Čím podšít vlněnou úplet. sukni

Jiná Realita

06.11.13 17:27

ahoj, koupila jsem si v sekáči pěknou vlněnou pružnou sukni. vypadá jako nová a má úžasnou fialovou barvu, takovou barvu sháním už dlouho, takže jsem ji vzala, přestože je mi malá podšívka :D sice je to velikost 40, ale asi nějaká prvorepubliková. současná podšívka je takový ten…acetát? prostě pevná lehce lesklá umělina, po které vlněný úplet klouže. přijde mi, že lepší by byla spíš elastická neklouzavá podšívka, ale nevím, nevyznám se v tom. co byste poradily? vyměnit si ji nechám tak jak tak, jelikož je malá, ale nevím, jakou podšívkovinu koupit. díky za radu :)


Reklama

 

Já jsem si šila pod pletené a zimní sukně vůbec vždycky podšívky ze saténu (tou lesklou stranou k nohám, nelesklou k sukni). U neklouzavé podšívky bych se bála, že mi bude šplhat nahoru, zvlášť v kombinaci s tlustšími neklouzavými punčochami. Myslím, že to, aby sukně při chůzi klouzala a nikam necestovala, je přímo účelem spodničky. :-) Výborné byly spodničky nebo kombiné z trikotýnu (bez krajek), ale ten už asi vůbec neexistuje.

Jiná Realita: Odpověď mi pomohla, děkuji!

benyka +67823/-18831

06.11.13 18:08

 

Neklouzavá podšívka vám „poleze“ po nohách nahoru. Pokud chcete podšívku vyměnit, zvolte raději osvědčenou „podšívkovinu“, tj. viskózu nebo acetát. To, že po něm látka bude kouzat, je žádoucí!

Případně jak píše benyka: sežeňte si hezké kombiné nebo spodničku (kombiné lze sehnat lépe, to mají třeba i v intimissimi nebo řetězcích, spodničky dnes hledejte spíš po větších galanteriích). Já na ně pod pleteninou nedám dopustit!

Jiná Realita: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Martishka +901/-68

07.11.13 09:56

 

Mně jednou nabídli v prodejně metráže úpletový materiál, když jsem kupovala látku na podšívku do sukně. Tenkrát jsem si to nevzala, hodila se mi spíše pevná látka. Byl to malý obchůdek, takže je to asi běžný materiál (nečekala bych tam nějaké nadstandardní zboží). Klasické „staré“ spodničky jako zmiňuje benyka pořád seženete. Pátrejte v menších neřetězcových prodejnách prádla, v jednom jsem chvíli prodávala, pořád se šijí.

Jiná Realita: Odpověď mi pomohla, děkuji!

arrabeska +216/-36

07.11.13 15:23

 

Já mám spíše opačné zkušenosti: Klouzavé podšívky (satén, acetát, polyester) mi cestují nahoru a skončí někde u pasu. U mnohých šatů jsem musela podšívku (po neúspěšných pokusech o její přichycení k šatům) vypárat úplně. Naopak nemůžu dopustit na šifonovou sukni, která má přiléhavou podšívku ze směsi bavlny a elastenu. Je to jako taková minisukně pod rozevlátým šifonem a sedí jak přibitá na holých nohou i punčochách.

Jiná Realita: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Chinchi +5/-6

07.11.13 11:55

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Na předávání cen v pyžamu po dědečkovi

V Americe se uskutečnilo každoroční předávání cen Teen Choice... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek


Reklama