste si odpověděla. Já již roky vozím sandály Faraon sandals a jsem s nimi k těmto účelům velmi spokojená. Zvládnou chození po marině i městečku stejně dobře jako výlet po ostrově (vč. prolézání námořnického bunkru). Je ale fakt, že ve slané vodě se s nima neráchám a starám se o ně. Po návratu z plavby je pořádně vytřu vlhkým hadříkem a „napustím“ Collonilem Nilfet.

Ať dobře vyberete!

Martishka +903/-68

15.8.13 09:39

 

Teď navrhnu pro někoho podobné zlo jako trekové sandále, ale co crocsy? Mně se tedy moc nelíbí, ale myslím, že funkční záležitost na vodě (jachtě) by splnit mohly.

Ještě poznámka k trekovým sandálům. Mám jedny sportovní černé sandále od Bati. Jsou ale tak nenápadné, že to vůbec neruší. A když jedu na chalupu nebo jsem někde na výletě v lese, tak mi ani nevadí, že v nich jdu i po městě :-).

Myslím, že největší „zlo“ jsou takové tyto typické. Už jen ty výrazné vzorované pásky či masivní sportovní podrážka.

Doudou +16974/-4864

15.8.13 08:54

 

Docela hezký výběr sandálů má firma Merrell. Mám je už asi pět let a stále drží.

Toxic +6/-4

15.8.13 11:34

 

Co tyhle: http://www.sportisimo.cz/…maqua/39600/ Náročnější dovolenou u moře přežily, tady po Čechách je beru i na lehčí tůru po kopcích. Ale přímo do moře jsem nosila neoprenky.

Příšerka Ještěr +8/-17

15.8.13 23:36

 

Teva hurricane: http://www.rockpoint.cz/…3-22653.html

Alternativa to není, jsou to trekové sandály, za to ale vyzkoušené, do vody v pohodě a sice trochu dražší (nerozpadající se sadály do 500,– si moc neumím představit), ale zas vydrží. Sama je mám už pár let, jsou lehoučké a skladné. Mívají je i v Hudy, Hervisu, Hannahu, skoro všude, cenově od 700,– po tisícovku podle aktuálnosti daného barevného modelu a že se dá cehnat kdeco od červených kytiček po čistě černé pásky pánských variant.

terkaOl +653/-104

16.8.13 22:12

 

http://www.salomon-shop.cz/…phibian-2-w/

http://www.adiboom.cz/…cerne-v23087

myslím že tyto jsou celkem univerzální.....měly by přežít i tu vodu..........

oriskova +365/-72

17.8.13 15:11

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek