Čím zpevnit kožešinu?

Vložit odpověď
linda21

1.12.15 09:50

Mám po babičce kožešinovou podšívku do kabátu, ráda bych ji ještě využila, ale na pár místech je slabší, bojím se potrhání. Existuje nějaký materiál, kterým by šla kožešina podlepit/nažehlit ap, aby byla pevnější? Nějaký vlizelin nebo cokoli? Je mi jasné, že klasické nažehlování párou nejde použít, ale spoléhám na Vás, že třeba víte o něčem speciálním, díky! :)

Najdete v encyklopedii: Kůže

 

Klidně bych zkusila nějakým silnějším vlizelínem z rubu podlepit. Bez páry, jen krátce přiložit žehličku.. Případně vykartáčovat slehlý chlup. Pokud je to na podšívku, nemělo by to vadit.

linda21: Odpověď mi pomohla, děkuji!

rudá růže +175/-55

1.12.15 22:03

 

Určitě nepodžehlit, lepidlo a teplo zeslabený řemen naruší, nejlepší je podložit bavlněnou látkou a krokvičkovým a nebo jakýmkoli stehem v ruce podrazit a vydrží vám to roky.Jsem vyučená kožešnice a tak tomu trochu rozumím…

zozefka +9/-10

2.12.15 22:17

 

Kůže, tedy i rubová strana kožešiny se může na nižší teplotu žehlit, neměla by se ale napařovat. Není tedy problém s přižehlením podkladu. Použila bych speciální jemný pružný nažehlovací materiál, který se používá na zpevňování úpletů, pokud použijete běžný vliselin, mohla by se na něm stará kůže trhat. Nejsem si jistá, jestli se to dá koupit i v maloobchodě, snad ano.

linda21: Odpověď mi pomohla, děkuji!

LEVEBE58 +789/-380

1.12.15 23:25

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek