Optimální délka sukně

Vložit odpověď
Eia

20.4.12 00:30

Pěkný den, už delší dobu se snažím vyřešit otázku, jak dlouhé sukně vypadají dobře. Tuším, že ke kolenům nebo palec nad kotníky asi není to správné. Existují nějaké doporučené míry (vztaženo k postavě, samozřejmě)? V kabince mě vždycky přepadne zkoušecí slepota a já nejsem schopná říci, jestli na mně daný kus vypadá dobře, nebo ne… Díky!

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

No, právě sukně ke kolenům a ke kotníkům na mě vypadají opravdu nejlíp, protože opravdu záleží na postavě. A taky na střihu a materiálu sukně a zbytku oblečení, atd. atd.

Podle mě základní pravidlo je zhodnotit svou postavu od pasu dolů. Mám nohy dlouhé/krátké, hubené/silnější? Mám dlouhý nebo krátký sed? Mám nějaké výrazné defekty nebo věci, které chci zamaskovat? Umím v tom kterém tvaru sukně chodit/sedět delší dobu (to není od věci, třeba úzké sukně s rozparkem nejsou pro někoho, kdo je zvyklý dělat dlouhé kroky)…
Například k silným stehnům a neforemným kolenům není dobrá mini, ale jsou silné ženy, které mají krásně tvarované nohy, a ty by toho měly naopak využít. Sukně nad kotníky nebo do půl lýtek nesluší někomu, kdo má výrazné kotníky a velké nohy.

Podle mě jediné pravidlo je „máš-li co hezkého, ukaž to, ale zachovej počestnost“. Sukně má končit nejpozději tam, kde začíná ta míň hezká část nohou. Ostatní určuje střih sukně. A jestli je to hezké, určí nejlíp pravdomluvný poradce, kterého si na nákup vezmete s sebou… :-)

Evženie +2337/-330

20.4.12 02:27

 

na mě na slečnu, ktrerá má široká lýtka, velkou zadnici a celkově macatý nohy a přitom jsem docela malá (157cm) se mi nejvíc osvědčily sukně ke kolenům a lehce nad.
A ta nejneslušivější délka sukně, jakou znám, je sukně do půli lýtek. Dělá to ze mě selku, ještě tlustší lýtka, zcvrkne tomojí postavu a někdy vypadám dokonce, jak kdybych už neměla co nosit, tak nosím velké věci, co nesedí.

seznam.mih +10086/-4562

20.4.12 18:54

 

Mám typ postavy přesýpací hodiny a mě se nejvíce osvědčila právě délka ke kolenům, případně ke kotníkům. A to měřím 160cm.

Minisukně si dle mého názoru nemůže dovolit každý, ale jen člověk s vhodnou postavou a přiměřeného věku. Taky mi krátké sukně připadají velmi nepohodlné, člověk se pořád musí hlídat jak stojí, jak sedí, aby mu šaty nevyjely při chůzi apod…

Šaty ke kolenům nebo (1 dlaň nad kolena) nosím v zimě i v létě, v létě potom i dlouhé šaty až na zem a z reakcí okolí vím, že mi i sluší. Muži mi šaty často chválí i když nejsou mini ;-)

Šaty a sukně do půl lýtek mé postavě už moc nelichotí a ani nevím k jaké postavě by se nejvíce hodily…

Michellka7 +53/-14

20.4.12 10:29

 

Slušivá může být jakákoli délka sukně - například i když máte silnější stehna, můžete nosit minisukni - ke kolenům nebo těsně nad, „áčkového“ střihu. Pokud k tomu máte úzký pás, velmi hezky vypadá sukně do pasu. Delší sukně potom mají často tu nevýhodu, že nohy opticky zkracují, pak je dobré nosit k nim aspoň nějaký podpatek nebo klínek. Jak bylo napsáno výše, nejhorší bývají sukně do půle lýtek - opravdu bych chtěla vidět někoho, komu sluší. Pokud dlouhá sukně, tak nad kotníky, a s těma vyššíma botama.

Pinx +1445/-554

20.4.12 19:30

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek