Co k maturitě - decentní nebo barevné oblečení?

Vložit odpověď
MaMeMu

14.5.12 18:43

Dobrý den,
příští týden půjdu jako spousta jiných k ústní maturitě. Vždycky jsem si myslela, že holky mají mít na sobě něco černého s velmi decentními doplňky. Nedávno mi ale někdo říkal, že podmínkou je prostě společenské oblečení a záleží na mě, jestli půjdu jako ovce v černém nebo si vezmu barevný společenský oděv.
Nic v černém doma nemám, protože mi ta barva nesluší, naopak spoustu jasně červeného nebo jedny béžové šaty s modrým lemem.
Jaké mám zvolit? Nebo vzít na poslední chvíli útokem obchoďáky?
Děkuji za odpovědi :)

Najdete v encyklopedii: Černá barva

 

Z toho co uvádíš by se mi asi nejvíc líbily béžové šaty s modrým lemem. Nemá smysl pořizovat si něco černého, když ti ta barva nesluší, budeš maličko zelená strachy i tak. Červená mi připadá vyzývavá, k maturitě bych volila něco méně nápadného.

Bugatti +50744/-5476

14.5.12 19:43

 

Podle mne ani tak nezáleží na barvě, jako na typu oblečení. Jdeš ke „zkoušce z dospělosti“, tak žádné vyzývavé dekolty, minisukně, make up typu „velikonoční vejce“- rozuměj zmalovaná, výstřednosti v účesu a špercích. Slušné a vzdušné oblečení - neboj, na potítku se zapotíš i tak-, klidně sukni s halenkou, kalhoty s halenkou, šaty…v čem se dobře cítíš.Asi jako bys šla do divadla. Kluci zpravidla volí oblek. :-)

Chany +14970/-1559

14.5.12 21:21

 

Já taky letos maturuju a přestože si v oblíkání dovolím dost, k ústní si beru černou pouzdrovou sukni, šedou halenku s fiží, klasické černé lodičky s uzavřenou špičkou na dost vysokém podpatku, tělové silonky a hodně decentní doplńky (naušnice pecky, elegantní náramek). Prostě maturita je jedna z mála příležitostí, kdy bych si nedovolila experimentovat třeba s výraznými barvami, ale béžové šaty s modrým lemem (samožřejmě záleží na srtřihu a na tom jak je zkomibinuješ) mi přijdou v pohodě…

janafell +320/-178

15.5.12 11:13

 

Pokiaľ sa cítiš dobre v červenej, pokojne si ju obleč, dôležité je, aby si sa príjemne cítila ty. Ja som maturovala v tmavomodrých šatách s bledoružovými bodkami ala 50. roky alebo v pestej kvetovanej sukni s bledožltým topom (my sme maturovali viac dní, preto viac druhov oblečenia). Musím ale povedať, že väčšina dievčat na našej škole bola oblečená v čierno-čiernej alebo čierno-bielej kombinácii, medzi najväčšiš „úlety“ patrilo zakomponovanie béžovej, prípadne bledoružovej. Mne osobne nevadilo, že som medzi ostatnými vyčnievala (hlavne v tom žltom), ale som si vedomá, že keby som mala menej extrovertnejšiu povahu, tak by ma to mohlo dosť znervózniť. Možno by stálo za pokus sa spýtať spolužiačok, čo si plánujú obliecť ony a potom sa zariadiť podľa vlastnej povahy - či už ísť s davom alebo zvoliť menej tradičné farby.

billie +4193/-639

15.5.12 00:25

 

Já maturovala v sytě žlutém kostýmku se sukní. Byl mi na míru ušit mojí tetou a půjčila mi k němu i úžasné béžové lodičky. Cítila jsem se v něm absolutně skvěle a taky jsem odmaturovala s vyznamenáním. A to byl na mě, jako průměrnou žačku, výkon! Maturitní den byl jeden z mých nejkrásnějších v životě :o) Doteď na něj velmi ráda vzpomínám a kostýmek mám uložený doma ve skříni. Teď úspěšně hubnu, takže ho možná zase vytáhnu. Takže barev bych se určitě nebála :o))

Zuzik38 +63/-1

15.5.12 21:09

 

Černá barva není nutnou podmínkou, na maturitu bys měla mít něco:

  • společenského
  • pohodlného
  • slušivého
  • nevýzyvavého

K červené - neviděla bych v ní problém, pokud se v ní cítíš dobře. Záleží na Tobě, v čem se cítíš příjemně, nezapomeň, že zřejmě budeš mít nervy z maturity a asi nepotřebuješ, abys řešila „jejda, ta sukně je krátká, no, snad není ten výstřih hluboký…“

MUDr.Lant +4369/-565

14.5.12 19:26

 

Černá není podmínkou, takže nemusíš na poslední chvíli něco shánět. Na tvém místě bych volila béžové šaty, červená mi přijde hodně agresivní. Hlavně aby ti to slušelo, a předvedla jsi své znalosti nikoli své tělesné přednosti. Pokud budeš mít klasické lodičky, nezapomeň na punčochy. Přeji hodně štěstí u maturity
P. S. Já maturovala v bílých šatech

pipka32 +24/-7

15.5.12 09:59

 

Určitě nic nekupuj, pokud ty věci, které jsi vyjmenovala nejsou moc „letní“ nebo odhalující, klidně bych do toho šla. A klidně jsi do té červené, já sama měla trávově zelené šaty a na hodnocení se to nijak negativně nepodepsalo :)

KláraN +799/-236

16.5.12 09:13

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek