Blahopřání k sňatku

Vložit odpověď
Pirek

7.10.12 11:43

Milí pekelní čtenáři,
obracím se na vás s otázkou na téma zde stokrát i zbytečně omílané, a to jest svatba.
Kamarádka se vdává a já bych jí chtěla poslat vkusné blahopřání. Máte někdo tip, kde v Praze nějaké takové sehnat?
(Pozn. vkusné = žádné prstýnky, holubičky, srdíčka, růže, zlacení, stříbření, třpytky vůbec, plastiyký vzor, nejlépe bez blbých rýmovaček, přípustné je max. „blahopřání k sňatku“.)

Předem všem tisíceré díky!

Najdete v encyklopedii: Šaty pro těhotné nevěsty

 

Co ji napsat dopis? Potrebujete akorat hezky dopisni papir… Pri jedne podobne prilezitosti jsem napsala dopis a prilozila kopii/zvetseninu fotografie, na ktere jsem s tou dotycnou osobou v detstvi. Velmi se tenkrat potesila. Vseobecne mi predtistena blahoprani pripadaji trochu neosobni a „lacina“ - je to proste moc jednoduche. Dopis da vic prace a je osobnejsi, takze je to cele takove duvernejsi.

GreatSusan +13659/-3386

7.10.12 12:03

 

Co takhle si ho vyrobit… Kdyz je toliko omezení. Existuje mnoho grafických programů…a v pohodlně to jde i v publisheru (MS Office)

Mylady2 +87119/-71156

7.10.12 11:55

 

Vkusná blahopřání se patrně ani nevyrábějí, neboť by těch několik zaostalců, kteří nedokáží ocenit kombinaci zlatého ořezu, stříbrného vytlačování, vulgárních rádobydětských kreseb a infantilních veršovanek nedokázalo svou poptávkou pokrýt nejmenší možný náklad. Během uplynulého půlroku jsem tímto směrem vedl soukromé pátrání a to nejlepší, čeho jsem nalezl, byla kombinace stříbrná-bílá-fialová. Čeho si ze své sbírky svatebních přání nejvíce vážím, je obyčejná pohlednice a krátkým přáním, prosta všech generických pseudomouder a kresbiček vysmátých svatebčanů. Proto se také přikláním k variantě vlastnoručně psaného dopisu ši pohledu. (Či - v případě recesisty - korespondenčního lístku. ;-) )
Kvalitní ručně vyrobený papír (pozor, nemám na mysli ručně podomácku vyrobený karton s oškubanými okraji), pero, se kterým se vám dobře píše a budete mít hezký rukopis, dokumentní inkoust a třemi větami vyjádřena radost, náklonnost a přání štěstí.

chekotay +4662/-961

7.10.12 12:27

 

Já vím, že nechcete srdíčka, ale nedávno jsem viděla docela hezká přání ve Foto Škoda v Praze ve Vodičkově ulici. Nebyla myšlena jako svatební přání, měla čtvercový formát a bylo tam třeba jednoduché srdíčko spletené z vrbového proutí apod. Nebylo to opravdu nevkusné. Žádné zlato, stříbro, drahé kamení :o)

audrey t. +1518/-537

7.10.12 14:10

 

Já jsem se inspirovala na fleru a pak jsem ve výtvarných potřebách nakoupila vzorované tvrdé papíry a stužku a stříhala a lepila a šila…
Nejhezčí blahopřání, které jsem viděla, byl kreslený dětský obrázek, na kterém byli novomanželé, jen přeložené na třetiny a zavázané stužkou.

+/-

8.10.12 08:05

 

Letos jsem ke svatbě dostala jedno velmi výjimečné přání - bylo čtvercové, otvírací, celé červené, a na titulní sraně velké srdce z černého sametu. Bez žádných rýmovaček atd. Určitě by se takové dalo úspěšně vyrobit.

+/-

8.10.12 07:49

 

My jsme dostali cca padesát přání k svatbě a druhý den po svatbě jsme se „bavili“ tím, že jsme je řadili od nejkýčovitějšího po nejnormálnější. Vyhrálo to, kde byla srdceryvná báseň vyvedená zlatým ozdobným písmem a na přední straně fotka růží dozdobená zlatýma třpytkama, nad tím se vznášeli holubičky, které měly v zobáčku snubní prstýnky a po krajích přáníčka byla „decentně“ rozházená srdíčka.

I někteří naši hosté brali přáníčka jako recesi, moje dobrá kamarádka mi při předávání pošeptala, že se omlouvá, že je to vážně hnus, ale nic lepšího nesehnala. Uvnitř jejího přání byla taky předtištěná úděsná veršovánka, ale ona k tomu dopsala jednu vtipnou glosu, kterou to celé shodila do recese.

No to možná není až tak rada, co vyrobit, jako spíš útěcha, že s tím tak nějak všichni počítají, že dostanou kýče a třeba my jsme se nad tím jen zasmáli. Jo a občas se najdou i přání vtipná, ale jak už tu někdo psal, někdy lépe koupit prázdné přání a dopsat tam něco osobního.

jackdaw007 +4344/-663

9.10.12 19:57

 

Napr. http://www.fler.cz/…atba-2978240 alebo http://www.fler.cz/…atba-2978240. Svadba je sama osebe gýč, ale chápem znechutenie ponúkanými pohľadnicami. Niečo ale na to prianí musí byť, takže povedzme paličkované srdiečko alebo niečo podobné nemusí byť nutne nevkusné.

kika38 +80/-38

9.10.12 23:05

 

já bych měla ještě jeden nápad… ne každý má pěkný rukopis, takže v tomto případě bych si nechala udělat blahopřání např. ve fotolabu nebo happy fotu, záleží kolik máte času na to aby Vám je vyrobili… jednoduše si ho vytvoříte dle svých představ (např. ze společné fotky, jak už tu padlo, bez srdíček, holubiček atd.) a napíšete si tam co by jste chtěla… mimochodem před rokem jsme dostali spousty blahopřání k svatbě a jediné nekýčové bylo od kamarádky z Aglie, tolik asi k výběru v ČR

ajuna +1896/-266

8.10.12 07:52

 

Tohle bývá problém. Velikánský výběr mají v Luxoru na Václaváku úplně nahoře. Pokud si pamatuji, bylo tam dost přání bez tupého slizského textu s vkusným designem.
Jinak v klasických papírnictvích to bývá bída.

Curlygirl +12979/-2519

8.10.12 11:38

 

Já to před 3 týdny vyřešila u své alternativní kreativní kamarádky alternativně a kreativně - kreativní potřeby, ručně dělaný papír (z potištěného papíru, tedy s písmenky) + obálečka (s kvítky pomněnek), uvnitř krátká básnička (mikrofixem se na to nepíše úplně dobře), místo pečetidla ovázáno smetanovou saténovou stužkou a na ní vlastnoručně vyrobené srdíčko (květinářský drát a na něm modrostříbrné ohňovky). Bohužel na svatbu (pár km za městem, uprostřed lesa na poutním místě) jsem se nedostala :(
Doufám, že na tom není nic kýčovitého. Mám tu ženu ráda, známe se víc jak polovinu života a já jí tím chtěla vyjádřit víc než jen nějaký blábol „pro forma“. Takže moje rada zní - zkuste se vyjádřit. ;)

janiiiv +7714/-2149

8.10.12 19:18

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek