Bolerko s vlečkou-půjde ušít?Jak to bude vypadat?

Vložit odpověď
Kukyyy

12.8.14 10:33

Zdravím všechny :-)

Na podzim se budu vdávat a vymyslela jsem
si, že bych si nechala ušít takové speciální bolerko. Mělo by dlouhé rukávy, odhalená ramena a
pokračovalo by vlečkou. Celé by to mělo být ve zlatavém odstínu…viz
přiložený obrázek. Materiál - netuším, z čeho by se to dalo ušít, ale
vzhledově si představuji něco takového:
Materiál
A nyní můj dotaz: Myslíte, že něco takového by šlo ušít? Z jakého
materiálu? A z jakého množství? Myslíte, že by to mohlo vypadat dobře? O šatech zatím nemám představu, ale přála bych si jednoduché, hladké, bílé…
Pokud takové neseženu, tak bolerko s vlečkou samozřejmě nebude :-)

Budu moc ráda, když mi poradí i někdo, kdo umí šít a může přidat praktické rady.
Díky moc!

Najdete v encyklopedii: Krajka

 

Řekla bych, že to může vypadat dobře (protože jste si vybrala, že šaty budou jinak jednoduché), ale záleží to na šikovnosti paní, která vám to bude šít. Nevím, zda bude nejvhodnější bolerko, já bych se spíš přikláněla k verzi přišít to přímo na šaty. Ale to chce asi vyzkoušet :) Řekla bych, že nejvhodnější bude držet se krajky - ale takové, která nebude vypadat jako trčící záclona. Látky by mělo být tolik, abyste to neměla jako chcíplý ocas. Měly by se utvořit alespoň nějaké záhyby. Myslím, že bez problémů poznáte, kdy už je látky zase moc.

Akorát tedy pozor na courání - obzvlášť, když se budete vdávat na podzim. V případě, že by se ukázala délka na zem hodně nepraktická (nevím, kde svatba a následná hostina bude), tak i kratší délky vypadají dobře. Akorát bývají ty pláštíky jinak řešené (obvykle překrývají z části nebo úplně hrudník).

Kukyyy: Odpověď mi pomohla, děkuji!

andiedvorakova +8745/-1219

12.8.14 13:45

 

Já vesměs souhlasím s andie, a ještě bych přidala, že švadlenu bych vybírala opravdu hodně pečlivě, abyste na svatbě neměla oblečený krajkový župan. A také to, že bych předem zkusila, jak se látka bude chovat, protože látka Elsiných šatů je nakreslená a proto se chová přesně tak, aby vypadala úžasně. Neplihne, netrčí.

Kukyyy: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Amun +17728/-1289

12.8.14 18:33

 

Materiál závisí na tom, kolik chcete dát za šaty peněz. Kvalitní krajka je drahá, cena od 2000/m, klidně i 4000/m. Přehoz by mohl být i ze šifonu, ale pozor, aby celek nevypadal jako košile s županem. Ne každý umí nosit jednoduché oděvy s elegancí.

Kukyyy: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Linie +19640/-3300

12.8.14 21:12

 

Asi by to šlo udělat z krajky, ale musíte být velmi opatrná při výběru. Já si konkrétně v Marlen vybrala krásnou krajku na svatební šaty, ale chce to tam zajít osobně. Nebo si alespoň nechat poslat poštou vzorky. Při výběru látky na své svatební šaty jsem se přesvědčila, že na obrázku to může vypadat hezky, ale realita je pak velmi odlišná. Jen pro představu, moje krajka stála 2500Kč/metr (ale mám z toho udělanou jenom takovou pláštěnku pod prsa). Jo a s těmi hladkými jednoduchými šaty to taky nebudete mít jednoduché. Já taky sháněla jednoduchou, splývavou, lehkou, nemačkavou, nelesklou látku skoro půl roku. Nakonec jsem místo směsi hedvábí, které jsem chtěla původně, skončila s umělinou. Ale vlastnosti má překvapivě dobré. Ale třeba vám s výběrem látky poradí i švadlena. Mě šaty šila jedna známá, která šije jen jako koníček. Přeji hodně štěstí a pevné nervy při výběru.

Kukyyy: Odpověď mi pomohla, děkuji!

blue orange +194/-96

14.8.14 10:15

 

Já bych to přímo na šaty nešila, kvůli té praktičnosti. Nechala bych si to jen na obřad a na fotky.. Pokud si to chcete nechat na celou dobu, rozhodně kratší délku, taky bude vypadat hezky.

Kukyyy: Odpověď mi pomohla, děkuji!

vias +8413/-2384

12.8.14 20:08

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek