Délka maturitních šatů

Vložit odpověď
BatInCave

23.12.13 11:18

Pěkný den všem,
na vlastní maturitní ples jsem si vybrala šaty. Nadchly mě rok před plesem a stále si za nimi stojím (hlavně od doby, kdy jsem si doladila doplňky). Jenže od té doby jsem maličko na vážkách, jestli přece jen nejsou příliš krátké. Sukně je mírně rozšířena (mají našitou vrstvičku tylu, žádná obruč), takže se těžko poměřuje, kam až sahají, ale určitě je to mírně nad kotníky, možná se jedná až o 7/8 délku. Mohu tedy na ples jít s vědomím, že jsem správně ustrojena?

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

já budu oponovat. mně se bohužel ta délka nelíbí vůbec, je to jedna z nejšpatnějších délek. fotka je asi trochu z nadhledu, takže to zkresluje, ale délka těsně nad kotníky výrazně opticky zkracuje nohy (viz fotka, modelka vypadá, jako by měla nohy poloviční). hodně tím taky upozorníte na boty a nedokážu vysvětlit proč, ale tyhle se mi k těm šatům moc nehodí. neříkám, že šaty až na zem, v tom se nedá tančit, ale na tančení aspoň po kotníky (nebo potom kratší do půl lýtek a la 50. léta).

BatInCave: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Jiná Realita +246239/-57511

23.12.13 13:18

 

Jsou krátké. Spíš než prodloužit podšitím bych je nechala zkrátit na délku ala 50.léta. Pak by to snad šlo. Je to váš ples a vaše volba, mně osobně se šaty ani trochu nelíbí, není to sice šlehačka, ale stejně..a fakt chcete černou?

ProfZav +1469/-323

24.12.13 08:08

 

Ty šaty jsou skutečně krátké, ale bohužel zase ne natolik, aby to byl model alá Katherine Hepburne z 50.let. Nicméně si myslím, že by se to dalo trochu „našvindlovat“ co nejvíce otevřenými střevíčky na hodně vysokém podpatku.

BatInCave: Odpověď mi pomohla, děkuji!

anndie +832/-133

23.12.13 19:36

 

16 - 20 let? hodně tmavá barva pro mladou holku. šaty vypadají jako od Vietnamců, bohužel. já vím, že si za nimi stojíte, ale nešlo by to ještě zvážit a vyměnit je za něco mladistvého? černé doplňky jsou použít i k jiným šatům. když vám nevadí, že maturitní ples protančíte v tomhle, tak je vše v pořádku. délka ale vůbec není ok, ani tvar, ani materiál, ani…(promiňte, ale… proč se vy mladé holky tak ničíte?)

thecherry +231/-131

23.12.13 20:03

 

Také hlasuji pro mírné zkrácení.

misial +16388/-5052

25.12.13 16:26

 

Podle mého je to jedna z nejméně šikovných délek - nemůžu si pomoct, ale šaty téhle délky ve mě vždycky evokovaly pocit, že nositelka si je koupila mladší a už z nich nepatrně vyrostla, nebo že nepočítala s podpatky a holt už tu sukni nemá až na zem. A zároveň jsou moc dlouhé na to, aby bylo jasně vidět, že délka je taková schválně. Každý má jiný vkus, nevidím důvod, proč by někdo nemohl mít šaty černé, nicméně alespoň na mě působí tak, že ten střih by mnohem lépe odpovídal šatům na zem, ne někam ke kotníkům.

Amun +17734/-1289

28.12.13 10:25

 

Zvolila bych jiné boty.
Co se týče délky - je to celkem diskutované téma. Jedni tvrdí že na ples jen v dlouhých šatech, druzí že nematurantky mají mít krátké, jiní si myslí, že je to jedno hlavně když je to vkusné a hezké (a to si myslím i já, ale za sebe vyrážím na ples v dlouhých šatech, protože se tak cítím dobře) nedávno tu bylo řečeno že o kousek zvednuté plesové šaty jsou také v pořádku.
Takže - pokud se vám šaty líbí a cítíte se v nich dobře, vemte si je. Osobně si myslím že délka je v pořádku, řešit jestli vás to 2 centimentry zkracuje nebo prodlužuje už je fakt nepodstatný detail (když se koukám na Vaší figuru).
Problém jsou opravdu boty - jemnější tvar a vyšší podpatek by byly lepší. Pouvažujte nad sandálkami.

BatInCave: Odpověď mi pomohla, děkuji!

anahir +1879/-211

24.12.13 09:29

 

dobry den ,
mě se šaty velice libí , jsou elegantni a nezapadnete mezi ostatni "princezny delka je podle meho taky v pořadku /aspon se Vám bude dobře tančit /
jenom bych zvolila asi jinou- at nejste za černou muru :)

BatInCave: Odpověď mi pomohla, děkuji!

mikiki +687/-148

23.12.13 12:39

 

Šaty jsou krásné, ale ta délka se mi taky nelíbí, přijde mi to jak kdybyste je zdědila po starší sestře :-) Nevím jak by to vypadalo, ale nešla by třeba dospodu nějak přichytit ještě další vrstra tylu, aby se aspoň opticky trochu prodloužily?

BatInCave: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Tequila +627/-95

23.12.13 13:31

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek