Co k těmto botám, když je ženě 55?

Vložit odpověď
Fumfa

2.5.12 00:10

Zdravím vás, pekelnice!
Se zájmem si pročítám, jak jste některé podobně zběhlé v módě jako Áda, a tak vás, případně i Ádu, když bude mít čas, chci požádat o pomoc. Máti vlivem nemoci nemůže nosit boty, které by chtěla (je založením dáma se vším všudy) a chtě nechtě se musela po třiceti letech nazout do tenisek. Vyhovují jí adidasky viz foto (tuto růžovou variantu nenosí, jde o ilustr. foto) povětšinou v bílé barvě - mají výšku podešve, ve které zvládne ujít nějakou vzdálenost a i její měkkost jí vyhovuje. A teď, babo raď, co k tomu? Modré džíny NIKDY nenosila a nosit nebude! Jinou jejich barevnou variantu je schopná akceptovat. Je malé postavy, ale s nadváhou, typ postavy hruška s velkým poprsím. Pracuje v kanceláři, je v kontaktu s lidmi. Díky i za máti za případné rady!

Najdete v encyklopedii: Bílá barva

 

No to tedy babo raď! Pokud by se sehnaly podobné tenisky tmavé nebo béžové, tak by se hodily kalhoty džínového typu v černé nebo světlé barvě. Její okolí jistě ví, že má zdravotní problém a nenosí takové botky z plezíru, ale z nutnosti, tak bych to moc nehrotila. Pokud je to dočasný stav, bude to muset chvíli protrpět, pokud se nedá čekat výrazné zlepšení, ortoped jí nejspíš předepíše speciální obuv, která se dělá na míru (a jednou za čas na ni něco přispívá pojišťovna). Ani tyto boty nejsou žádná hitparáda, ale vypadají o něco líp než tenisky a hlavně se dají nosit i k sukni. Hlavně ať si z toho nedělá těžkou hlavu, přátelé a blízké okolí to pochopí a ostatním lidem po tom nic není. Přeji brzké zlepšení!

Doplnění odpovědi 2.5.2012 12:48: Jak už jsem psala, ortoped jí může předepsat boty na míru. Našla jsem výrobce, který takové boty dělá, ale hlavně má na svých stránkách informace o tom, jak přispívá zdravotní pojišťovna. Podívejte se zde: http://www.botynamiru.com/ Z vlastní zkušenosti s péči o nemocné vím, že je dobré najít si veškeré informace na netu a k lékaři chodit už s tou informací.

Bugatti +50744/-5476

2.5.12 00:28

 

Zdraví je určitě důležitější než móda, ale chápu, že mamka se zároveň chce cítit dobře. Upřímně se mi nikdy žádné ortopedické boty nelíbily, ale pro nohu jsou určitě zdravější než tenisky, protože konkrétně tyhle „městské tenisky“ nejsou nijak dobře tvarované. Ale mamka asi ví nejlíp, v čem se jí dobře chodí. Ostatně moje osmdesátiletá babička na ně taky nedá dopustit :) Volila bych teda jen jiný typ, než tyhle bílé gumové… např.: http://www.adidas.cz/thumb/566x449/V24369.png nebo http://im9.cz/…f250x250.jpg nebo http://i2.wearecdn.net/…so492293.jpg

Volila bych k nim rovné kalhoty pětikapsového střihu, na léto třeba plátěné, nemusí to být vybělené modré džíny.
Sukně bohužel, leda sportovní… ale já teda sukni a tenisky na nikom nad 15 let ráda nemám.

Ava +6511/-1735

4.5.12 14:28

 

Ortopedické boty na míru dělá víc firem. Myslím, že jedna je i nějakým způsobem přidružená k Baťovi, ale němůžu si vzpomenout, jak se jmenuje.
Asi to není úplně rada, kterou jsi chtěla, ale nezkoušela mamka nějakou jinou orto obuv, než tenisky? Třeba Orto plus dělá fantastickou zdravotní obuv - myslím konstrukčně. A design taky není vůbec špatný. Na léto si kupuji jejích žabky (pokud se mi je teda podaří sehnat, občas je to nadlidský úkol) a jsou skvělé. A nejsou drahé.
http://www.ortoplus.cz/

modra_kocka +6597/-2230

2.5.12 21:25

 

myslím, že pokud by to byly jiné než bílé tenisky, a bez těch pruhů, daly by se nosit i do kanceláře. Mám doma tenisky, podobného tvaru jako ty na fotce. Celé hnědé, semišové, bez zdobení, a když z pod kalhot čouhá jenom jejich špička, vypadají téměř jako polobotky.
Mamka mívala taky problém s nohama a jednu dobu chodila v teniskách. Nakonec ale koupila ve Stivalu kožené kvalitní boty, do nich měla ortopedické vložky a tenisky od té doby nosí jenom na sport. Ale bílé tenisky si do kanceláře moc neumím představit. Pokud se to nesladí, bude to vypadat divně a pokud se to sladí, možná bude mamka vypadat, jako že jde za 5 minut na tenis. Na druhou stranu, pokud se jedná o časově omezenou indispozici, asi bych kašlala na módu a prostě chodila v teniskách, pokud jsou to jediné vyhovující boty. A pokud je to dlouhodobé tak by bylo asi lepší investovat do zdraví a pořídit kvalitní boty příp. nějaké na míru, jak doporučovali ostatní.
Na krátkodobější nošení jde boty vylepšit taky polovložkou nebo jak to nazvat. Je to často pohodlnější řešení než obrovské vložky, kvůli kterým pak spousta bot nesedí. Záleží ale na rozsahu ortopedických problémů.
http://www.grepl.cz/index.asp?…

motorová pila +1366/-286

3.5.12 00:15

Rain +188/-146

2.5.12 16:35

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek