Čištění kabátu, který se obarvil o kabelku

Vložit odpověď
JoannKaaa

4.12.14 13:37

Milé pekelnice, potřebovala bych poradit. Koupila jsem si jasně červený kabát, složení 90 % polyester, 9 % viskóza, 1 % elastan. Na stránkách Promod píšou, že je prý plstěný. Včera jsem zmokla i s černou kabelkou (nějaká umělina) a na kabátě mi v místech kontaktu s kabelkou zůstaly černé skvrnky. Myslíte, že to půjde nějak doma vyčistit? Na cedulce píšou, že se kabát nesmí prát, možné je suché čištění, ale nechce se mi hned do čistírny.
A související otázka - dá se nějak zamezit tomu, aby kabelka barvila? Nosím ji od léta skoro denně a toto se mi stalo prvně.
Děkuji za rady…

Najdete v encyklopedii: Červená barva

 

Jestli to chcete čistit doma, musíte risknout praní, ale výsledek není zaručen. Barva je zřejmě syntetická a na to může být saponát krátký. Kromě toho se může srazit podšívka. Lokální čištění bych nedoporučovala, malé černé skvrny se změní na větší šedé. Pokud to nejde vykartáčovat, dejte to radši do čistírny.

dagur +4358/-848

4.12.14 14:42

 

tiez sa priklanam k cistiarni, myslim, ze toto odporucanie vyrobcu pri kabatoch je celkom na mieste. keby to bolo tricko, nemrzela by pripadna domaca katastrofa tolko ako pri kabate.
pokial vam taku neplechu robi ta kabelka aj na inych veciach, zvazila by som vymenu kabelky.

plummy +1135/-179

4.12.14 21:43

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek