bavlněné šátky - kde sehnat?

Vložit odpověď
seznam.mih

31.5.12 23:17

V zimě mám ráda barety, bekovky a jim podobným. v Létě si zas libuju v šátkách. Líbí se mi hlavně velké bavlněné čtvercové šátky, jejichž cípy mi tak pěkně plandají po zádech, když je zavážu. (Si asi kompenzuji to, že jsem nikdy neměla dlouhé vlasy a nikdy mít zřejmě nebudu, leda že by se stal zázrak)
Nicméně když tak procházím krámy a koukám po šátkách, tak nenacházím nic kloudnýho pro mě. Samé polyesterové, do pruhu tenkýho a ty mi kloužou z hlavy a i barvy se mi nelíbí.
Chtěla bych velkej čtvercovej šátek (klidně i ve formátu palestiny, jen bez těch třásní :) ) v jednoduchých barvách, nebo s něším rozumným, co nepřipomíná americkou abstrakci 2. poloviny 20. století (nebo abstraktní expresionismus kdo chce). věděl by někdo, kde sehnat? S takovými šátky jsem se setkala zatím jednou a to v jedné zapadlé vesnici v takovým tom krámku, kde je všechnomožný nic specializovaného :) Ale bydlím v Plzni, tak chci tipy v Plzni, nebo v obchodácích. Nix extra drahýho.
Už mě napadla i možnost prostě si to ušít, jakože k tomu asi brzo dojdu, ale i tak by mě zajímalo, jestli se to dá někde sehnat.

Najdete v encyklopedii: Bavlna

 

Nejsem sice z Plzně, ale skvělé bavlněné šátky se dají sehnat v různých indických obchůdcích, sice obvykle mívají třásně, ale ne moc dlouhé. Jsou moc příjemné, v krásných barvách a mám vyzkoušeno, že toho hodně vydrží.

noemi +16406/-1105

1.6.12 23:15

 

Dnes jsem viděla MEGA šátek v Takko (v Brně) - žlutý, s drobným načervenalým vzorkem (nevím, jeslti kvítka nebo nějaké trepky, tolik jsem to nezkoumala), složení jsem nečetla ale na dotek byl příjemný a nepůsobil uměle.

Atlacoya +42271/-5497

4.6.12 15:17

 

Já jsem šátky nakoupila tady: http://www.hennalamda.cz/satky-a-saly, mám velký jednobarevný bavlněný, na hlavu už to asi není, ale je kolem krku hodně příjemný. Na hlavu mám ten malý úzký s proužky, má ideální formát, takže z toho dovedu vyrobit vcelku slušivý zámotek i já - nešika a hlavně je z hodně hrubé bavly a vydrží všechno :-) Ale chápu, že není nad to si to osobně ohmatat a ozkoušet v obchodě, bohužel jsem taky nenašla žádný z opravdu slušného materiálu, vždycky jen děsivé hadry.

Přeslička +19/-1

11.6.12 09:20

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek