dress code Rusko

Vložit odpověď
Samart

20.5.13 22:37

Dobrý večer, prosím o radu co na sebe na návštěvu Velkého moskevského cirkusu a na galavečeři s programem v Paláci Nikolaevsky v Petrohradu. Bude to v polovině srpna. Mám různé pouzdrové sukně i šaty, ale nejsem si jistá hlavně tou galavečeří. Nebyla jste tam některá z vás? Je mi přes 40. Berte prosím v úvahu váhové limity zavazadel :-)
Díky moc. S

Najdete v encyklopedii: Jak se obléct do divadla

 

Pozor, cirkus v Rusku není jen tak nějaký stan s pilinami uprostřed. Takovým potulným se říká „šapitó“. Ruský cirkus si představte spíš jako Cirque de Soleil nebo čínský cirkus - propracované velkolepé představení, akrobati, gymnasti, tanečnice, cvičená zvířata… Je to víc divadlo, než pouťová zábava.
Nevím, o jakou akci se jedná - je to galavečer nějaké firmy? Velké, významné? Pokud ano, tak se na pouzdrové šaty vykašlete, budete se tam nejspíš cítit jako chudá příbuzná. V případě, že jde o firemní akci nebo soukromou, ale někoho bohatého (kdo si může dovolit pronajmout Nikolajevskij palác), že ženy se budou chtít předvést. Budou mít večerní líčení, podpatky, ty nejlepší (a nejdražší) šaty.
Doporučovala bych dopředu zjistit, co je to přesně za akci a kdo tam bude, a obecně bych se orientovala na něco jako velkou večerní, případně „hollywood party“. Jestli Vám na této akci záleží (nebo Vašemu muži), tak opravdu velkou večerní - makeup, účes, šperky (ne bižu), o podpatcích nemluvě. Podle toho, jak budete vypadat Vy, bude v Rusku posuzován i Váš muž. Na to nezapomínejte, jde-li o nějaký obchod. Pouzdrové šaty a lodičky jsou v Rusku oblečení tak na každý den, ale rozhodně ne na večer.

PS: Předpokládám, že Moskevský cirkus bude v Petrohradu hostovat, ne že budete přejíždět celou noc z jednoho města do druhého :)

modra_kocka +6597/-2230

20.5.13 23:18

 

souhlasím s mikita.miki … nevím jestli cirkus plynule navazuje na tu galavečeři, ale budu předpokládat, že ano… pak bych si vzala dlouhé šaty (nejlépe jednobarevné), do cirkusu je trošku „srazila“ například propínacím svetrem v jiné barvě (opravdu to udělá hodně, celek pak působí více formálně, i když k němu máte podpadky a společenskou kabelku a vyčesané vlasy) a na večeři bych pak svetřík sundala…případně měla ještě v kabelce dané výraznější šperky, které bych pak na večeři použila.

šaty pro inspiraci např. tyto https://s3.amazonaws.com/…/1767818.jpg?… nebo i tyto http://weareveryday.ph/…3555_02.jpeg

ajuna +1896/-266

21.5.13 09:21

 

Chtělo by se napsat, že galavečer v Pitěru vyžaduje večerní toaletu, velké líčení, záplavu šperků. V případě Nikolajevského paláce to však není tak jednoduché: jedná se totiž o podnik, který „gala večeři s programem“ nabízí jako turistickou atrakci - pak budou jednoduché pouzdrové šaty s odpovídajícími doplňky naprosto dostačující. Jiné by to bylo v případě, že se jedná o skutečný gala večer pořádaný např. nějakou firmou - to si do kufru přibalte kompletní večerní výbavu.
Do cirkusu postačí oblečení jako na odpolední představení do divadla.

Betty J. +32767/-3909

21.5.13 06:55

 

ten cirkus je v rámci stejné akce jako ta večeře? protože už jen ten prostor toho paláce si podle mého žádá večerní dlouhé šaty, ale zas nevím jak cirkus. osobně bych šla do nějakých jemných a střízlivých dlouhých šatů, psaníčko, stáhnuté vlasy a psaníčko. lepší být overdressed na cirkusu, než na galavečeři

mikita.miki +27512/-3769

20.5.13 22:47

 

V cirkuse ani v Nikolajevském paláci jsem sice nebyla ale předevčírem jsem se vrátila dost konsternovaná z představení Labutího jezera v Mariinském divadle - druhém či prvním nejprestižnějším divadle v Rusku. Představení bylo skvělé, ale oblečení lidí nikoli. Z mužů měla oblek ani ne polovina, tolik džínů, tenisek a kostkovaných košil jsem snad pohromadě neviděla. Častým doplňkem byla igelitka (ideálně z dražší sítě drogerie). Dokonce jsem potkala i slečnu v džínách a tričku, ve ktrém bych šla tak možná hrát basketbal. Moc nechápu, proč si lidé koupí lístky na předstvaení v přepočtu kolem 3000 korun a pak přijdou v oblečení, ve kterém snad nemůžou jít ani do práce.
Já měla obyčejné pouzdrovky a tmavé punčocháče, téměř bez doplňků a byla jsem skoro overdressed. Ženy byly oblečeny o něco lépe než muži, ale i tak bych řekla, že pouzdrovky, doladěné třeba perlami nebo nějakým „lepším“ šperkem jsou akorát. Ale můžu se mýlit, nevím konkrétně, co to má být za akci, je-li firemní, přikláněla bych se taky spíš k slavnostnějšímu oděvu, je-li komerční (pro „běžné“ lidi) tak bych to tolik neřešila. Nicméně ženy budou mít rozhodně vysokánské jehlové podpatky;)
Obecně jsem na ulicích očekávala tak nějak víc vymoděné lidi, podle toho, jak chodí Rusové oblékaní v ČR. Je tu tak nějak stejné jako u nás…teda až na ty podpatky.

kate08 +262/-19

21.5.13 20:22

 

Tak podle toho, co jsem vyguglila na obrazcich si myslim, ze pouzdrovky budou az dost. :-)

Robena +16570/-2356

20.5.13 23:14

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek