Barevné šaty na promoci?

Vložit odpověď
MP Monica

29.5.14 09:42

Dobrý den,
prosím o radu ohledně šatů na promoci (svoji). Na obřadu jako takovém budu mít přes šaty talár, takže ukazovat se budou až po obřadu a na rodinném obědu. Ani google nedokáže jednoznačně poradit, jestli barevné šaty ano, nebo ne. Doteď jsem měla zato, že na promoci barevné šaty patří (samozřejmě ne neonové a styl papoušek), ale teď mě zaskočila udivená otázka tety, jaktože si neberu černé?
Ráda se nechám poučit, jak to teda je. Šaty na obrázku jsou pouze ilustrativní;)

Najdete v encyklopedii: Jak se obléct do divadla

 

Na Vašem místě bych si je vzala. Černé bude mít každý nebo halenku se sukní. Já osobně půjdu ve světle modrých. Je to Váš den, tak si ho užijte klidně v barevných šatech :)

MP Monica: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Larrisa +1105/-196

29.5.14 10:19

 

Měla jsem červené pouzdrovky a červené sáčko a to jsme neměli taláry. Nebyla jsem zdaleka nejbarevnější. Černá patři nezbytně nutně akorát na pohřeb.

MP Monica: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Moir +22796/-3663

29.5.14 11:35

 

já bych si je taky klidně vzala. sama to mám v plánu a to žádné taláry nemáme…

MP Monica: Odpověď mi pomohla, děkuji!

elesse +1755/-400

29.5.14 10:33

 

moje teta se onehdá poděsila, když viděla, že nosím krajkové prádlo (koupila mi ho maminka a bylo mi 15 a nebylo vůbec sexí…bylo pěkné a normální), tak vidíte, jak je to s těma tetama ;-)

dorotheaD +116/-31

29.5.14 14:19

 

To zní, jako když si teta plete promoce s pohřbem. Na promocích žádné omezení barev neplatí. V poklidu vyraž v oranžových šatech (nebo jinak barevných, jestli má být obrázek jen ilustrační).

MP Monica: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Eleanor Rigby +9094/-2844

29.5.14 13:28

 

Mně se zrovna ty šaty z obrázku moc líbí, brala bych je na promoci v létě všemi deseti. My talár neměli a když se dívám na fotky, všichni v černém ( ač taky bylo léto), působí to na mě dost ponuře, co taky čekat od právníků .-)) - jediné plus, že po obřadu jsem se fotila s kytkama, ty to nějak rozsvítily.

aviv +835/-294

29.5.14 15:29

 

Pokud promujete v taláru, pak se při výběru oblečení řiďte podle toho, na co jste stran oblékání zvyklí ve Vaší rodině.

Betty J. +32757/-3909

29.5.14 13:17

 

Směle do nich. Osobně jsem měla šaty červené a vyčnívala jsem z davu. Přesně jak píše aviv, právníci všichni v černém. Při hromadném focení mě stavěl fotograf doprostřed a spolužáci i rodina chválili, jak mi to hrozně sluší. Navíc, pokud budete mít ještě talár (který my neměli), tak ten mi přijde jako důvod navíc obléci se barevně. Pokud se ptáte teď, tak vás promoce čeká pravděpodobně v červnu, mělo by být hezky, tudíž barvené šaty jsou ideální. Hezky si to užijte a gratuluji!

MP Monica: Odpověď mi pomohla, děkuji!

blond Arwen +2790/-192

30.5.14 18:58

 

Jestli se k promoci dostanu (doufám, že jo :D) tak si beru šaty barevné! Bílé s barevnými vzory. A je mi jedno jestli se to má nebo ne. Mně se ty šaty líbí a chci si je vzít :)

EverdeenA +14/-2

4.6.14 10:36

 

Klidně bych si je vzala. Nevím tedy, jaké je to s talárem, s tím jsem nikdy nepromovala, ale pokud jsou šaty rozumně střižené (a to tyto jsou) a jsou k tomu vhodné boty a doplňky, decentní a elegantní, tak proč ne. Já sama jsem měla na bakalářské promoce (bylo to na konci podzimu) dlouhé černé šaty s bílou geometrickou aplikací v horní části, ale to jsem si připadala taková ztracená v davu. Na magisterské (v létě) jsem měla šaty ke kolenům (meruňkové barvy) a světlé doplňky :) A všichni chválili, i rodina. Na dokotorské promoce (snad někdy budou :D ) se ještě uvidí… pokud to bude v zimě, tak to budou možná tmavě modré (rozhodně s něčím barevným - ale pořád tak, aby to vypadalo vhodně a decentně) no a pokud to bude v létě, tak kdoví… možná fialová :D Koneckonců, promoce je taková oslava toho, co člověk dokázal, tak proč v černé, že. Hezky si to užijte a na „rady“ příbuzných nedejte :)

MP Monica: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Siali +30/-0

2.6.14 12:25

 

Záleží od taláru, či sa jedná o akademický podobný tomu anglickému, kedy z neho vykúkava široký zvislý pás oblečenia spredu, alebo taký, ktorý vás zakryje úplne. Ak je predok otvorený a nezapína sa, odporúčala by som šaty tmavšej farby alebo čiernu puzdrovú sukňu a bielu blúzku/košeľu, aby sa vám to farebne nebilo s talárom. Ak však talár zakrýva celé oblečenie a nič z neho nevytŕča, je to jedno a pokojne si oblečte farebné šaty, v ktorých budete na obede žiariť.

MP Monica: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Dixie Sunday +3928/-1443

29.5.14 12:40

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek