Co si vzít k dlouhým šatům? Kabát, sako, svetr?

Vložit odpověď
Pehany

26.3.15 10:53

Zdravím,

chtěla jsem poprosit o radu a názor, co bych si měla vzít na dubnovou svatbu k těmto šatům. Bude to v kostele a duben je ještě takový nevyzpytatelný, co se počasí týče, takže bych nerada mrzla. Tápu, jestli k tomu vzít nějaké sako, jarní kabát nebo jednoduchý svetr…

Díky za vaše tipy.

Najdete v encyklopedii: Fialová barva

 

Asi opravdu záleží na počasí. Já jsem byla jako svědek na svatbě 11. dubna a sněžilo.
Osobně bych k těm šatům viděla jako přehoz pěkný šál (ten má ale tepelný komfort kolem 15 stupňů) - paschminu.

Pehany: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Lucienka_M +2930/-357

26.3.15 11:07

 

Šaty jsou krásné, ale vyloženě plesové, tou barvou a zdobením. Vyniknou právě beze svršků - tak se mají nosit. Takže cokoliv si k nim vezmete, nebude vypadat moc dobře - ze saka nebo svetříku poleze to zdobení nahoře. Když zvolíte něco ke krku, bylo by už lepší si pak vzít třeba dlouhou sukni a halenku. Řešením je jedině ta pašmína. Tak buď s ní (do kostela, na ven už k tomu můžete cokoliv vhodného k šatům), nebo bych se podívala po jiných šatech. Ale tyhle si určitě nechte, jsou nádherné, jen pro jinou příležitost.

vias +8420/-2384

26.3.15 20:05

 

Jak už bylo poznamenáno, plesovky jsou šity tak, aby nejlépe vypadaly samotné - tedy bez ničeho. Pokud si je tedy chcete vzít, máte jen pár možností:

  1. již zmíněný šál (který však může být velmi drahý, pokud má skutečně zahřát)
  2. přetrpět případnou zimu (ta nejméně ideální možnost)
  3. vzít si sako nebo svetřík (a smířit se s tím, že si to nejspíš sedne asi tak jako podpatky a lyžařská bunda)

Jestli ale na šatech zase tolik netrváte, můžete se pokusit vybrat takové, ke kterým bude případný svetřík vypadat dobře, nebo které budou mít rukávy (alespoň tříčtvrteční - v kostele byste stejně měla mít zakrytá ramena, ať už je teplo nebo zima). Zkrátka je vždycky lepší při výběru svatebních šatů brát v potaz, kdy se svatba koná. Pak se i lépe plánuje, jaký svršek si k tomu případně vzít.

Poznámka pod čarou: předpokládám, že jde o šaty pro nevěstu; pokud ne, spíš než nákup pašmíny bych zvážila jiné šaty.

andiedvorakova +8745/-1219

26.3.15 22:28

 

Souhlasím s psaným a přikládám fotku, na kterou jsem narazila a je v podobné barvě vašich šatů:

Markymar +694/-194

27.3.15 12:35

 

Pokud jste na svatbě jako host, tak začnu tím, co jste asi slyšet nechtěla: šaty jsou večerní, to znamená, že na svatbu (která se koná ve dne) se moc nehodí. Ať už si přes ně vezmete cokoli, budete vypadat spíš, jako byste šla do opery nebo na ples. Vhodnější by bylo kratší šaty, společenský kostým a podobně. Pokud jste nevěsta, pak jsou šaty samozřejmě akceptovatelné.

A teď k otázce: Já bych si k nim vzala nějaký hezký společenský kabát (ideálně v barvě šatů nebo nějaké ladící, černý jedině pokud jste host). Já jsem měla také svatbu v kostele v dubnu a byla taková zima, že byli všichni hosté oblečení do zimních kabátů a zachumlaní v šálách. Já měla k bílým svatebním šatům bílý krátký huňatý kožíšek (do pasu) s dlouhými rukávy, ale takový v barvě vašich šatů asi neseženete.
Pokud bude teplo, pak by stačil nějaký už zde navrhovaný šál. Něco přes ramena mít každopádně musíte. Do kostela, obzvlášť na svatbu, se odhalená ramena nehodí (pro nevěstu už vůbec ne).

kapka_v_moři +586/-126

27.3.15 19:39

 

@Elinna tie šaty nie sú čierne ani biele, asi máte zlý monitor :) (ja by som pridala ešte červenú, teda len ak prevažuje)
Tie šaty sú nevhodné asi len svojou večernosťou, tak ako je spomínané hore, inak sú krásne

papavera +1346/-488

29.3.15 23:42

 

Predpokladám, že svadba bude v interiéri, tak na ten prechod po vonku by som to nejako neriešila a zobrala by som čokoľvek, čo udrží človeka v teple.
To sa ale budete musieť rozhodovať hlavne podľa počasia v ten deň. Ako môže byť pekne, slnečno a kľúdne aj okolo 15-20 stupňov, tak môže ešte aj nasnežiť či pršať. Takže ak bude zima, tak kabát, ak zvládnete sako, dajte si to a ak to bude na šál (ako spomenula Lucienka_M), dajte si ten.

Pehany: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Paniúžasná +159/-313

26.3.15 13:17

 

Možná to není to, na co se ptáte… ale znám jen dvě barvy, které jsou pro šaty na svatbu pro hosta z principu nevhodné. A to je bílá a černá. Zvážila bych změnu šatů.

Elinna +284/-64

27.3.15 10:50

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek