Doplňky k šatům pro svatebčanku

Vložit odpověď
cool-c

20.5.15 12:48

Dobrý den vespolek,
již jsem zde prolezla spoustu podobných otázek jako mám já, ale bohužel jsem nenašla dostatečnou radu - odpověď a tak se na vás pokusím obrátit přímo a konkrétně. Na začátku července jdu na svatbu jako host - obyčejný (berou se přítelovi známí). Sehnala jsem si tyto šaty a chci se poradit, zda si myslíte, že na svatbu budou vhodné, pokud je oživím např. doplňky ve světle mentolové barvě? Bohužel mám poněkud problém s podpatky a nejsem si jistá, zda by byly dostačující např. balerínky v té mentolové i v případě, že mám jen 167cm? Postavu mám od pasu dolů silnější, bohužel i silný lýtka, takže vím, že by jim asi spíš nějaký ten podpatek prospěl, na druhou stranu přítel je jen o asi 2cm vyšší… No a taky dotaz, zda je vhodné na obřad zakrýt ramena nějakým svetříkem nebo sáčkem? Předem moc díky za všechny případné rady a tipy.
Týna

Najdete v encyklopedii: Šaty pro těhotné nevěsty

 

Záleží, kde ta svatba bude. Na louce si ramena zakrývat nemusíte, v kostele ano. Co se týče šatů, mám smíšený pocit z toho vzoru. Nějak moc si nespojuji kostku se slavnostním oděvem (v našem prostředí - třeba kilt je o něčem jiném). Navíc mi přijde, že kombinovat tyhle šaty bude… takové lehce křečovité - při nejlepším. Jsou dost tmavé. Takže ta mentolová by jim mohla prospět. Klidně balerínky, ale slavnostní, ne takové ty rozťápnuté přezůvky s gumou. U kvalitních bot byste ale s podpatkem neměla mít problém - pokud tedy ten váš problém je čistě o pohodlnosti a ne zdraví. Jinak, podpatek nemusí mít nutně 8 nebo 10 cm, i 5 cm se počítá. Co se týče něčeho přes ramena, tak sáčko. Bohužel tady trochu začíná ta křečovitost. Další mentolovou bych tam nedávala, černá posílí dojem tmavosti, šedá buď úplně splyne, nebo se netrefíte odstínem - ono jich v nabídce obvykle moc není.

Já vám skutečně nevím, s těmi šaty. Mám z nich stejný pocit jako z kombinace zvonáčů, bílého trička a ženské verze oblekové vesty. Nenapadne vás, že je to peklo nebo špatně nebo tak, napadne vás: To je ale divné…

Možná na to budou mít ostatní jiný názor, ale nebýt dole toho průhledného cancourku, tak bych to považovala za šaty na běžné nošení. Takhle ale vidím, že bylo záměrem, aby šlo o společenské šaty. Jen volba té látky a vzoru mi asi zůstane záhadou… Každopádně, pokud nechcete shánět nic jiného, tak tohle pořádně přežehlit a všechno ostatní k tomu berte zásadně bez vzoru. S ozdobami se také kroťte.

cool-c: Odpověď mi pomohla, děkuji!

andiedvorakova +8745/-1219

20.5.15 15:16

 

Pokud to bude nějaká neformální svatba, tak nevidím důvod, proč si je nevzít. Jsou pěkné, osobně mám kostku moc ráda. Šla bych do mentolové a nějakého šmrcovního fascinátoru.
(S Clementin nesouhlasím - na úzký pásek tyhle šaty nejsou vůbec dělané, vypadalo by to hrozně. Mašlu nechat nebo ušít stejné velikosti jednobarevnou)

cool-c: Odpověď mi pomohla, děkuji!

MP Vladenka +9533/-3345

21.5.15 09:49

 

Tyhle šaty se na tak slavnostní příležitost, jakou je svatba, moc nehodí. Problémem je kostka. Mně navíc ještě vadí ta mašle. Kostka a mašle je na mě příliš. Já bych se asi poohlídla po jiných šatech a tyhle si nechala na běžné nošení. Vyřadila bych ale tu mašli a doplnila jednoduchým páskem.
Pokud už nemáte čas na shánění jiného oblečení, tak to chce co nejméně ozdob, dát jednoduchý pásek a taky bych zvolila jinou spodničku. Pokud byste si koupila pořádnou, něco jako má u svých šatů Esmee, tak to budou dobré retro šaty ve stylu 50. let. Spodničky se dají koupit na: http://www.miabella.cz. Rozhodně bych ale vyhodila tu současnou nebo odpárala to, co vykukuje a má navozovat dojem bohaté nadýchané spodničky.

cool-c: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Clementin +252/-106

20.5.15 16:35

 

naprosto souhlasím s ostatními příspěvky, tohle nejsou šaty na svatbu, ale na nějaké letní pobíhání po městě, ani ta spodnička to nezachrání, navíc vypadají jako mačkavý hadr, to nebyla dobrá koupě

cool-c: Odpověď mi pomohla, děkuji!

motiva +1347/-282

20.5.15 21:23

 

Ehm… ty šaty jsou hrozné… Bez obalu, hrozné… Říkám si, co mě na nich tak popouzí - je to barva? nebo snad dekolt? nebo ta příšerná podšívka co vyčuhuje z lemu zespoda? Já bych k nim žádné doplňky nebrala, tyhle bych dala na charitu a pořídila si nějaké, ve kterých nebudete vypdat, že jste je spíchla z utěrky a voživila podšívkou.

cool-c: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Nayada +1009/-436

20.5.15 15:12

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek