Doplňky k letním šatům - svatba

Vložit odpověď
Jarushine

29.7.14 10:09

Ahoj dámy, slečny, paní,

potřebovala bych poradit. Koupila jsem si dlouhé letní šaty z Takka, byly poslední, tak na nich potřebuju potřebuju udělat pár úprav. Jedná se o to, že ramínka budu přešívat tak, že budou obyčejně přes ramena na záda (tím se délka vzadu zkrátí a nemusím je klasicky zkracovat). A chtěla bych si k nim možná koupit nějaký doplněk. Ale nevím, jestli je to třeba, když jsou tak barevné a jestli teda nějaký, tak jaký druh a barvu :).

Kdybych nechávala ramínka tak, což nenechávám, tak bych si na krk nic nedávala, ale když ramínka potáhnu na strany, tak si to vyloženě říká něco tam dát, nebo nevím :/.

Najdete v encyklopedii: Šaty pro těhotné nevěsty

 

bohužel jste napsala příliš málo informací, aby se dalo poradit. nicméně první dojem - nejsou to šaty na svatbu, ale na pláž nebo ve vedru do města. leda by šlo o skutečně velmi neformální svatbu, na které bude mít nevěsta taky něco podobného a svatba bude na louce nebo na té pláži. ke klasické nevěstě ve velké róbě budete vypadat jako náhodný kolemjdoucí. pokud to tedy bude neformální svatba - nevíme, jaké máte vlasy, jaký jste typ, jaké chcete boty, jako kabelku. takové šaty nicméně ideálně ladí spíš třeba s něčím ethno/venkovským (dřevěné korále, nějaké oversized korále, sandály na platformě nebo jednoduché ploché sandálky a velká volná kabela přes rameno). osobně se mi takové šaty líbí nejvíc bez ničeho na krku, rozpuštěné vlasy, na ruku pár velkých náramků (zlatých, dřevěných) a třeba větší naušnice.

Jiná Realita +246239/-57511

29.7.14 10:24

 

Souhlasím s jinou realitou, nejsou to šaty na typickou svatbu, jsou vhodné tak na pláž k vodě. Omlouvám se, že poprvé v této rubrice odpovídám na něco, na co jste se neptala, ale jsem pořád rozezlena z toho v čem na klasickou svatbu, kterou jsem o víkendu absolvovala dorazila většina svatebčanek.
kažodopádně pokud jde opravdu o nějakou uvolněnou svatbu odehrávající se třeba na pláži u moře, tak se omlouvám a uričtě všichni dychtivě čekáme na upřesnění :-)

AnaKarenina +4690/-1312

29.7.14 13:27

 

Šaty jsou moc pěkné a rozhodně je noste, leč ne na svatbu, neboť to nejsou šaty společenské a žádné doplňky s tím faktem nic nenadělají. Možná snoubenci podobné oblečení požadují, ale to jste nám neřekla. Pokud tomu tak není, pak nehledejte doplňky, ale jiné šaty.
Omlouvám se, že jsem Vám nejspíš pokazil radost z těch šatů.

Jirkátor +16464/-4174

30.7.14 07:13

 

šaty jsou pěkné a barevně a střihově silně evokují letní dovolenou u moře, ne svatbu. Možná ale půjde o svatbu, kde bude ženich v kraťasech, kšandách a košili s krátkým rukávem a nevěsta bude mít těž květované šaty a kytici lučního kvítí a pak by tyto šaty zapadly, ale pokud to bude klasika, tak si opatřete pouzdrové šaty ke kolenům, klidně i azurové či tyrkysové a dolaďte bílými korálemi a bude. Taky je asi nutné přihlédnout k tomu, jak významným hostem budete…zda jdete jen na čumendu nebo za svědkyni.

kočka Míťa +1960/-700

30.7.14 10:14

 

Já myslím, že jde o to, na jakou svatbu jdete. Zažila jsem i to, že nevěsta vyloženě chtěla, aby měli lidé neformální, ale slušné oblečení (něco jako svatba na pláži, kam i nevěsty mívají obvykle letní šaty a ne formální)… Takže pokud je to něco podobného, potom za mě ano. Pokud však jde o svatbu, k níž jste nedostala žádné instrukce typu: „neber si formální šaty, ale něco letního, protože to bude na louce a hned pak se jde grilovat“, pak bych si je nebrala. Nejen, že na klasickou svatbu, kde budou všichni ve formálním by se to vůbec nehodilo, ale myslím, že byste se vedle ostatních nakonec ani necítila moc dobře. Každopádně, pokud nevíte, v jakém stylu svatba bude, je lepší počítat s formálnějším oblečením…

Jinak jsou to ale hezké letní šaty. Já bych k nim vzala bílou. Vyměnila bych ten páseček za bílý a možná i za nějaký vhodný odstín žluté. Vzala bych k tomu možná i ty korále (sama mám 6 mm a 8 mm široké a ty mi přijdou ideální - jsou někde mezi příliš nevýraznými a naopak velmi výraznými retro). Opět bych se osobně držela bílé a žluté. Ale taky záleží na tom, jaký jste typ (barva vlasů, tón kůže atd.), tak zkoušejte přikládat barvy a třeba vám bude sedět nějaká nečekaná kombinace :) A na léto by k tomu seděl i nějaký hezký slamáček. Samozřejmě není nutné vzít si všechno najednou (klobouk, pásek, korále), ale já mám ráda, když můžu doplňky obměňovat :)

Každopádně na tu svatbu zkuste radši něco jiného, bude to jistota :)

andiedvorakova +8745/-1219

31.7.14 11:37

 

Jak už tu padlo, šaty jsou spíš na pláž či do města, ale na svatbu nevhodné. Hodily by se leda tak na neformální svatbu, ale na klasickou ne.

Erinka.X +861/-232

3.8.14 20:07

 

Šaty jsou skutečně letní a neformální, nicméně myslím, že šňůrou perel na krkubyste je pozvedla tak, aby na svatbě prošly. K tomu lodičky / pěkné páskové boty a šál nebo svetřík přes ramena, ale už ne v bílé (nějaká světlá - světle béžová, světle lososová…). Pomohlo by také zkrácení ke kolenům. Počítejte s tím, že tam většina dam (snad) bude v halenkách, kostýmkách či formálnějších šatech (pouzdrovkách atp.), takže úplně nezapadnete, ale myslím, že se to snese.

vias +8420/-2384

29.7.14 19:56

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek