Botky na ples

Vložit odpověď
Monys01

10.2.13 10:46

Dobrý den,
sháním nějaké nové boty na ples.(ty staré už esteticky nevyhovují). Pokud možno univerzální, spíše černé(mám jen jedny šaty,ke kterým by šly i stříbrné) Mám ale hned několik problémů.

1. mám dole úzkou nohu-z páskových bot mi budou vylézat prsty až na podlahu. Zvlášť,pokud si vezmu silonky. (což bude stejně vypadat hrozně-v případě,že zvolím tihle cestu,jak to mám udělat? na ples silonky mít musím,ale ten šev co by tam koukal nebude správně a ty „silonky ve spreji“ pravděpodobně nesnese moje citlivá kůže)

2. lodičky-38 jsou velké a 37 malé. :( Znáte nějakého výrobce kvalitních bot,který dělá půlčísla? 37,5 boty na běžné chození mám-jsou akorát :)

3. podpatek potřebuji tak 5-7 cm, nejsem na vyšším zvyklá chodit a klátím se pak jako strom ve větru

Mám pocit,že s těmito kritérii budu chodit na ples bosa. :(

Pokud někdo máte nějaký typ na typ boty, která se hodí na danou příležitost, ocením i fotku.

PS: je mi 20 let, výška 170cm, postava štíhlá s výraznými boky

Děkuji za rady :)

Najdete v encyklopedii: Kůže

 

Nevím, jestli si pod pojmem „univerzální“ představuješ univerzální barvu, nebo to, že se boty budou dát nosit i jinam než na ples,ale jestli myslíš barvu, tak bych Ti doporučila klasické taneční boty od Heller. Mám také nohu dole úzkou, ale boty mi perfektně sedí, vytvarují se podle nohy. Navíc se hodí opravdu ke všemu a nikde neurazí. Nosím je i do divadla atd. Jediná nevýhoda je, že se s nimi samozřejmě nesmí chodit venku, takže se musí obouvat až na místě. A někdo v nich má problém vydržet delš ídobu,protože nejsou pevné, ale řekla bych, že to je o zvyku, stejně jako podpatky. Ty nejsou nijak vysoké a v chráničích navíc vůbec nekloužou. Různé typy stojí už 1500 kč, takže to není zas tak velká investice, pokud chodíšna plesy častěji.

Draki +897/-201

10.2.13 11:25

 

také bych ti doporučila taneční boty, dělají se půlčísla a nic pohodlnějšího nepotkáš. vybrat můžeš otevřené i uzavřené. já mám nejlepší zkušenost se značkou supadance

elesse +1755/-400

10.2.13 12:50

 

Taky si myslím, že taneční boty jsou nejlepší. Mám boty od značky Heller (mají prodejnu ve Vladislavově, pokud jste v Praze) www.hellerdance.cz. Mají boty uzavřené i páskové a z vlastní zkušenosti vím, že jsou skvělé. Netlačí, přizpůsobí se, noohy z nich nebolí… Nevýhodou je pro někoho cena a taky, že pokud mají být univerzální a je tím myšleno i na nošení ven, nehodí se, jsou určené jen do interiérů. Jinak je právě ve Vladislavově velmi ochotná obsluha (paní lítala po obchodě a hledala mi velikost). Pokud se chystáte ještě na víc plesů, určitě se hodí.

Dominicusa +25/-1

11.2.13 13:13

 

Přidávám se k doporučením tanečních bot, jen doplňuji poznámku, že zrovna Supadance má boty obecně širší, takže z úzkou nohou bych volila značku jinou. Hlavně pozor na to, že i přesto, že v obchodě sedí akorát, vytáhnou se, takže volit nějaké těsnější.

Taneční boty je možno ušít i na míru, např. u firmy Bábor v Brně. Ušijí boty přesně z materiálu, který si vyberete, vyberete si, jestli chcete otevřené nebo s plnou špičkou, jaký chcete podpatek atp. Na přání může dát i „netaneční“ podrážku, takže pak není problém jít od auta na ples přímo v těch botách, což byste v normálních tanečních botách nemohla. Navíc jsou pohodlné. Cena tak kolem 1500.

Kity +190/-23

11.2.13 09:09

 

Rozhodně si kupte lodičky.
To že Vám v jednom obchodě nebude sedět velikost 37 ani 38, ještě neznamená, že to tak bude i v jiném ( manželka by mohla vyprávět ). Každý výrobce má ty velikosti trochu jinak. Musíte se holt trochu snažit.

Jirkátor +16464/-4174

11.2.13 09:07

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek