Boty do tanečních na klínku?

Vložit odpověď
Hannih

2.8.17 22:31

Dobrý den,
od září půjdu do tanečních a aktuálně řeším v čem. Mimo prodloužených lekcí počítám (dle doporučení z přihlášky) s několika šaty ke kolenům, problém mám ale s obutím.

Doteď jsem podpatky „nepolíbená“ a počítala jsem, že kurz zvládnu v balerínách. Kamarádka, která tancuje závodně, mne ale varovala, že bez alespoň malých podpatků (což je ale podle ní tak 8 cm ;) ) se nedá tancovat a bolely by mne nohy od stání na špičkách.

Objevila jsem tedy tyto lodičky, které mi připadají i docela společenské a věřím, že bych na nich i zvládla udržet stabilitu (na rozdíl od lodiček s podpatkem, kde si po pár krocích vždy lámu kotník). V některých diskusích jsem ale objevila názor, že klínky do společnosti rozhodně ne, natož na ples (a tedy asi ani do tanečních). Jaký bude názor zde? Děkuji.

Najdete v encyklopedii: Černá barva

 

Také si myslím, že tyhle boty do tanečních určitě ne. Neřeším jejich společenskost, ale na tanec jsou naprosto nevhodné.

Jak píše paviocko - bota na tanec musí mít ohebnou podrážku a to s klínkem jaksi už z principu nejde. Bohužel takovou podrážku nemá ani většina lodiček, které potkáte v běžných obchodech (a označovaných jako „plesové“) a výsledkem je, že slečny a dámy berou jako normální, že druhý den po plese nemohou chodit. Opravdu - to normální není.

Souhlasím s připomínkou tazatelčiny kamarádky, že taneční bota musí mít nějaký podpatek, jít do tanečních/na ples v balerínách je také poukázka na zbytečně bolavé nohy. Pokud tam tedy opravdu chcete tančit… Dáma tančí většinu figur na špičce a nemít vůbec žádnou oporu rychle vyčerpá lýtka.

Opravdová taneční obuv má úplně jinou strukturu a podrážka se dá neuvěřitelně volně ohýbat (viz obrázek v příloze). Při nákupu bot, pokud to nejsou vysloveně speciální taneční, doporučuji zkusit udělat krok jako na obrázku a pokud to bota nedovolí, nebo ji musíte silou přemáhat - tak není na tanec použitelná (nebo za cenu bolavých nohou).

Dnes bych se vůbec nebála koupit i do základních tanečních přímo taneční boty, nejlépe s plnou špičkou, u kterých si vyberete šířku a výšku podpatku podle svých schopností (a 4-5cm opravdu zvládne kdokoliv). Akční modely se dají sehnat za podobné ceny, jako plastové mučící nástroje nohou (vydávané za plesové střevíčky) v obchodech.

Hannih: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Alena-zbr +122/-19

3.8.17 10:04

 

Bota na klínku je méně ohebná, ale hlavně Vám bude padat z nohy. Mnohem lepší by byly páskové lodičky nebo sandálky. Nejlepší jsou samozřejmě přímo taneční boty.

paviocko +657/-112

3.8.17 09:38

 

Určitě, určitě ne. Rozhodně ne takové, jako jsou na obrázku. Obvykle jsou těžké, neumožňují správnou práci chodidel.
Určitě by se našly i boty v běžné prodejní síty splňující požadavek ohebné podrážky a zároveň dostatečně sedící na noze (aby nepadaly). Existují i taneční boty s nízkým podpatkem, tuším, že Kozdra udělá na objednávku jakýkoli model s jakkoli vysokým podpatkem, který mají v nabídce.

Moir +23443/-3711

3.8.17 10:31

 

Jak mám klínky do města na chození po kočičích hlavách ráda, tak na tanec tedy rozhodně ne, trpěla byste v nich.

arwenn +6182/-866

3.8.17 12:13

 

Nejde o to, jestli se klíny hodí do společnosti - jde o to, že se vůbec nehodí k tanci, a obzvlášť se nehodí k učení se tanci. Boty do tanečních mají mít podpatky právě proto, aby chodidlo mělo kontakt s podlahou jen ve vybraných bodech a ne po celé ploše, takže člověka nutí správně tanečně stát a držet balanc. (K čemuž boty s klínkem nejenom nevybízejí, ale svojí neohebností to přímo znemožňují. To už jsou o něco lepší baleríny, i když ty zase znamenají proťapat večer bez oddechu na špičkách, a na učení málo poňoukají.) Na výšce podpatku naprosto nezáleží - i dvoucentimetrový je úplně okay a rozhodně není cílem vybrat si boty, ve kterých nezvládneš bezpečně udělat krok (zato šířka trochu efekt má - je lepší, když se podpatek od nohy dolů aspoň trochu zužuje, ale zas tak důležité to není). Ze stejných důvodů by mimochodem měly mít podpatek i boty pánské, na což se ale bohužel obvykle dlabe.
Dalším důležitým ohledem pro boty k tanci je požadavek, že bezpodmínečně musejí na nohou držet jak helvítská víra. Proto se hodí pásek kolem kotníku spíš než nazouvací lodičky.
Boty by určitě měly na parketu trochu klouzat, jinak se zbytečně namáhají kotníky. …Tyhle všechny parametry typicky splňují specificky taneční střevíce.
A ze zkušenosti doporučuju do tanečních vybrat model s uzavřenou patou a špičkou - v otevřených botách to množství pošlapání od ostatních účastníků kurzu vážně dost bolí. Dělají se i úplně plné taneční boty - takové šněrovací polobotky s tanečním podvozkem (soutěžní tanečnice je nazvala tréninkovými), které jsou nejspíš z praktického hlediska úplně ideální, ale upřímně bych se bála, aby tě s tím vedoucí kurzu nevyhodili, že nejsou dost společenské. Sigh.

Eleanor Rigby +9295/-2867

7.8.17 21:16

Demode +22619/-5826

3.8.17 16:33

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek