Bavlněná krajka - srážení

Vložit odpověď
Pond

12.2.13 12:37

Dobrý den,
koupila jsem si paličkovanou bavlněnou krajku, ráda bych jí použila k ozdobení textilních doplňků, které budou pratelné (nejspíš jen ručně). Platí pro krajku to samé jako pro bavlněnou látku, tzn. je dobré jí před šitím vysrážet? A pokud ano, jak se to dělá? Mě napadlo ručně vymáchat ve vlažné vodě, ale nejsem z oboru (ani zdatná tvořilka), takže nevím co a jak. Google mi uspokojivou odpověď nenašel.
Děkuji vám za odpovědi.

Najdete v encyklopedii: Bavlna

 

podle mě úplně stačí ji propařit žehličkou. já ani látky před šitím neperu/nenamáčím, vždy jen pořádně žehlím a napařuji a nikdy se mi nestalo, že by se mi něco srazilo. Pokud chcete mít jistotu, můžete ji porosit vodou (z žehličky nebo nějakým rozprašovačem).

+/-

12.2.13 13:31

 

Krajka, kterou máte na obrázku, se skoro nesráží (pokud ji neperete na více než 40). Mám s ní velmi dobré zkušenosti, stačí ji po oprání normálně v pračce rozžehlit… Pozor spíše na bavlněné krajky s velkými dírkami (nebo jak to nazvat) - jako je třeba tady: http://www.stoklasa.cz/…robek-x17376

Danielle.Warheit +5524/-1788

12.2.13 12:59

 

Ja to chapu, „palickovana“ strojove. No, po neblahe zkusenosti je predpiram tak, jak se bude prat hotova vec. Jelikoz jsem lina ves, normalne krajku zavru do pytlicku na prani jemneho pradla a vrazim s ostatnim oblecenim do pracky. Ani osmnact metru se na program na syntetiku (40 stupnu, 800 otacek) nijak zvlast nezamotalo.

DanielaS +66332/-3644

13.2.13 17:04

 

Nechci vás děsit, ale PALIČKOVANÁ krajka se nepere, při každém čištění se musí znova našpendlit na podklad (v reálu to bývá herdulka, na které se krajka paličkuje) očistí se a poté se znovu musí natužit (zafikoxat), proto se krajka na materiály nepřipevňuje napevno, ale většinou se jen stehuje (nevím odborný název) a při každém praní se znovu odstraňuje. Jinak mě se paličkovaná krajka nikdy nesrazila (protože při navlhčení,namočení, čištění) je přišpendlená k podkladu. Tohle platí pro paličkovanou krajku ručně dělanou, nejsem si jistá jestli existuje strojově vyrobená.

Maya88 +19/-11

12.2.13 12:47

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek