Charlestonové šaty 20. léta

Vložit odpověď
Lera.S

19.8.13 22:24

Dobrý den,
na večírek s tématikou Velký Gatsby sháním šaty ve stylu 20. let. Chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou některá z vás šaty v tomto stylu v Praze či nějakém řetezci nezahlédla. Přes internet asi nemá ani smysl hledat, je to jen na jeden večer a i vím, že mi skoro určitě nebudou slušet (nemám postavu typu žehlící prkno).
I za radu kde levně sehnat lodičky s téčkem či další zajímavé doplňky (čelenka, boa, co vás napadne) bych byla ráda, ale myslím, že to nebudu mít problém sehnat.
Moc děkuji za všechny odpovědi. Fotky pro inspiraci, z této stránky. Kdybych na to měla postavu, tak si snad i ty zelené koupím. Jsou nádherné.

Najdete v encyklopedii: Jak se obléct do divadla

 

Najděte si v Praze nějakou půjčovnu kostýmů či karnevalových masek. Určitě tam toho bude dost. Tohle je vděčné téma, takže bych se nebála, že by kostým nebyl. Kvalita nebude žádný zázrak, ale zase užijete to jen na ten jeden mejdan a drahé to půjčovné nebývá. A nebo tam minimálně zakoupíte potřebné propriety. Jo a čelenku, v galanterii se dá koupit na metráž guma s flitry, v lepší mají i paví a jiná pera. Já měla čelenku hotovou za půl hodiny, a to jsem nešika.
Google mi vyhodil třeba tohle

Dahllie +31570/-3983

19.8.13 23:07

 

No já nevím, ty šaty z té půjčovny mi přijdou dost nevkusné a danému období podle mě vůbec neodpovídají.. a obávám se, že to bude problém většiny českých půjčoven.. nemluvě o tom, že by se jich v takovém kostýmu mohlo pak na večírku sejít hned několik..

Asi bych spíš uvažovala o nějakých jednoduchých šatech, nebo vhodně dlouhé noční košilce a tu buď dozdobit, nebo doladit těmi doplňky.

Také bych zvážila, jestli by nešlo zvolit „kostým“ nikoli ve stylu Daisy, ale spíš něco „golfového“ jako Jordan Baker, skládanou sukni pod kolena, tričko s límečkem a oxfordky byste mohla popůjčovat od kamarádek, nebo nakoupit a později užít v jiných kombinacích i na běžné nošení, epesní klobouček a golfová hůl by to dotáhly…

Poslední co mě napadá, je vsadit na výrazné líčení a účes, vylovit v sekáči nějaké méně vkusné šaty s volány, snížený pas jim vyrobit vhodně uvázaným šátkem přes zadek a jít ve stylu Myrtle Wilson…

Já bych asi brala v úvahu i to, že bych nechtěla být další z řady „nepodařených Daisy“, protože takových bude většina, a místo toho bych si vyhrála a šla jako jedna z mála Jordan nebo Myrtle.. ale tak záleží na Vás, co seženete a na co se cítíte..

815 +12156/-4912

20.8.13 13:12

 

sekáč!!!

Mám náhodou dlouhé šaty ze skáče, co k tomu sedí… temně modré s našitými korálky a dlouhé, nejsou stopro v duchu, ale jsou pro ženskou s prsama… takže co jít hledat?

Enefa +1341/-184

21.8.13 16:11

 

Teď má pár šatů v tomto stylu mango, na internetu jsem našla jen tyhle dvoje, ale určitě bych ho obešla protože minimálně jedny další (trochu víc Gatsby:D) jsem tam viděla. Čelenku si můžete vyrobit sama, návodů na podobné DIY věci je po internetu spousta…

Ems +23481/-8432

21.8.13 14:16

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek