Dá se v tom na vesnický ples nebo vůbec?

Vložit odpověď
parabola

9.1.16 23:00

Zdravím,

ráda bych Vás poprosila o radu / názor. Příští týden jdu neplánovaně na vesnický (rybářský) ples a moc se mi nechce investovat. Myslíte, že by prošly tyto šaty? Dají se vůbec? Obvykle je mám do divadla - byl to náhodný kup ve slevě, materiál je tužší a trochu plastický (neumím to přesně popsat). Jde mi asi hlavně o to, jestli nejsou vzhledem k široké postavě (vel. 44) a příslušným nohám moc krátké. Taky váhám, jestli nejsou moc krátké i vzhledem k věku (30 let).

Pokud by se daly, poradíte, co kdyžtak k nim / na ně?

Předem moc děkuju za Vás čas.. ;)

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

Já myslím, že po doplnění nějakými hezkými, výraznými šperky (bižuterií) - náhrdelník, k němu ladící náramek a náušnice, lze na ples v klidu vyrazit. Šaty se mi líbí, jednoduchý střih, barva krásná, problém možná bude ten plastický materiál, jak píšete, ale to z fotky nepoznám. Délka šatů je k Vašim krásným 30 rokům naprosto adekvátní, toho bych se vůbec nebála. A pokud bych měla napsat to hlavní - doufám, že to nevyzní nějak urážlivě - jde o vesnický ples, ne „ples v opeře“ a moje zkušenosti z těchto plesů (hasičský, myslivecký) jsou takové, že se tam honosné róby ani moc nevyskytují a hlavní je na takovém plesu skvělá atmosféra a zábava. Takže já bych několik tisíc za nové plesové šaty neinvestovala a šla si v klidu v modrých šatech vyrazit z kopýtka :)

parabola: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Stará vydra +57/-12

10.1.16 06:53

 

Jen bych chtěla podotknout, že vám takováto délka sukní moc sluší. Máte hezký tvarovaná lýtka.

Lucienka_M +2930/-357

10.1.16 22:18

 

Na vesnický ples v tom můžete vesele vyrazit. Jen mě teda zarazilo, jestli nejsou na 30 let moc krátký? Probůh, proč byste ve 30 měla začít nosit sukně jen pod kolena? To až tak v 60ti!

AnoNe +12739/-3082

11.1.16 00:30

 

Délka šatů akorát, ve třiceti jste mladá kočka, s tím páskem bych, vzhledem k vel. 44, byla opatrnější, chce to vyzkoušet, určitě bych volila něco prodlužovacího, na krk delší náhrdelník, náušnice podle účesu, jestli budete mít vyčesané vlasy do drdolu, tak i delší. Náramek nebo elegantní dámské hodinky, pokud máte jen nějaké velké sportovní, tak ty nechte doma. Psaníčko by se mi líbilo spíš světlé, aby se víc odráželo od šatů, ale zase, pokud by to měla být jednorázovka, tak je to asi zbytečné. Byla jsem před pár lety na dceřině plese, na závěr tanečních, a zírala jsem, že si spousta matek nedělala ani násilí, aby se pblékla do šatů (jako já), ale šly na ples v kalhotech a nějaké strakaté blůze, takže vaše tmavomodré šaty ke kolenům jsou úplně v pohodě. Ještě mě napadlo, aby vám v těch krátkých rukávkách nebyla v tom tanečním sále zima, možná by to chtělo nějaký lehký šál.

parabola: Odpověď mi pomohla, děkuji!

motiva +1351/-285

10.1.16 20:51

 

…připojuji se s nadšeným souhlasem, jen místo lehkého šálu bych doporučila spíše teplejší pašmínu, ideálně něco s hedvábným leskem, aby se to hodilo k večerním šatům (pokud takovou nemáte přímo Vy, třeba by zapůjčila některá kamarádka??) - pokud to bude jako u nás v Sokolovně, tak může být taky pěkný průvan a zima. Jednu takovou nosím do divadla, říkám tomu deka :) - ale já nosím svetry i v létě… Pokud byste chtěla investovat, tak nějaké jsem viděla na pranita.cz

parabola: Odpověď mi pomohla, děkuji!

linda21 +2183/-497

10.1.16 23:10

 

Musím podotkout, že nezávisle na velikosti máte velmi pěkné nohy. Štíhlé, pěkně tvarované a byla by opravdu škoda je kvůli věku (nota bene třicítce!) zakrývat. Naopak! Šaty jsou pěkné, klasické a na rybářský ples dle mých zkušeností naprosto dostačující. Daly by se možná nosit dvěma způsoby: s perlami a nějakým stylovějším psaníčkem, líčením a účesem v retro stylu, nebo s výraznějšími šperky a šálem, nebo pašmínou v elegantním stylu. Byla bych i pro ten pásek (třeba v barvě pašmíny), ale to je potřeba vyzkoušet. Sama vím, že ne vždy je výsledný efekt s páskem takový, jaký člověk očekává.
Užijte si ples ;-)

rozmazlená +248/-64

11.1.16 15:33

 

Příslušné nohy, jak píšete, jsou Vaše obrovská deviza, takže na ně buďte pyšná a ukazujte je nejen na vesnické tancovačce. Až tam budete, schválně se mrkněte po ostatních a uvidíte sama, že by Vám spousta přítomných dam mohla úzké kotníky a pěkná lýtka jen závidět. Pro další příležitosti bych upřednostnila délku sukně alespoň částečně zakrývající kolena. Schválně si doma před zrcadlem pohrajte s velkým šátkem se kterým budete imitovat různé délky sukně, v o něco delší budou Vaše nohy ještě ladnější.

Lucelle +3395/-1423

16.1.16 22:23

 

Zvolil bych něco výraznějšího než ten tenký zlatý řetízek. Jinak fajn jak bylo řečeno.

JMaravelo +6796/-2479

11.1.16 09:28

 

Ve všem souhlasím se Starou vydrou a ještě víc bych vypíchla potřebu doplňků. Co máte na sobě:

  1. Vám sluší
  2. je základ

A je třeba se k tomu jako k základu chovat. Šaty si vyslověně říkají o tenký pásek a náhrdelník, ale místo náhrdelníku můžete mít i náramek a náušnice nebo třeba štrasovou čelenku (i když to už je na vesnický ples asi moc). Jde hlavně o to, aby byly výrazné, jinak ten dojem z Vás bude „základní“. Nemusí to být nic drahého, falešné perly koupíte i za stovku.

No a největší dojem udělá účes a líčení. Youtube je plné návodů, vyberte si podle Vašeho vkusu.

Makinka +463/-101

10.1.16 07:12

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek