Barva lodiček

Vložit odpověď
Anna537

21.11.17 17:07

Zdravím všechny. :)
Mám takový dotaz. Jakou barvu lodiček mám zvolit k těmto šatům? A chci se zeptat, jestli je moc velký prohřešek jít na ples v balerínách? :D Jsem celkem vysoká, proto bych je uvítala mnohem raději.
Předem děkuji.

Najdete v encyklopedii: Fialová barva

 

Milá Anno, přesně na totéž Vám před dvěma týdny uživatelky odpovídaly - nepovažuji za pravděpodobné, že by se od té doby něco změnilo.

Šaty trochu zavánějí kýčem a poutí (z fotek nedokážu posoudit, jak moc), proto - jak už bylo napsáno - by k nim bylo vhodné vybírat jednoduché a neutrální a kýčem nezavánějící všechno ostatní, aby se ten dojem neumocňoval. Pokud samozřejmě neumíte výjimečně dobře a originálně s doplňky kouzlit, což nejspíš ne, když se ptáte. Paní navrhovala šedou nebo stříbrnou; pokud nechcete, byla bych pro nějakou béžovou/nude. Podle mě by se asi snesla i černá, ale vzhledem k barvě vlasů bych upřednostnila něco jemnějšího.

Pokud nemáte vážné zdravotní nebo jiné zásadní důvody, balerínky jsou nevhodné, což už Vám také paní napsala. Jednak etiketa přinejmenším od ženy Vašeho věku (i o třicet let starší) zkrátka očekává na ples boty na podpatku, zadruhé se v placatých botách člověk pohybuje a našlapuje jinak, což může vést při tanci k zásadním problémům, zvlášť jestli jste do tanečních chodila na podpatcích a na balerínky při tanci nejste zvyklá. Podpatek přitom nemusí být nutně vysoký (dokonce bych velmi vysoké podpatky, nedej bože jehlové s platformou, ani nedoporučovala, nejen protože jste vysoká, ale i kvůli možnosti nešťastného posunutí výsledku k „pouťovějšímu“ vzezření a kvůli nemožnosti v takových botách skutečně tančit).

Jestli si nutně a za každou cenu chcete vzít balerínky, zvolte alespoň nějaké jednoduché, v podobném designu, v jakém by mohly být lodičky vhodné na ples, jen bez toho podpatku. V žádném případě si neberte balerínky vypadající neformálně a „volnočasově“ - vypadalo by to, že jste přišla na ples pěšky a v šatně se zapomněla přezout.

Philogia +1057/-143

21.11.17 21:57

 

Milá Aničko, ty šaty jsou otřesné, to už jsme Vám psali. Doplníte-li je balerinkami, bude Váš vesnický look barbíny dokonalý. Komu není rady, tomu není pomoci.

Bossygirl +6532/-2376

21.11.17 17:49

 

Také mám pocit, že jsou šaty spíš kýčovité, ale naprosto chápu, že se vám šaty líbí a chcete vypadat jako princezna. Když už si ale ty šaty chcete vzít, rozhodně si k nim musíte mít boty na podpatku. Sama měřím 180 cm, ale nikdy mi to nebránilo vzít si podpatky. Minimálně vám pomohou mít rovná záda, protože dáma na plese se musí „nést“.

Nugat +2303/-254

22.11.17 12:25

 

Existují taneční bo¨ty, přímo k tanci - a dělají se v 4cm, 6cm a 8cm verzi. Tenčí malý podpatek, ano. Balerínky ne. I když na plesy se dnes nosí cokoli… taky jde o to, jestli je to vesnická zábava nebo nějaký ofiko ples. A jestli chcete sedět nebo tančit. POkud tančit, žena se musí nést - a to lze jedině s podpadky

Hnědooká Lee +32/-7

5.12.17 12:48

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek