Barvy v kuchyni

Vložit odpověď
martinarie

22.4.16 13:31

Zdravím zdejší pekelnice, není to úplně otázka na módu, ale snad mi poradíte, pokud jde o barevné ladění v kuchyni.

Zařizujeme rustikální kuchyň (jde o roubenku) a už jsme vybrali spotřebiče - troubu, varnou desku a mikrovlnku v barvě slonová kost (Gorenje). Nyní máme problém s lednicí. V rustikálních kuchyních se předpokládá jejich vestavba, takže nejsou vidět, ale to my z prostorových důvodů nemůžeme. Lednice bude umístěna tak, že budou vidět jen dveře, ne boky. V kuchyni bude dále hodně zastoupena chladná zelená. Na trhu jsou k mání lednice pouze v bílé a nebo champagne.

Tedy se ptám, ladí ke slonové kosti lépe bílá, champagne, obě nebo žádná? Děkuji.

Najdete v encyklopedii: Bílá barva

 

Podle obrázku je ta slonová kost spíš bílá, ale pokud hned vedle těchto spotřebičů postavíte zářivě bílou ledničku, asi budou vypadat poněkud zašle. Jestli ta lednička bude stát opodál a nebude to ta nejzářivější bílá, co existuje, rozdíl nemusí být tak nápadný.
Pokud to, že už máte vybrané spotřebiče od Gorenje znamená, že je máte i koupené, můžete se na nákup vypravit s konvicí v tašce a porovnat to, protože jak známo, na počítači vypadají barvy často jinak než ve skutečnosti. A každý výrobce může mít pod daným názvem trochu jiný odstín. Champagne taky nechci zatracovat, s tou zelenou by mohla ladit dobře, ale potom by bylo fajn, aby v té barvě bylo ještě něco a aby byl patrný záměr - tj. jasný rozdíl mezi champagne a slonovou kostí a nepůsobilo to tak, že lednička jen zežloutla. Plus pokud bude takhle vidět rozdíl, měla by se ještě někde ideálně zopakovat.

martinarie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Veroniq +3955/-460

22.4.16 15:28

 

Pokud mate na mysli lednicce Gorenje typu retro collection, pak spíše barvu champagne. Ze stejné kolekce muzete uvažovat i o stříbrne, protože v každé kuchyni jsou stříbrné nebo nerez doplňky. Bílou rozhodně ne.

LEVEBE58 +791/-380

23.4.16 06:45

 

zkuste se podivat po retro lednicich, ty byvaji v ruznych barvach, kdyz uz nemuze byt lednice ve stejne barve, tak bych volila nejakou uplne jinou

baltik +18701/-3664

24.4.16 09:14

 

Mrkněte na lednice Smeg ;-) stylově by sedla a výběr barev je také velký.

Ichy +596/-95

25.4.16 14:36

 

já ke slonové kosti pořizuji gorenje champagne lednici, docela mi to k tomu pasuje, je fajn, ale jestli ji máte obestavěnou i z vrchu, tak vršek má hodně zaoblený. Na tu troubu, co jste dala sem ten obrázek, jsem se koukala naživo a teda hodně rychle jsem si ji rozmyslela, vypadala jako hodně laciný „pokus o rustikál“ a radši jsem vybrala spíše indiferentní tvar. Jinak teda chodím vybírat přímo do obchodů a vysomrovala jsem si kde to šlo kousky a vzorky barev a porovnávám. Totiž každý si ty barvy pojmenovává jinak a má to různě posunuté. V mé kuchyni se mi sešla slonová kost, magnolia, jasmín a champagne a všechny jsou prakticky stejné.

martinarie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Bacteria +7762/-732

27.4.16 20:12

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek