Čím obarvit plátěné boty?

Vložit odpověď
Naughty Bee

30.6.13 11:37

Dobrý den,

mám bíle plátěné boty a chtěla bych je obarvit. Jelikož s domácím barvením nemám žádné zkušenosti, chtěla bych se poradit, jakou barvu a postup mám použít? Boty jsou vyrobené z bavlny, podrážka je gumová.

Děkuju za rady

Najdete v encyklopedii: Bavlna

 

pokud nechcete obarvovat i tu gumu, prošívání atp., bude vám stačit normální Duha (nebo jiná batikovací barva, k sehnání běžně v drogerii) a postupovat podle návodu na obalu plus nezapomenout ustálit barvu v octové vodě. na gumu pak existují speciální barvy, co jsem tak pochytila, tak se doporučují barvy Neopaque, ale s tím nemám zkušenosti. no a pokud se chcete vyřádit, zkuste výtvarné potřeby a barvy na malování na textil, štětce a boty použít místo plátna a fantazii se meze nekladou ;-)
jo a asi bych vyndala tkaničky a barvila je mimo botu, bála bych se, aby pod nimi nevznikly nějaké skvrny. good luck! =)

+/-

30.6.13 12:05

 

Já barvila před rokem jarmilky nějakou barvou na textil, která se nemusela zažehlovat. Klasicky štětcem. Barva drží bez problémů a boty se dají normálně čistit vlhkým hadříkem. Podrážku jsem ale nebarvila. Boty mi ale taky nikdy nezmokly, tak nevím, jestli by to ta barva ustála :).

adlik +105/-11

30.6.13 16:47

 

Vhodné jsou barvy Neopaque (matné) a Lumiere (lesklé). Jsou to krycí barvy na pružné materiály. Seženete je v každých výtvarných potřebách.

+/-

1.7.13 07:26

 

Ja som bavlnene platenky naposledy farbila farbou na hodvab, farbu som nanasala spongiou a fixovala fenom. Farba drzi a to som ich uz niekolko krat cistila.

billie +4192/-639

2.7.13 21:11

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek