Golfový dress code

Vložit odpověď
Betynka02

12.9.14 11:09

Poraďte mi prosím, co bych si měla obléci na firemní akci, když golf nehraji a ani hrát nebudu a trička s límečkem se mi příčí? ;-)

Najdete v encyklopedii: Sportovní oblečení

 

Skutečně byste jednou nedokázala snést tričko s límečkem? Pokud vás ten límeček škrábe, tak zkuste vyzkoušet různé materiály. Pokud je to jen tak, že se vám zkrátka nelíbí, tak to skutečně nemůže být zase tak těžké jednou se zakousnout a snést to coby důkaz toho, že respektujete dress code? Vždyť vám není 15 abyste tvrdohlavě odmítala tričko kvůli límečku :) Navíc, když se to tričko dobře kombinuje, vypadá dobře i k normálnímu nošení.

Pokud by váš odpor byl naprosto nepřekonatelný, potom bych uvažovala, že košile rozhalená tak, aby kopírovala výstřih trička s límečkem a přes to např. pulovr bez rukávů s výstřihem do V by také byla přijatelná varianta (v případě, že skutečně nebudete hrát). Ovšem moc mi nejde do hlavy, proč např. u košile by límeček nevadil a u trička ano. Vždyť límeček jako límeček :) Já bych se zkrátka rozhodla dress code dodržet, když už ho stanovili.

andiedvorakova +8745/-1219

12.9.14 11:41

 

Já myslím, že v košili se svetříkem s výstřihem do V klidně jít můžete, popřípadě v tričku se stojáčkem. K tomu kalhoty nebo sukni, je možné vzít si i šaty, pokud jsou sportovní s límečkem a légou např.

Dragon fly +4965/-740

12.9.14 14:23

 

Tričko s límečkem je tričko s límečkem. Kdyby tam přišel chlap v kárované košili jak dřevorubec s argumentem, že se mu trička s límečkem příčí, vypakují ho ven a nikdo s ním o tom nebude diskutovat. Takže nechápu, proč dělat nějaké ústupky slečinkám. Je to pravidlo, které dodržují i hráčky-milionářky, které by rozhodně lépe vypadaly v něčem jiném. Hokejistky taky nosí dresy, i když se jim možná v něčem příčí.

Ascari +3986/-1674

12.9.14 12:35

 

Souhlasím s Karakas. Přítel hraje golf, tak většinou chodím s ním na „čumendu“, někdy mu dělám caddyho, když je nějaký turnaj. Je pravda, že když to jde, tak si tričko s límečkem vezmu, protože to prostě k tomu tak nějak patří a je to slušivé (ono i těm chlapům to tam tak nějak víc sekne). Ale stane se, že občas to tričko s límečkem nedám a jdu v normálním tričku a nic se neděje. Tato pravidla - triko s límečkem nebo zákaz džínů platí pro hráče, ne pro návštěvníky.

Vetinaria +9/-2

13.9.14 11:49

 

Dobrý den. S manželem hrajeme golf již mnoho let, takže Vám mohu říct, že se dělají i oficiální golfové kolekce, kde trička límeček nemají.

V každém případě ale souhlasím s Karakas, že golfová etiketa se týká hráčů, takže si Vy na firemní akci můžete obléct cokoliv. Asi bych zvolila nějaký elegantní sportovní styl, než kraťasy a tenisky nebo naopak jehlové podpatky, ale především si oblečte to, v čem se budete cítit příjemně.

Pokud se budete cítit fajn, projeví se to i ve Vašem vystupování a milá příjemná osoba, možná oblečená ne 100% jako zbylí kolegové, určitě zapůsobí lépe, než nervózní „troska“, byť v tričku s límečkem.

A dále … pokud nemáte na pozvánce dress code jasně stanovený, nabízí Vám tato situace jistou volnost.

Užijte si firemní akci a … buďte svá. Já bych se davu nepřizpůsobovala.

Sofie

Betynka02: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Sofie57 +5/-2

14.9.14 14:27

 

Stručný prehľad golfovej etikety v oblasti oblečenia nájdete napr. tu:

http://www.2013.czgolf.cz/…y-dress-code

TulaJ +2147/-212

19.9.14 10:33

 

Pokud nebudete hrat golf, ani zkouset hrat, muzete mit cokoli tj. sukne, saty, kalhoty..... Krome snad boty na podpadku. To jen proto, abyste nezapadala podpadkem do travy. Kacenka by sla. Golfova etiketa se tyka hracu, ne navstevniku. Takze klid. Jen si mozna budete pripadat divne, kdyz vsichni budou obleceni na jedno ¨brdo¨.

Betynka02: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Karakas +2798/-814

12.9.14 21:35

 

Pokud nemáte ráda trička s límečkem, tak varianta je tričko se stojáčkem. Něco takového. Bohužel golfová etiketa má jasně stanovené co ano a ne.

Blue_orchid +1386/-374

12.9.14 14:05

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek