Co k modré sukni?

Vložit odpověď
martinarie

13.5.15 11:39

Zdravím, koupila jsem si novou sukni s tričkem (foto 8) a protože vůbec nejsem zvyklá nosit sukně do pasu, tápu co ještě k ní. Probrala jsem svůj šatník a zkusila k ní všechno možné, dovnitř i přes. Poraďte prosím, co je hezké, co ne a nebo co jiného k ní? Na nošení do města, do restaurace i do práce v kanceláři. Díky.

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

mně 7 a 8.

přes sukni nenoste nikdy nic, leda by to byl nějaký crop top, vypadá to velmi tetkovitě.

a bojím se to napsat, ale krom ještě snad halenky/topu č. 6 je ten zbytek hrozně moc nemoderní (už i ta 7 se mi moc nezdá, ale se sukní ladí). taky se mi zdá, že vám sukně dělá něco divného na vašem levém boku, zřejmě v zipu.

martinarie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Jiná Realita +246241/-57511

13.5.15 13:13

 

Tak já to rozčísnu. Máte skutečně tvz krátký pas, což v praxi s tímto typem sukně způsobí, že od pasu nahoru působíte disproporčně (krátká) a v oblasti pod pasem směrem k bokům Vás rozšiřuje. Obecně sukni do pasu jen s halenkou ven platí, ale taky platí že je potřeba mít tu sukni přiléhavou a až od boků se rozšiřující. Takže závěr : S halenkou ven by sukně opravdu nevypadala dobře, ale vrchní díl dovnitř Vám nelichotí. Není to zkrátka typ sukně pro Vás. Což vám tady nikdo neřekne protože na MP je tento typ sukně uznávánou modlou bez ohledu na nositelku a její tělesný typ. To raději všichni přehlédnou ostatní indicie k tomu, že Vám sukně deformuje postavu. Myslím, že kdyby jste sem dala fotku v nějakém jiném oblečení , rozdíl by byl hned patrný. Takže já Vám radím upřimně a nesobecky, tu sukni vrattě, mrknetě na to, co lichotí osobám s krátkým pasem a pořídte si jinou lepší ( čímž samozřejmě nemyslím ultra krátkou bokovku, jiných možností je hodně. Článek od Anakarenina není špatný , základní informace v něm jsou.

martinarie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

helena trojska +244/-313

13.5.15 20:02

 

Mně se líbí 6 a 8. Potom 5 je ještě přijatelná. Přijde mi, že ty košile, co máte na ostatních fotkách vám příliš nesluší. Některé prostě nejsou hezké samy o sobě, jiné vám spíš nějak nesedí a střihem vám dělají placatá prsa. Sukně do pasu vám podle mého ale sluší, tak si k ní klidně něco pořiďte. Něco jemnějšího - halenky, topy, pěkná trička. Určitě bych zastrkovala dovnitř. Když už máte sukni do pasu, tak ten pas nechte zdůrazněný. Ven půjde možná nechat jenom něco přiléhavějšího a ne moc dlouhého, ale ani na to bych nesázela.

Sukně je hezká, bude se hodit ke spoustě věcí a na mnoho příležitostí a může být skvělý výchozí bod pro postupnou změnu šatníku. Pokud tedy o něco takového stojíte.

martinarie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Elinna +284/-64

13.5.15 13:41

 

Já budu asi kombinovat oba názory, které tu padly. Ta sukně vám sluší, ale jen v případě, že má podobnou barvu jako vršek. Všimněte si, jak u čísla 6 najednou vůbec nevypadáte, že máte moc krátký vršek a dlouhý spodek. Takže bych se pokusila zrušit tvrdý barevný přechod způsobený světlou halenkou a tmavou sukní. Je také možné, že tomu pomáhá to, že je halenka ke krku. Hlubší výstřih totiž ještě zmenšuje část mezi kůží a horním lemem sukně (např. u jedničky - verze „zastrkaná“).

Za mě tedy pouze číslo 6. Přes bych nic nedávala, myslím, že přes tento typ sukně mohou nosit třeba delší svetr jen dámy, které nemají širší boky, jinak to skutečně snadno sjede k tomu, že budete působit tetkovitě.

martinarie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

andiedvorakova +8745/-1219

13.5.15 23:51

 

Chtělo by to hlavně sedící podprsenku. I ty „tetkovité“ halenky, jak tu někdo zmínil, by vypadaly trochu lépe. Riskla bych i pruhovaná trika, velké korále…šátky apod.

Aija +179/-34

14.5.15 13:13

 

Mám podobnou sukni a zkombinovat ji s vrškem je peklo pekel. Dokonce má i modrou barvu. Musím vás uklidnit, já mám pas položený nízko, na rozdíl od vás a vypadám v ní stejně blbě.
Tento typ sukní vypadá dobře s crop topy (to si já nemohu dovolit), ale pak to působí moderně, případně pak s něčím hodně volným a podkasaným, což odporuje bibli MP ve smyslu „široký spodek, upnutý vršek“. Ale volný, široký svetr se spodním lemem, kterým se podkasá, vypadá fakt dobře, nemůžu bohužel najít fotku. Nicméně - vypadá dobře jen tehdy, pokud je člověk štíhlý.

martinarie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Judith11 +14226/-3281

14.5.15 12:45

 

Zdravím, tak sukně sama o sobě je fajn. Akorát se Vás zeptám - proč si kupujete něco, co nejste zvyklá nosit a nevíte ani, s čím byste to nosila? Řeknu Vám na rovinu, sukně je pěkná s halenkou číslo šest, ale ostatní ta trika bych dala na charitu, protože jsou fakt děsná, a to včetně toho nového, ani jsem nepoznala, které z nich to vlastně je. Asi bylo hodně laciné, že?

Navrhuji Vám nenosit halenky s těmi extra krátkými rukávy sotva pod ramena, nesluší Vám to. Nešetřete na sobě a místo toho, abyste si kupovala levné věci často, si radši kupte jednou za čas něco na Vaše poměry drahého, co se Vám opravdu líbí (žádné kompromisy!) a uvidíte, že to užijete daleko víc a budete spokojenější (já to tak mám). Ještě na závěr - máte krásný mladistvý zjev, kdybych si v klíčových slovech nepřečetla ten věk, zůstanu při tom, že Vám je 20, tak se neoblíkejte jako byste bydlela v důchoďáku.

martinarie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Bačavelmistarý +946/-618

17.5.15 15:21

 

Pásek! Výrazný pásek, oblečení do sukně a pásek přes to!

martinarie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

justynasolene +229/-41

13.5.15 16:15

 

Nesouhlasím s některými názory, že máte vysoko položený pas a tento typ sukní vám nesedí. Naopak, myslím že je pro vás vhodná a varianta se zastrčeným vrškem je určitě lepší! Já sama vysoko položený pas mám, takže když si vezmu takovou sukni a zastrčím si do něj tričko, tak to vypadá, jako bych tu sukni měla kousek pod bradou. A to není váš případ. (Ne moc vhodný příklad bych si představovala takhle: a k tomu máte fakt daleko). Líbí se mi varianta č. 6 - stylově i barevně, to poslední triko je pěkné barevně, ale myslím, že by mělo být víc přiléhavé, ať se neztrácí pas. Halenky ne a ty volné už vůbec ne. A jinak souhlasím, že barvu vršku bych volila podle vašeho barevného typu, ta tmavě modrá na sukni je hodně univerzální, takže jde zkombinovat skoro se vším.

martinarie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

lindiste +2684/-702

14.5.15 07:28

 

Rozhodně nic přes, přidává to kila i věk. Všechno k té sukni tak nějak asi pasuje, i když být vámi, třeba halenky č. 3 a 4 bych se tedy zbavila zcela. Naopak č. 6 mi přijde nejšmrncovnější.
Nevím, jaký je váš styl oblékání, ale já bych k tmavě modré sukni zvolila živější a veselejší barvy, ne jen takové tlumené a „usedlé“. Třeba červenou a bílou - to je nestárnoucí klasika a vypadá to prostě vždycky perfektně: 

Nebo nějaké pastelové odstíny, žlutou, korálovou, nepodařilo se mi najít ideální fotky, ale jistě mě chápete:
http://www.wendyslookbook.com/…-433x650.jpg
http://images2.chictopia.com/…dals_400.jpg
http://images0.chictopia.com/…orie_400.jpg

A nebo nějaké doplňky, které to hodí o level výš - křivák, klobouk, boty, šátek, šperk, kabelku, prostě něco, co z toho udělá víc než sukni po mámě:
http://picture-cdn.wheretoget.it/…l-street.jpg
http://cdn10.lbstatic.nu/…579-horz.jpg?…

Mám takových sukní několik a nosím k ním jednoduchá bavlněná trička, jednobarevná i pruhovaná, i do práce - doplním propínací svetřík, balerínky nebo boty na podpatku, šperk…

martinarie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

moi-bebe +2207/-788

13.5.15 15:50

 

Mně se nejvíc libí ta třetí halenka od konce, ale žádná z variant mně nepřijde ideální ani barevně ani střihově. Myslím, že vnitřně ani Vám ne, kdyby ano , asi byste se neptala.
Jednu věc, kterou možná nevíte Vám můžu poradit. Máte tak jako já výše položený pas čili kombinace sukně do pasu a zakasaného vršku Vám deformuje postavu a přidává kila navíc. Mrkněte tady na tento článek :

http://www.supervizaz.net/…m-p%C3%A1som

Já bych tedy určitě nosila vršky nahoru ( I když konkrétně ty z fotek mně k tomu nesedí) , Jako první dobrá mě napadlo třeba proužkované tričko v námořnickém stylu s lodičkovým výstřihem a červené korále. Nebo elegantněji přiléhavá halenka s tvz vodou.
Co se týče barev námořnická modrá je už sama o sobě neutrální barva vhodná zejména pro studené typy žen, takže s dalšími neutrálními barvami bych ji už nekombinovala. Působí to hrozně nudně a fádně i za předpokladu, že byste byla tlumený typ. Já osobně jako studené léto ji kombinuju nejčastěji s růžovou, modrou, bílou a tyrkysovou. Tady bych Vám ale poradila zohlednit Váš barevný typ, abyste mohla skutečně zazářit. Možností je hodně, ta sukně je poměrně univerzální i když mám pocit , že i přesto momentálně do Vašeho šatníku tak úplně nezapadá.

martinarie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

AnaKarenina +4690/-1312

13.5.15 13:19

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek