Co k hnědému pea kabátu, aby to nevypadalo usedle?

Vložit odpověď
PaníTuleňová

22.1.14 22:28

Mám tmavě hnědý (hodně tmavý, spíš černohnědý) pea kabát. Mám ho ráda, myslím, že mi střihově sluší i je docela kvalitní. Ale nevím co k němu, aby to nevypadalo usedle. Zajímají mě střihy, ale hlavně barvy. Kozačky na podpadku mám také hnědé, ale jiný odstín, spíš taková tlumená kakaová, ty bych k uvedenému kabátu ráda nosila. Zajímalo by mě tedy, jak sladit např. barvu šátku (šály), kabelky, sukně (popř. kalhot) a punčoch. Zkoušela jsem kombinovat s různýma barvama (hlavně tedy neutrálníma), ale ať si k němu vezmu cokoliv, stále mám pocit, že vypadám jak stará tetka. Nevím, jak ten celkový dojem rozjastit, jak mu dát šmrnc. Děkuji.

Najdete v encyklopedii: Hnědá barva

 

No tak usedlý… ten kabát je prostě minimalistický, elegantní a nadčasový. Nikdy v něm asi nebudete působit jako rozverná školačka a si k němu sotva vezmete odrbané džíny a sešlapané ostře růžové tenisky. Budete vypadat žensky, decentně, elegantně, nadčasově. Jestli chcete tuhle elegantní linii dotáhnout, což soudím, že ano a víte, co jste si kupovala za kousek a jak působí, když k němu míníte nosit kozačky, tak si hrajte s laděním doplňků jako šátky, rukavice, čepice. Vám jde o barvy jako takové? Hnědá, respektive černohnědá je tak neutrální barva, že k ní půjde prakticky všechno. Vy asi tápete spíš v tom, jaké barvy sluší vám osobně. Neutrální a neutrální barvu může být ošidné kombinovat (černá a bílá může vypadat efektně, stejně jako vás může takový kontrast zcela ubít). Osobně nosím k černému pea kabátu černé rukavice, šedé kozačky (ale za prvních jarních dní, když bylo ještě chladněji, jsem k němu klidně nosila temně zelené kotníkové boty) a podle nálady variuju šátky a klobouky. Vím, že mi sluší červená, fialová, že unesu i ostré kontrasty a že se zcela neutápím i v černé. Ale na radu o barvách máme fakt málo informací, ideální by byla vaše fotka. Pea kabát je právě proto tak skvělý, že se s ním dá vymyslet fakt hromada kombinací.

PaníTuleňová: Odpověď mi pomohla, děkuji!

aailyyn +8059/-1745

22.1.14 23:43

 

Omlouvám se, ale tady asi nemáme absolutně jak poradit, když ten kabát nevidíme - a i s fotkou by to bylo pěkně těžké, zvláště co se týče střihů. K tomu, jak sladit např. barvu šátku (šály), kabelky, sukně (popř. kalhot) a punčoch, navíc přece vůbec není relevantní pouze ten kabát, ale i to, co máte pod ním. A hlavně co máte ve skříni, jaké barvy máte v oblibě a podobně. Připadají mi hrozně zvláštní ty nekonečné dotazy, co ke kabátu - opravdu si všichni kupují nejdříve kabát a pak k tomu dokupují a shánějí zbytek? Není lepší jít na to opačně?
Každopádně když už ten problém máte, píšete, že jste zkoušela hlavně neutrální barvy. Zkuste nějakou výraznější… Nemusí být zrovna řvavá červená a podobně, co taková vínová nebo okrová? Ale vážně je to záležitost celku, od toho, že máte tmavě hnědý kabát, se můžeme těžko odpíchnout, abychom vám dobře poradili něco konkrétního.

PaníTuleňová: Odpověď mi pomohla, děkuji!

misial +16388/-5052

22.1.14 23:29

 

Nevím co se Vám líbí a jaké barvy Vám sluší, ale budu mluvit za sebe. Myslím, že usedlost kabátu by mohli rozbít nějaké hravé punčošky, třeba puntíky? nebo barevné punčocháče. Já bych k hnědé vzala červenou, protože mi sluší. Ale myslím, že by to mohla být třeba okrová, zelená, fuchsiová, růžová, fialová, modrá, oranžová a další. Co třeba kabát ozdobit nějakou broží. Dají se koupit různé plsťené květy, zvírádka. Ja nosímna klopě plštěného ptáčka, ale může to být i jiný materiál. Myslím, že by mohla být i zajímavá baretka. Tuhle jsem viděla v metru slečnu, která měla krásnou světle růžovou baretku s květinou. Takže proč k tomu nevzít barevnou baretku nebo klobouček?

PaníTuleňová: Odpověď mi pomohla, děkuji!

xluki +706/-302

22.1.14 23:13

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek