Hedvábné šaty - výhody/nevýhody

Majka22

25.04.12 12:37

Nevíte, jaké jsou výhody a nevýhody šatů z hedvábí (100% silk). Hlavně mě zajímá praktičnost, versus nepraktičnost, zda se musí jen chemicky čistit, jestli se moc nekrčí atd. Mám jedny vyhlédnuté, ale nejsem si jistá, zda má smysl investovat do šatů z takového materiálu. Děkuji


Reklama

 

Pokud jsou kvalitní, určitě to smysl má. Pokud jsou podšívkované, pozor na materiál podšívky. Skvělé vlastnosti hedvábí zcela znehodnotí polyesterová nebo jiná umělá podšívka. Hedvábí je lehounké, prodyšné, v zimě hřeje a v létě chladí. Cítíte se v něm jako kdybyste na sobě neměla nic. Nevýhodou je, že se trošku víc mačká … ale zase je to o kvalitě. Kvalitní hedvábný šantung se sice zmačká, když budete sedět chvíli v autě, ale zase se samovolně srovná. Lehounké průsvitné pongé se mačká hodně, proto se oděvy z něj často batikují, nejenže to vypadá dobře (když to někdo ovšem umí!), ale zmačkání není tak moc vidět. Pokud jde o údržbu: výrobce vždycky doporučuje chemické čištění. Děá to proto, aby se vyhnul případným reklamacím, protože lze těžko dokazovat, v jakém přípravku a při jaké teplotě zákazník výrobek vypral. Osobně hedvábí nosím hodně a peru doma oblečení z hedvábného buretu (sukně má podšívku z viskózy) a peru v pračce programem na vlnu a místo pracího prášku dávám obyčejný šampón na vlasy. Peru tak už několik roků a vše stále drží. Pro praní ovšem platí pravidla jako pro vlnu: nesmí se třít a střídat teploty (proto ten program na vlnu). Lehké topy z pongé ovšem peru v ruce, taktéž v šampónu. Pak mám ještě podšívkovaný společenský kotým z šantungu a sako z taftu a to dávám do čistírny. Tady se bojím prát kvůli podlepení klop, bojím se, aby se to nějak nezkrabatilo. Hedvábí mohu rozhodně doporučit.

Bugatti +50095/-5454

25.04.12 14:12

 

Najdi si článek o hedvábí, co už v Pekle vyšel, je tam vše, na co se ptáš. Případně sartor má na webu také nějaké info k údržbě, praní, žehlení apod.

Ani +7632/-2740

25.04.12 15:50

 

@ Bugatti…super, vyčerpávající info. Nedávno jsem se tady ptala na radu ohledně údržby hedvábí, jelikož ho taky miluju a mám poměrně dost hedvábných halenek a oblečení vůbec…Akorát mě mrzí, že momentálně budu muset odložit další hedvábnou halenku. Hedvábí taky peru v pračce, sice ne v programu vlna, ale mám šikovnou pračku která má přímo program určený pro hedvábí (fígl s šamponem zkusím, to mě nenapadlo. Doteď jsem prala v prášku pro jemné prádlo), ale dvě halenky jsem musela po pár vypráních odložit, protože se mi zkrabatily (HODNĚ ZKRABATILY) zejména v oblasti podpaží. Vypadá to děsně!!! Dost mě to mrzí, protože jsem šťastná jako blecha pokaždé, když další hedvábný kousek ulovím a mám obavu, že s takovou se moje sbírka brzo rozplyne. Zajímavé je, že jedna rovněž hedvábná halenka (ovšem musím uznat, že asi nejdražší jakou mám) problém s krabatěním nemá. Může to být způsobeno rozdílnou kvalitou??

infected +69/-22

27.04.12 13:38

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Chlupaté papuče vystřídaly huňaté náušnice

Indiánskoamerický návrhář Naeem Khan představil na newyorkském... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sexy (vel)ryba v síti: Laciné, nebo osobité?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Když jsem v 90. letech potkávala náctileté holky v síťovaných... Celý článek


Reklama