Čištění kůže kabelky

Vložit odpověď
Florentina

4.1.13 17:07

Zdravím,
mám dotaz: hledala jsem a našla jen dotazy na broušenou kůži. Potřebovovala bych radu na kůži jakoby surovou, prostě kůže ve své přirozené barvě (jedna z kabelek je z Francie z trhu, není moc upravovaná). Je na nich samozřejmě vidět každá kapka (což by tak nevadilo, mají pak takovou patinu), ale objevují se i jiné fleky a tak, tak jsem chtěla doporučení, zda je možno vyčistit to něčím doma, nebo zakoupit nějaký speciální sprej? Jaký? Jsou opravdu hezké a ráda bych je měla co nejdéle.
Díky za rady!

Najdete v encyklopedii: Kůže

 

Pokud tou „surovou kůží“ myslíte štípanou useň (jako že asi ano, neboť výrobky ze surové kůže jsou… specificky intenzivní v oblasti čichových počitků a velmi překvapivé z hlediska užitých vlastností, obojí spíše v negativním smyslu), tak ta se snad ani čistit nedá.
Kůže ve své přirozené barvě je mrtvolně šedá (až šedomodrá), takže myslím, že takto poněkud extravagantní kabelce pár fleků neuškodí.
Nicméně pokud by se jednalo spíše o hlazenou useň v barvě „tan“, tak tu čistím stejně jako obuv - kartáčem, hadříkem a následně natřít krémem.

chekotay +4662/-961

5.1.13 11:12

 

Já mám dobré zkušenosti s mlékem. Zní to bláznivě, vím, ale našla jsem to v nějaké stoleté knize rad do domácnosti. Zkusila jsem to a světle hnědou kabelu po babičce ze „surové kůže“ jsem tím vyčistila. Normálně na měkký hadřík nanést mléko a přetřít. Šla z toho špína i většina fleků. Uškodit tím tomu rozhodně nemůžete, leda pomoci. :-)

Martishka +903/-68

7.1.13 09:50

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek