business casual

Vložit odpověď
cameira

24.11.13 10:06

Dobrý den,chystám se teď na pracovní konferenci,v pozvance je jako dress code uveden business casual. Do prace často nosím pouzdrovr šaty,saka apod.,takže jsem to neviděla jako problem. Teď jsem se ale dočetla na internetu,že u business casual by délka sukni měla být pod kolena,což mě trochu zaskočilo-tahle délka mi nesluší,takže mám všechno nad kolena. Proto bych se chtěla zeptat,jestli máte zkušenosti s tím,jak moc se tohle praviddlo dodržuje. Duky

Najdete v encyklopedii: Hipster

 

My máme v práci také předepsaný dress code business casual (jsem úředník) a abych pravdu řekla, délkou sukní ho hodně lidí nedodržuje, hodně kolegyň nosí (většinou pouzdrové) sukně nad kolena. A to včetně mě (protože sehnat (nejen pouzdrovou sukni) ve velikosti 34, která by byla opravdu pod kolena při výšce 175 cm je problém). Pokud chci dress code tedy beze zbytku dodržet, volím kalhoty. Co se týče konference, na kterou jedete, myslím, že je rozhodující, kdo ji pořádá a jací lidé na ni pojedou. Pokud by to byla např. konference řadových úředníků (varianta mě napadla jen kvůli vlastní zkušenosti), myslím, že by dress code hodně z nich nejspíš nedodrželo. Pokud se ale jedná o konferenci, jíž se zúčastní profesně spíše výše postavení lidé, tam by dress code, podle mého, být dodržen měl. Pokud si nejste jistá, raději bych se držela dress code a pokud Vám sukně po kolena nesluší, volila bych kalhoty.

marketuska +1955/-284

24.11.13 14:51

 

Business casual byl predepsany i pro pracovni konference v moji byvale praci a v praxi to znamenalo nemit dziny :) Zalezi hlavne na firme, pokud jedete na konferenci ITku nebo marketingu/kreativcu, asi to bude jine, nez pokud pracujete mezi auditory/v bankovnim sektoru. Sukni bych volila klasiku ke kolenum (pod kolena je i problem sehnat, tim bych se nestresovala), proti te asi nebude nikdo nic namitat, neco slusneho k tomu (idealne ne flitrovany top:), lodicky a je to. Nebo nejake jednoduche saty taky s lodickami.

madline +877/-230

24.11.13 17:48

 

Sice se v tom prostředí moc nepohybuji,ale pod business casual si představuju toto. Fotka mi bůh ví proč nejde uložit,tak alespoň takhle.

Monys01 +3745/-1096

24.11.13 21:58

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek