Co s "línajícím" svetrem

Vložit odpověď
anndie

25.11.13 20:45

Krásný večer všem,
původně jsem myslela, že to tak strašné nebude, ale po dnešku stráveném ve světle šedém svetru s příměsí vlny a angory, jsem změnila názor. Ten svetr pouští chlupy po prvním vyprání, ale jak :-)!Dokonce i na péřovou bundu. Za každou dobrou radu, jak to aspoň trochu zregulovat, budu moc vděčná. Díky

Najdete v encyklopedii: Šedá barva

 

s línáním angory se nedá dělat bohužel nic. myslím, že čím nekvalitnější angora (třeba z HaM), tím více líná, ale líná každá. nekupujte to. řeší se to tu pravidelně každou zimu. jsou i jiné velmi měkké, příjemné a hřejivé svetroviny. třeba kašmír, merino.

Jiná Realita +246239/-57511

26.11.13 00:31

 

Měla jsem superdrahý a superluxusní svetr od japonské značky Olive de Olive a línal taky. Nešlo s tím nic dělat a nakonec musel z domu.
Pokud bych ještě někdy udělala takový nesmysl a koupila něco v čem je angora tak bych ho nosila jedině s oblečením v barvě jeho chlupů aby to nebylo tak vidět. Ale je to otrava. Jakmile jednou už chlupy z látky padají tak je nic nezastaví a budou padat pořád. Ve chvíli, kdy začnou padat méně tak daná věc už vypadá jako hadr na podlahu.

solei +592/-550

26.11.13 14:50

 

Mám podobný, vlna s angorou, středně šedý rolák, je tenký, ale velmi příjemně hřejivý. Trochu pouští, ale ne moc, peru ho v přípravcích na vlnu ručně, několikrát vymáchám a do poslední vody dám ocet. Pak to není tak hrozné.
Dovedu si ale představit ten váš, takže pak k němu nosit jen to, co nechytá, např. džíny.

anndie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

eva64 +1624/-1315

25.11.13 23:51

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek