Čím zamaskovat rýhy na kožených botách?

Vložit odpověď
Sieneserin

13.11.13 10:55

Ahoj, zdravím!

Chtěla bych se vás zeptat, jestli nevíte, zda existuje něco - třeba fix nebo nějaké pero - kterým bych mohla zamalovat rýhy a škrábance na kožených botách. Mám jedny koňakové kozačky a tam je jich vícero, ale nejsou tak nápadné (jsem ale taková, že já o nich vím a prostě mě štvou).
Před měsícem jsem si koupila nádherné Chelsea Boots, jsou z takové tmavší koňakové kůže (víc do hněda než ty kozačky) a protože nebyly zrovna levné, snažila jsem se na ně dávat fakt pozor - přesto jsem dneska zjistila, že je tam rýha a protože jsou tmavší, je docela viditelná…:(
Jak to řešíte vy? Ptala jsem se tady u nás v Humanicu a prodavačka mi nabízela akorát průhledný krém, ale ten to nevyřeší. Nebo ano? Pak měla nějaký jiný, ale ta barva byla hnědá, což ani jedny boty nejsou (ty Chelsea Boots taky nejsou tak tmavé).
Nebo to vyřešit klasickou fixou na psaní?

Děkuji za rady.

Najdete v encyklopedii: Kůže

 

Já bych vám doporučila tenhle krycí krém na useň od Collonilu , jejich sortiment mívají u Bati, ale dá se zřejmě objednat i z internetu. Vyrábí tři odstíny hnědé, tak byste se do jednoho z nich mohla snad trefit. :) Kdysi jsem krémem této značky řešila poměrně dost výrazný škrábanec na špičce bílých lodiček a zamaskovat to šlo velmi pěkně.

Sieneserin: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Karoleenah +27999/-2662

13.11.13 18:36

 

Na stránkách www.opravykuze.cz Vám poradí, když zašlete foto.
Používají kosmetiku colourlock a je opravdu účinná, pokud si troufnete
sama, je i pro domácí použití. Instruktážní video je na youtube.

Oldyn +65433/-30031

13.11.13 11:07

 

Okopané špičky na jedněch hnědých sandálech jsem úspěšně zamaskovala až tužkou na oči. :-)

benyka +107316/-26200

13.11.13 19:25

 

Krycí krém od Collonilu taky doporučuji. Syn má kožené botky v různých barvách a na všech si okopává špičky a protože se barevné krémy nedají sehnat, namíchám si z malířských olejových barev přesně ten odstín, jaký potřebuju, přidám 1:1 do krycího krému a vatovým tamponkem opatrně zabarvím vyšoupané místo. Po vsáknutí přestříkám impregnací a barva je stabilní.

alinga +15/-13

14.11.13 18:33

 

Já to řeším fixama určenýma na textil ,např.od českých firem Centropen nebo Koohinor se nemusí zažehlovat.Nechám zaschnout,pak přeleštím krémem a je to v pohodě.

Sheba +3614/-528

13.11.13 13:57

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek