Farbenie hodvábnych šiat

Vložit odpověď

2.2.13 17:09

Príjemné sobotné popoludnie všetkým :)
Plánujem si nechať ušiť svatobné šaty z /bieleho/ hodvábneho taftu. Budú dlhé,s 3/4 rukávmi,jemne naberaná sukňa, jednoducháho strihu. Po svatbe by som ich rada využila na plesy,ale kladiem si otázku ako dobre by šli ofarbiť..prípadne či vobec-v látkach sa nevyznám a netuším ako sa taft chová v podmienkach za akých sa bežne šaty farbia a nepoznám ani tie podmienky :) Moja otázka znie, je nafarbenie takých šiat vobec reálne? A príp. je možné nechať niekde farbiť šaty odborne?

Najdete v encyklopedii: Bílá barva

 

Vzhledem k ceně šatů bych si je nechala obarvit profesionálně. Nejprve se ale informujte, zda hedvábné šaty barví. Potom je také třeba zeptat se, z čeho by měla být případná podšívka. A jedna velmi důležitá věc. Je třeba se domluvit se švadlenou, aby šaty nešila polyesterovou nití. Ta totiž nejde obarvit a molo by se stát, že se šaty sice obarví, ale stehy zůstanou bílé.
Další možností je šaty nechat pomalovat od výtvarnice.
Příklady: http://www.instyle.co.uk/…-shift-dress#5
http://www.burdastyle.com/…ress-in-teal
http://www.flickr.com/…photostream/
Ne každá výtvarnice, která dělá s hedvábím, tohle umí.

Bugatti +50710/-5474

2.2.13 17:59

 

Hedvábné tkaniny se barví docela dobře, osvědčily se mi barvy Cheds, ke kterým existuje i velmi kvalitní ustalovač. Při barvení šatů, zvlášť již nošených a praných, nemusí být výsledek úplně stoprocentní.Velkou roli hrají nitě, ideální by bylo, aby švadlena použila hedvábné, přinejhorším bavlněné (imitaci šicího hedvábí). Riziko představují i místa, která se dostala do styku s potem, deodorantem, parfémem, mastnotou apod. I po důkladném vyprání a vymáchání zde může barva chytit poněkud odlišný odstín. Také nezapomeňte na to, že, budete-li používat vroucí barvicí lázeň, látka se poněkud srazí (bylo by možná dobré nechat převařit a vysrážet taft ještě před šitím svatebních šatů, abyste tento problém minimalizovala).

Betty J. +32757/-3909

3.2.13 11:50

 

Hdvábí jsem barvila jednou, fialové šaty jsem barvila Duhou načerno. Vyšla jen tmavší fialová, a to jsem barvila na 90, dle návodu. Takže doporučuji přenechat odborníkům.

Sailorette +24907/-2763

4.2.13 13:50

 

Taft bych nedoporučovala barvit - hedvábí lze sice barvit velmi dobře, ale taft při kontaktu s vodou úplně změní strukturu a stane se z něj jakýsi hadr, viz. článek zde: http://www.sartor.cz/cms.php?… Hedvábné látky tuhého charakteru (taft, dupion apod.) mají v sobě škrob sericin, který se při praní ve vodě vyplaví a látka změkne. Někdy je efekt žádoucí, ale většinou ne. Proto je vhodné taft pouze chemicky čistit.

Barvení velkých šatů v domácích podmínkách je těžké, jelikož se velmi špatně zaručí rovnoměrné zbarvení - je proto lepší vybírat spíš světlejší než tmavší odstíny, u těch světlých nemusí být nerovnoměrnost tak poznat. Rozhodně je lepší barvit profesionálně.

zuzka1585 +44/-65

7.2.13 18:16

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek