Čištění semiše

Vložit odpověď
M.hav90

11.12.16 14:09

Ahoj, v pátek jsem šla po roce s kamarádkou na ples a po dlouhé době jsem vytáhla boty na podpatku. Měla jsem je v botníku na chodbě v paneláku a boty si přinesla v igelitce až na ples, kde jsem si je obula. Ovšem tam jsem zjistila, že jsou poničené a mají poničený semiš. Podpatky moc nenosím, tak nevím jak ten semiš vyčistit. Tam jsem to jen otřela hadříkem, ale po chvíli se to zase objevilo. Naštěstí to nebylo tolik vidět, ale chtěla bych to nějak odstranit. Stélku už jsem vyčistila, protože hrozně lepila na silonkách, ale na tom semiši jsou pořád skvrny. Nevím od čeho to je, měla jsem je rok v botníku, ale ráda bych se toho zbavila. Máte nějaké rady?

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

Pokud je to nějaká plíseň, tak to asi nevyčistíte a dost bych se bála, že se mi to přenese na nohy. Pokud to máte jen něčím polité (podle toho, že vnitřek jste vyčistila a byl lepivý), tak si kupte v obuvi čistič na semiš.

BeKaa +7986/-1614

11.12.16 20:02

 

Jestli ty nažloutlé fleky skutečně lepí, tak by to mohlo být zaschlé něco, co se zde stydím i pojmenovat a v tom případě je z hygienických důvodů raději vyhoďte, kupte si jiné a už je nenechávejte na chodbě, nebo dopadnou stejně. Ale třeba se mýlím.

Jirkátor +16464/-4174

13.12.16 08:53

 

Čištění semiše je obtížný úkol, tady to je ale spíš krok poslední záchrany, tak bych zkusila nejdřív skvrny vygumovat gumou (normální z papírnictví), a když nepomůže, hodně vyždímanou čistou houbičku na nádobí a třít všemi směry suchou pěnou z čistícího prostředku (já s úspěchem použila jar). Po vyčištění nechat uschnout, opakovat do zmizení skvrn, a nakonec boty ošetřit nějakým speciálním prostředkem na semiš.

Evženie +2337/-330

13.1.17 01:02

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek