Barva šatů na ples

Vložit odpověď
Lizzie

22.9.13 05:51

Dobrý den,
moje otázka bude možná hodně hloupá, ale dost v tom tápu. Jaké barvy šatů se hodí na maturitní ples (pro maturantku)? Upřímně, myslela jsem si, že kromě řvavých neonů, můžou mít šaty jakoukoli barvu, ale moje mamka zase tvrdí, že na plesy se nosí šaty ve světlounkých barvách - pistáciová, meruňková růžová, žlutá atd. Já přitom viděla spoustu krásných šatů v sytě modré, zelené, fialové atd., což jsou barvy, které mi sluší víc než ty světlounké pastelové. (Jsem tmavovlasá, ale bledá, takže v čemkoli světlém, vypadám jako bych trpěla těžkou chudokrevností.) Takže bych ráda věděla, jestli opravdu existují nějaká pravidla pro barvu společenských šatů nebo to prostě vůbec nemusím řešit.

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

Nebrala bych si bílou a černá mi taky přijde škoda, ale jinak bych rozhodně upřednostnila to, že vám šaty budou slušet, než že byste je musela mít světlé. Já se například chystám na ten svůj ve tmavěmodré a s tmavou barvou šatů je nás ve třídě už teď víc.

Lizzie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Judy24 +22630/-1923

22.9.13 08:11

 

Mně teda na sytých barvách na maturitní ples nepřijde špatného vůbec nic, a to nejen z důvodu slušivosti, i když to je rozhodně argument navíc. Jediné, co by mi přišly trochu zvláštní (a nepraktické), jsou bílé. Kdysi jsem měla jasně červené (což se k černým vlasům a bledé pleti hodilo), rozhodně si nedokážu představit, že bych na sebe (opakuji na sebe, neodsuzuju tu barvu obecně) navlíkla např. meruňkovou. A vůbec, jde o maturitní ples, ne přehlídku panen - snad už jsme dospěli do doby, kdy se u mladý holky víc ocení např. kreativita a osobitost než snaha o viktoriánskou nevinnost. Nevyhýbala bych se třeba ani černým šatům, pokud se typově k dané osobě hodí.

Lizzie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

darkLilith +561/-86

22.9.13 10:19

 

Vyberte si barvu, která se vám líbí a sluší vám. Daleko důkladněji, než barvu spíše promyslete střih šatů a vezměte si dlouhé. To, že musí alespoň dobře, když už ne perfektně sedět, nelézt z nich podprsenka a nerýsovat se prádlo, to snad není třeba dodávat.

Moir +23891/-3809

22.9.13 12:24

 

Mně taky letos čeká maturitní ples a na výraznější barvě šatů neshledávám nic špatného. Dnes už to není zvykem, myslím, že mnohem víc záleží na tom, abyste si vybrala barvu, která vám bude sedět a pokud víte, že ta světlá není to pravé ořechové, tak proč se do toho nutit a pak si připadat celý ples nesvá? Mnohem důležitější mi přijde, aby šaty dobře seděly, slušely a nebyly vulgární, tzn. aby vám z nich pomalu nevypadávalo poprví, či neměly rozparek až někam k rozkroku, o vykukujících podprsenkách snad ani nemusím mluvit:D.

Mirt +7888/-554

22.9.13 11:13

 

Maturitní ples mě brzy taky čeká a stejně jako vy jsem bledá bruneta. Takže pastelové barvy jsem automaticky vyřadila a mým favoritem je zatím sytě červená.
Světlé odstíny jsou možná tradiční stejně jako bílá barva na věneček - a kolikrát se na věnečku člověk setkává s modrou, žlutou, zelenou apod. Už jsem viděla hodně maturitních plesů a barvama to tam jen zářilo. Pokud víte, že byste ve světlé vypadala jako nemocná, není nad čím přemýšlet.

Vroony +487/-215

22.9.13 12:21

 

pravda je, že je to již nějaký pátek, kdy já jsem maturovala, ale naprostá většina maturantek měla šaty barvy modré, tmavě modré, bordó, červené, černé…, (já měla tmavě modré, ušité švadlenou na míru a cítila jsem se v nich dobře) netvrdím, že je to či není správné, jen nevidím v tmavší barvě problém.

Atrofie +6229/-1528

22.9.13 13:22

 

Pokud budete šatky půjčovat, nejprve se podívejte, co je k mání a chce to zkoušet a zkoušet. Modely určitě nemají ve všech velikostech, možná už budou některé zamluvené a nebudou na daný termín k mání. Neméně důležitý je střih šatů! Co třeba „střední tóny“ barev. :-) Lososová, blankytná modř, měděná, jablíčkově zelená… Bet

Betynka02 +3149/-502

23.9.13 10:50

 

Jde o to, že světlé barvy se k maturantkám hodí prostě více vzhledem k jejich mládí.
Je to podobné, jako plesy debutantek, které mívají šaty v bílé nebo jiných, ale vždy pastelových barvách. prostě podtržení „pelu mládí“
Tmavé a výrazné se hodí na starší ženy.
Dneska, kdy se nepsaná společenská pravidla dávno nedodržují (vona Maruš taky měla a jak v tom byla sexííí) asi těžko přesvědčovat.
Když něžná maturantka zapíchne do huby cigáro a na kámošku huláká, že je kráva apod. těžko něco podtrhávat.. pak jsou tmavé a řvavé šaty jako na starší matrónu tím nejmenším přešlapem ;-)

Dadoo +128797/-24839

22.9.13 09:53

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek