Dlouhé plesové šaty - kombinace umělé kůže a krajky

Vložit odpověď
Danunaa

16.1.16 00:52

Ahoj pekelnice,
chtěla bych se zeptat na váš názor. Plánuji si ušít dlouhé plesové šaty. Napadlo mě ušít širší sukni z umělé kůže (ne v černé barvě, uvažuji například nad zlatou) a vršek zjemnit tmavou krajkou podšitou béžovou podšívkou. Jaký je váš názor? Je umělá kůže vůbec vhodná na plesové šaty. Jsem budoucí architektka tak se ode mne trocha výstřednosti očekává. Děkuji za každou konstruktivní odpověď.

Najdete v encyklopedii: Kůže

 

Nemyslím, že je to vhodná volba, umělá kůže bývá neprodyšná a na plese člověk tančí a tím pádem se i trochu potí. Stejný vizuální efekt dosáhnete i jiným materiálem. Navíc ve zlatě opravdu nikdo nerozezná, jestli je to umělá kůže nebo hladká textilie, poznají to jen ti, kterým to řeknete. Takže vy se budete hrozně potit, sukně podle síly zvolené koženky bude i těžká, nepohodlná a nikdo nepozná, že to mělo být výstřední. Jinak ale se mi idea líbí, zlatá hladká sukně s tmavým krajkovým vrškem podšitým béžovou („krajka na nahé kůži“) by mohla vypadat výborně sama o sobě dost originálně. Jen je potřeba vhodně zvolit zlatý materiál.

Danunaa: Odpověď mi pomohla, děkuji!

+/-

16.1.16 10:15

 

Je toho príliš veľa. Umelá koža, výrazná farba, čipka… proste moc. Vyberte si jedno. Ten váš model by možno bol ako excentrické modely haute couture, akurát tam to má hlavu a pätu, zámer a je to ušité krajčírmi na vysokej remeselnej úrovni. Tieto výstredné modely zas nosia na sebe štíhlunké a vysoké modelky s dávkou ladnosti a sebavedomia. K nepraktičnosti takých šiat sa tu už ľudia vyjadrili.

Architekt by sa mal práve prezentovať vkusom, nie len výstrednosťou. Ušite si také šaty, ktoré sa v prvom rade budú hodiť vám, nezatienia vás, ale podtrhnú vašu krásu.

Kassasndra +960/-554

16.1.16 14:14

 

Rada budoucí architektky budoucí architektce - já bych to zjednodušila - široká pevná sukně ve výrazný barvě bude sama o sobě hodně silný prvek, když to zkombinuješ s něčím jednodušším, bude to nakonec vypadat efektněji a luxusněji, než když tam bude něco dalšího výrazného. Třeba ta prostřední fotka od linda21 je pěkná. Nebo bys to mohla postavit na kontrastu té pevné sukně a vzdušného, lehkého vršku - tam bys mohla použít i ten rozparek na zádech, co máš na obrázku.
Less is more!

Danunaa: Odpověď mi pomohla, děkuji!

komisa +47/-17

16.1.16 13:23

 

Dejte si pozor, na šatech máte hned tři výrazné prvky - kůži, krajku a zlatou barvu. Ke kůži už psala Mishule_obecna, u krajky si dejte pozor na materiál - nemusí být drahý, ale neměl by působit lacině. Pokud jde o zlatou barvu, je velmi výrazná, všechno přebíjí - jste si jistá, že tato barva ladí s Vaší barevností? Vaše profilová fotka je moc malá, nedá se to z toho poznat. Pro takto výrazné šaty bych Vám doporučila vybrat si Vaši nejlepší barvu, tu, co Vám nejvíc sluší, podpoří to dojem, že ty šaty Vám sednou, že jste to Vy. Zvážila bych, jestli některý z těch prvků nevypustit, i jednodušší varianta by mohla působit skvělým dojmem. Ať to dopadne dobře nebo špatně, určitě budete nepřehlédnutelná, ale na Vendulu Svobodovou to nebude :)

Danunaa: Odpověď mi pomohla, děkuji!

linda21 +2183/-497

16.1.16 11:20

 

Rada architekty budoucí architektce: sice se od vás očekává trocha výstřednosti, ale i ten výstřední barák musí prostě fungovat. Jinak je to divný, nefunkční a drahý a stavaři vás pomluví, že to nejde postavit :)
Ne teď vážně: jak psala Mishule, koženková sukně je nepoužitelná a osobně si myslím, že wow efekt bude, ale spíš negativní. Pokud nechcete šaty z lehké látky, doporučuju vybrat na sukni nějaký brokát nebo tak, jak je třeba na té fotce s tou zlatou sukní. Taky myslete na to, jestli v těch šatech chcete i tančit, nebo jen stát. U tance vám musí mít partner možnost strčit nohu mezi nohy :)

SkyP +2573/-702

18.1.16 10:52

 

Záměr se mi líbí, ale souhlasím s tím, že není nutná umělá kůže, ten správný efekt udělá i tužší látka. Viz šaty J. Nováčkové :-) I když to je asi spíš sukně a top? http://img.aktualne.centrum.cz/59/51/595148m-jitka-novackova.jpg

Monys01 +3745/-1096

16.1.16 12:36

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek