Dvojitá otázka-converse a maturita

Vložit odpověď
vikiy

28.3.15 20:08

Dobrý deň milé pekelnice.
Chcela by som sa spýtať na radu od vás na dve otázky -
1. Chcela by som si kúpiť topánky Converse keďže staré sa mi úplne rozpadli a tieto tenisky sú najlepšie čo som doteraz mala. Chcela by som sa spýtať, akú farbu a strih by ste mi poradili na letu, sčasti i jar a jeseň. Teraz som mala vysoké hnedé ale neboli dobré ku všetkému a veľ ľudí mi hovorí, že nízke biele sú naozaj ku všetkému, no ja sa neviem rozhodnúť. Najradšej by som mala i biele i čierne i nejaké farebné :D

Otázka 2- nesúvisí s módou, ale je pre mňa dôležité poznať názor viacerých ľudí, hlavne dospelých. Budúci rok maturujem a mám si teraz vybrať maturitné predmety. Rada by som maturovala fyz-inf-mat, ale neviem, či to má uplatnenie. Chcela by som vedieť ako vidíte vy búducnosť týchto predmetov. Myslíte, že si mám vybrať radšej niečo iné? Ďakujem za odpovede aj za dobré rady nielen ohľadom módy, ale aj matury :)

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

Ty bílé určitě půjdou ke všemu. Akorát se o ně budete muset víc starat - častěji je čistit než třeba ty černé. Pokud vám to nevadí, směle do nich. U ostatních barev nevím, protože netuším, jak barevný máte šatník.

Co se týče předmětů… Všichni vždycky všem říkají, že mají studovat to, co se uplatní. Problém je v tom, že to co se uplatní dobře dnes, nemusí se dobře uplatnit za 10 let, až budete mít dokončenou střední a vysokou školu. Jednoduše, protože spousta lidí šla studovat ty „uplatnitelné“ věci a pak třeba 5 let za sebou lezou z vysokých škol samí ajťáci. Takže se snažte najít kompromis mezi tím, co vás baví a co vám jde. Občas je problém v tom (hlavně u uměleckých oborů), že to sice lidi baví, ale vůbec jim to nejde, zkrátka nemají talent… Ono u vzdělání je to vždycky tak trochu risk. Nikdy nemáte 100 % jistotu, že se dobře uchytíte. Ne jen kvůli oboru, ale kvůli spoustě dalších věcí, co se v životě mohou přihodit. To, jak dobrou práci nakonec najdete, závisí na oboru tak z 50 %, zbytek je váš přístup k životu (jak moc jste aktivní nebo naopak pasivní) a akce okolí, které nejste schopna ovlivnit (vládní nesmysly, totální kolaps evropských trhů, krachy společností atd.) Nemůžete zkrátka vědět, jak bude vypadat trh práce za víc jak 5 let. Tak se tím zbytečně netrapte. Budete-li v životě schopná (což je o vás jako celku, ne jen o vašem vzdělání), cestu si vždycky najdete. A to i s oborem, který většina společnosti považuje za „naprosto k ničemu“. Znám lidi, co vystudovali filozofii a dnes vedou poměrně velké společnosti a vydělávají násobky průměrného platu (dokonce i víc jak lecjací ajťáci). Možná se nenaučili programovat počítače nebo počítat daně, ale naučili se myslet a vidět do lidí (a co si budeme povídat, to je leckdy mnohem užitečnější). Tím chci říct, že každý obor má něco, co vám může dát a vy to pak můžete využít ve svůj prospěch. Takže vyberte to, kam vás to táhne. Také s ohledem na to, že pokud na vysoké škole studujete něco, co vás nebaví, pravděpodobně to nedoděláte - ten stres vám za to totiž nebude stát.

vikiy: Odpověď mi pomohla, děkuji!

andiedvorakova +8745/-1219

28.3.15 22:03

 

Ja by som si nev yberala odbor podla toho ake ma uplatnenie v praxi, vyberala by som si odbor, ktory by ma bavil a naplnal, pretoze to je viac ako prachy. Ked robim nieco co ma bavi hoci aj za male peniaze je to pre mna ovela viac ako nieco co ma nebavi za vela penazi. A "konverzy by som si kupila tmavomodre. :-) Neriad sa podla poziadaviek trhu ale podla seba.

vikiy: Odpověď mi pomohla, děkuji!

elte +66/-21

28.3.15 23:20

 

1. Projeďte si skříň a vybírejte podle barev kalhot a sukní, které k nim hodláte nosit (a nebo chcete koupit). Samozřejmě nebudou ladit asi všechny svršky k jedné barvě, ale co procentuálně vyjde líp, je pravá volba. (u mě třeba nude jsou míň univerzální než tmavě šedé, bílá by se mi v šatníku hodila jen k pár věcem, ačkoli se zdá nejkombinovatelnější, opak je v mém případě pravdou)

2. Co se týká maturity, nejlépe je vybrat si předměty, které se vážou na přijímací zkoušky na VŠ, popř. na pohovor k zaměstnání.
Od okamžiku složení maturity Vaše maturitní předměty moc nikoho nezajímají. Proto je lepší zabít dvě mouchy jednou ranou a šprtat naráz na přijímačky i maturitu, než dvojitě.
Např. na některé školy nebo do zaměstnání je dobré mít jeden až dva jazyky, a věřte mi, že nikdy nebudete lépe připravená na test v cizím jazyce než po maturitě.

vikiy: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Kyttka +982/-150

29.3.15 11:02

 

Conversky bych brala všechny- líbí se mi ty barvy :) A k maturitě? Vyberte si to, co podle svého uvážení nejlépe vzhledem ke stresu zvládnete „levou zadní“. To, z čeho jsem maturovala, jsem v budoucnosti snad nikdy nevyužila: jak v práci, vš apod. Každého zajímá jen, jakou střední jste studovala a maturitní předměty NIKDY, NIKDO neřešil. :)

vikiy: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Danýska +329/-56

29.3.15 19:37

 

Tak co se týče tenisek, tak vlastním právě ty bílé nízké a jdou skutečně ke všemu od džínů až po sukně. A co se týče maturity - technické obory právě hlásí nedostatek studentů, jestli plánujete vysokou školu, nebude žádný problém se ta dostat :)

vikiy: Odpověď mi pomohla, děkuji!

sweetlikecandy +882/-306

28.3.15 21:07

 

No, mně se líbí ty světle béžové a bílé, na jaro a léto super:-).

Ohledně té maturity - ty předměty, co píšete, mi přijdou takové univerzální, i když já jsem třeba měla vždycky jasnou představu o tom, co v životě dělat NIKDY nebudu, a sice učit na základní škole… nu a pár let od maturity uběhlo a já letos nastupuju na první stupeň jako učitelka:-D a současně taky do školy, abych získala i potřebný titul. Byla jsem teď na rodičovské, předtím jsem už měla pár let odpracováno v oboru, který jsem vystudovala, a zčistajasna se mi naskytla tahle příležitost, tak jsem se jí chytila.

Proto si myslím, že ty Vaše předměty jsou fajn, protože i když třeba teď přesně nevíte, co budete dělat, tak nemáte jistotu, i kdybyste si třeba teď myslela, že to víte, že nakonec neskončíte někde úplně jinde:-D Když budete mít kombinaci m-f-it, tak máte otevřená vrátka i na techniku, a na humanitní obor se můžete přihlásit vždy a když pak budete mít malé dítě, tak třeba i potom učit nějaké odborné předměty. Takže z mého pohledu je to dobrá volba.

vikiy: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Bačavelmistarý +946/-618

29.3.15 13:54

 
  1. Záleží taky na barvách tvýho šatníku..Jestli máš vše spíše neutrální barvy, vybrala bych nějakou výraznou barvu, jinak naopak. Taky pokud máš samý červený kabelky asi by se s tím bila nějaká výrazná modrá..

2)Já jsem maturovala dvakrát z matiky (státní a školní) a obě byly uplně v pohodě. Vůbec jsem se na to neučila a byla to fakt brnkačka. Pokud tě to baví, tak do toho určitě jdi. Navíc pokud máš ze státní maturity z Matiky asi nad 86% přijmou tě na Mat-fyz na Karlovku bez příjmaček (teda nevim, jestli to je ted, ale u mě to takhle před 2 lety bylo, ikdyž jsem nakonec stejně nechtěla jít do Prahy). Jinak i na jiný technický fakulty tě vezmou s touhle maturitou většinou bez příjmaček. A jinak myslím, že s uplatněním nebude problém, určitě ne takový, jako kdybys maturovala z humanitních věd..

ip.kkk +766/-382

31.3.15 20:27

 

Ad Conversky: za mlada jsem si v bílých teniskách připadala jako hvězda. Dnes bych na léto volila i jakoukoliv modrou, ale to proto, že v modré mám většinu letních věcí. Řiďte se barvami v šatníku.

Ad maturita: maturovala jsem z toho samého, na poslední chvíli jsem si vyškrtla Inf. Pak následovaly přijímačky na VŠ: kam jsem se hlásila, tam jsem se dostala a to prosím i na medicínu, kde byly přijímačky z Bi + Che a to jsem nebyla jedničkářka. Nakonec jsem vystudovala chemii a po získání několika skvělých titulů a pak i alergií jsem zpět u Inf. Co mi celý život chybělo, tak být lepší v jakémkoliv jazyce. To ostatní se člověk naučí poměrně rychle. Za mne: studovat jazyky, jazyky, jazyky a sem tam matematiku a občas něco okolo dalšího, co vás baví. (Kéž by se mi toto dařilo i u mých děti… :-) ) Dnešní škola vás v žádném případě na budoucnost nevybaví. Technologie se mění tak rychle, že za pět let můžeme dnešní dobu považovat za dobu lezení opic po stromech. Přeji hodně úspěchů nejen u maturity :-)

Prima Vera +9/-8

6.4.15 00:57

 
  1. Mně přijdou nejuniverzálnější všechny ve třetí řadě. Pokud kupujete jen jedny, pak šedé (třetí řada uprostřed).
  1. Existují dva přístupy „chci dělat, co mě baví“ nebo „chci vymyslet něco, v čem se uplatním“. To první byste měla vědět už teď, na to druhé bývá víc času. Někdo je šťastný, protože dělá, co ho baví, a neřeší třeba prachy (příklad: učitelky v mateřské škole), někdo naopak svoji práci vyloženě nemiluje, ale miluje peníze (příklad mě nenapadá). Fyzika-matika-informatika? Troufám si tvrdit, že první dva obory jsou hoooodně vázané na akademickou sféru, tedy granty. Budete většinu kariéry škemrat o peníze. Informatika má největší nástupní platy, ale podle mě bude brzy tlačenice i mezi ajťáky. Takže shrnutí: ty předměty rozhodně nejsou špatně a to, že jste je uvedla, něco znamená. Kdyby vás už teď děsně lákala archeologie, zeptala byste se na maturitu z dějepisu. Dejte se do toho, co vás láká a baví, na změnu směru a oboru je času dost. PS: A budete jedna slečna na deset chlapů.

vikiy: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Ascari +3987/-1674

28.3.15 21:01

 

Conversky jsou univerzální opravdu ty bílé, ale zase budou brzo zdemolované…možná, že by byly lepší tmavomodré:)

Co se týče maturity, vybrala bych si co nejvíc předmětů, na které se tzv. nebudete muset učit. Já jsem tehdy zvolila cizí jazyk navíc a tím jsem si ulehčila přípravu, protože na ústní maturitu z jazyka se člověk opravdu připravovat nemusí, pokud umí mluvit. (nevím ale, jak probíhají ty nové maturity). No a další předmět jsem zvolila tak, aby mě bavil. Obvykle se předměty volí v souladu s oborem, který plánujete studovat na VŠ, ale to tehdy v mém případě také neplatilo…:)

711990 +42231/-9453

30.3.15 23:40

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek