Čištění kůže kabelky

Florentina

04.01.13 17:07

Zdravím,
mám dotaz: hledala jsem a našla jen dotazy na broušenou kůži. Potřebovovala bych radu na kůži jakoby surovou, prostě kůže ve své přirozené barvě (jedna z kabelek je z Francie z trhu, není moc upravovaná). Je na nich samozřejmě vidět každá kapka (což by tak nevadilo, mají pak takovou patinu), ale objevují se i jiné fleky a tak, tak jsem chtěla doporučení, zda je možno vyčistit to něčím doma, nebo zakoupit nějaký speciální sprej? Jaký? Jsou opravdu hezké a ráda bych je měla co nejdéle.
Díky za rady!


Reklama

 

Pokud tou „surovou kůží“ myslíte štípanou useň (jako že asi ano, neboť výrobky ze surové kůže jsou… specificky intenzivní v oblasti čichových počitků a velmi překvapivé z hlediska užitých vlastností, obojí spíše v negativním smyslu), tak ta se snad ani čistit nedá.
Kůže ve své přirozené barvě je mrtvolně šedá (až šedomodrá), takže myslím, že takto poněkud extravagantní kabelce pár fleků neuškodí.
Nicméně pokud by se jednalo spíše o hlazenou useň v barvě „tan“, tak tu čistím stejně jako obuv - kartáčem, hadříkem a následně natřít krémem.

chekotay +4634/-944

05.01.13 11:12

 

Já mám dobré zkušenosti s mlékem. Zní to bláznivě, vím, ale našla jsem to v nějaké stoleté knize rad do domácnosti. Zkusila jsem to a světle hnědou kabelu po babičce ze „surové kůže“ jsem tím vyčistila. Normálně na měkký hadřík nanést mléko a přetřít. Šla z toho špína i většina fleků. Uškodit tím tomu rozhodně nemůžete, leda pomoci. :-)

Martishka +901/-68

07.01.13 09:50

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Metalické odlesky vládnou letošnímu létu

Metalické kabelky jsou zvlášť pro léto vždy velmi aktuální. Jednak... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
5 typů kravatových uzlů

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Můžete mít sebekrásnější kravatu, ale pokud místo uzlu vážete... Celý článek


Reklama