Co na sebe do tanečních?

Vložit odpověď
Pink Rabbit

24.9.13 10:21

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že tento rok mám taneční, bych se chtěla zeptat jaké šaty by tedy byly vhodné na normální hodiny? A vlastně i na prodlouženou a závěrečný věneček. Co se týče barvy a délky nemáme žádné omezení. Děkujui

Najdete v encyklopedii: Jak se obléct do divadla

 

souhlasím s linie. jen dodám, že já jsem teda nosila i dvoudílné, černou sukni a nějak ýtop, přeci jen, mohla jsem pak mít na každou hodinu něco jiného a nebylo to tak nákladné jako šaty…

elesse +1755/-400

24.9.13 10:49

 

Dívčí šaty do tanečních by měly být ze slavnostních materiálů, v délce ke kolenům a se širší sukní. Výhodou je prací materiál. Nedoporučuje se mít šaty bez ramínek a dvoudílné oblečení /sukni a halenku/.
Barvy mohou být jakékoliv, ale ne černá, aby to v sále nevypadalo jak o pohřbu.
V tanečních se učíte tančit a nemůžete se rozptylovat tím, že vám někde něco leze a vykukuje.

Linie +19646/-3301

24.9.13 10:42

 

Souhlasím s názory výše, ale ještě přidám jeden, zkuste si prohledat tady místní diskuze a dotazy, řeší se to tu každou chvíli a myslím, že už se názorů, typů a rad naskládalo na modním pekle tolik, že není třeba dalších na takto obecný odtaz…

Namátkou z toho co tu již je:

https://www.modnipeklo.cz/…o-tanecnich/

https://www.modnipeklo.cz/…ecnich-1196/

https://www.modnipeklo.cz/…ecnich-1325/

ajuna +1896/-266

24.9.13 13:04

 

Na normální lekce by byly nejlepší šaty ke kolenům, maximálně do půli stehen. Se širší sukní. A doporučovala bych Vám šaty s ramínky (aby nikde nic nelezlo a nepadalo). Myslím, že i vhodná sukně a top nebudou problém.
Co se týče bot, tak kožené, kvalitní a s uzavřenou patou.
Na prodloužené bych volila raději dlouhé, ale podle mě není nutné mít korzetový model s obručí.
No a na věneček bílé, dlouhé a slavnostní.
Ale hlavně si to užijte! :)

ReziHof +417/-332

24.9.13 18:13

 

Souhlasím s názory výše a z vlastní zkušenosti dodávám, že rozhodně nic příliš krátkého. Pokud máte hezké nohy, je samozřejmě v pořádku je trochu ukázat, ale v příliš krátkých šatech či sukni se vám nebude dobře tancovat, budete si muset pořád hlídat, zda vám něco neleze:). Stejně tak je to s šaty bez ramínek nebo třeba s velkým výstřihem, volte to, v čem se budete cítit jistě. Taky bych nebrala diskotékové modýlky, jaké jsem na některých holkách v tanečních opravdu viděla, tedy se spoustou flitrů, třpytek a podobně. Co se týče prodloužených a věnečku, asi to bývá v každé taneční škole jinak, ale na věneček bych určitě volila dlouhé bílé šaty, přece jen být za princeznu potěší každou dívku:). Na prodloužené se nosily jak krátké tak dlouhé šaty, záleží na vás, jak se budete cítit. Pokud dáte přednost pohodlnému tancování, můžete si na prodlouženou vzít hezké společenské krátké (opět platí ne příliš krátké) šaty, pokud chcete být za princeznu v barevném, můžete mít i dlouhé, třeba i s obručí, i když s tím se už hůře tancuje. Ale není to tak zlé, jak leckdo říká:). Kompromisem jsou samozřejmě slouhé šaty bez obruče, takové vám při tanci také nemusí překážet. Užijte si taneční:)

Mirt +7890/-554

24.9.13 15:39

 

Délka po kolena a sukně dostatečně volná/pružná - je dobré, když vám budou vidět nohy (přeci jen se tam tančit učíte, tak aby bylo vidět, jestli to děláte správně), a nedoporučuji moc krátkou, protože by se vám při klasických tancích vyhrnovala, i proto je dobrá sukně spíš širší. Musíte v ní udělat i poměrně dlouhý krok. A z vlastní zkušenosti vám poradím, pořádně si šaty promyslete a nebojte se koupit si jedny fakt pěkné a slušivé, protože pokud do nich nepřiberete, unosíte je na různé příležitosti klidně dalších 10 let. (Já jsem si takové šaty pořídila až na vysoké a dodnes toho lituji.) Určitě by měly mít ramínka a promyslete si pod ně podprsenku, ideální je, když pod ně můžete mít prakticky jakoukoli.
Na prodlouženou/věneček si pořiďte dlouhé večerní šaty a opět si je pořádně promyslete. Když si dobře vyberete, budete mít vždycky v záloze jedny krátké a jedny dlouhé šaty na různé večerní akce (a určitě jich pár během střední a případně vysoké školy absolvujete).
Ideální boty mají zavřenou špičku (protože pánové rádi šlapou na nohy nebo do nich kopou a to se pak lámou nehty a trhají punčochy) a pásek přes kotník. Osobně bych dala přednost pásku před zavřenou špičkou. Pokud předpokládáte, že vás tanec bude aspoň trochu bavit, kupte si taneční boty, nejsou o moc dražší, dobře sedí na noze a mají měkčí podrážku, takže se v nich líp tancuje.
A hlavně si to užijte! :)

manitram +154/-16

26.9.13 00:14

 

Myslím, že by bylo docela vhodné, aby Vám taneční mistři na úvodní hodině řekli, jaký doporučují oděv.
(V půjčovnách by také měli umět poradit. :-))

Betynka02 +3149/-502

25.9.13 10:25

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek