Host na svatbě - pouze obřad + večer

Vložit odpověď
Maddlen

17.5.15 18:29

Ahoj, jsem pozvaná na svatbu kamarádce. Budu přítomná pouze na obřad a pak cca od 7 hodin večer. Řeším, co na sebe - společenské oděvy mám bohužel spíš v tmavých barvách, což se nehodí. Pak mám tuniku na obrázku - hodily by se k ní bílé kalhoty? A byly by bílé kalhoty na svatbu problém, jsou přípustné? Lodičky a psaníčko bych si koupila nude. (Jinak - jsem silné postavy - mám vel. 48, ale světlé barvy mi, troufám si říci, sluší.) A dovolím si i požádat o radu se šperky. Díky.

Najdete v encyklopedii: Jak se obléci jako host na svatbu?

 

A co takhle: na obrad ty „spise tmave spolecenske odevy“ a na vecer tuniku?

Robena +16561/-2355

17.5.15 18:54

 

Škoda, že nepíšete kde se svatba, tedy obřad a večerní zábava budou konat. On je totiž velký rozdíl mezi svatbou v kostele, na radnici, v přírodě nebo třeba na koupališti či na farmě (dneska se lidi fakt berou na různých místech). Pro večerní zábavu platí totéž - bude to v salonku čtyřhvězdičkové restaurace? Bude to v chatové osadě se spoustou kamarádů? Je v plánu jen sezení u stolů uvnitř a nějaký ten tanec, nebo to bude velká grilovačka pod širým nebem, jak se na letních svatbách hodně dělá? Podle toho bych volila oblečení. Ne svatbu/večerní zábavu venku na letní louce bych se nebála bílých kalhot a barevné tuniky, pokud je ale v plánu lepší restaurace a tanec, tak bych spíš sáhla po střízlivějších, klidně tmavých šatech - v létě je můžete krásně rozsvítit barevnými a hravými doplňky a botami, ale pořád to budou elegantní šaty.

Maddlen: Odpověď mi pomohla, děkuji!

+/-

17.5.15 19:37

 

Na klasickou svatbu je ta tunika asi trochu moc etno.

Bile kalhoty jsou podle me (pro mene vyznamneho hosta) v pohode, kdyz date barevnou halenku a nejake primerene, take barevne doplnky.

Maddlen: Odpověď mi pomohla, děkuji!

MP_kosatka +5556/-1437

18.5.15 02:40

 

Co s těmi svatbami pořád máte a proč to tolik řešíte? Já osobně jich včetně své zažila několik a kdo měl šaty (ať už tuniku , malé černé či kostýmek) nebo oblek, byl vždycky za hvězdu! Dámy, buranství kvete ve všech společenských vrstvách, stačí zajít do divadla- je jedno jestli v Praze či někde v malém městě- nebo na ples, svatbu, křtiny atd.....věřte mi, že na každé takové události se vynoří ženy ve lněných tříčtvrťákách či šlapkojidních šatech od Vietnamců nebo muži v košilích se závodnickým číslem nebo nějakým pěkným logem na hrudi, rukávu či zádech a barevných džínách k tomu............za celý svůj život a to jsem ho 3/4 prožila v demokracii, jsem opravdu nezažila akci, kde by byly opravdu všichni upraveni adekvátně události. Je hezké, když alespoň většina je, pokud se někomu něco takového podaří zažít, nechť mi pošle skupinové foto:-)

Carla Bruni +550/-168

19.5.15 19:37

 

Přidám se k ostatním, pro dobrou radu máme málo informací o svatbě, tedy kde se bude konat, jak moc honosné to bude. Přimlouvala bych se na oficiální část za slavnostnější oblečení (třeba i tmavší šaty). S večerní party je to problém, záleží, kde bude konat. Kalhoty a halenka, to není problém, jen si nejsem jistá bílou barvou kalhot. tak jako teetee bych zvolila jinou barvu.

Maddlen: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Clementin +252/-106

18.5.15 17:04

 

Já myslím, že to je v pohodě. Vzala bych si ještě sáčko (tím chci říct - ne svetr), aby to získalo takový slavnostnější šmrnc.
Mám kamarádku, která přesně tohle řeší na mou svatbu - nevidím problém v kalhotách, ani když jsou bílé. Každému prostě tmavé koktejlky nesednou, ostatně kdyby v nich přišli všichni, byla by to nuda. :)
Jinak se šperky bych to asi nepřeháněla - tunika je zdobná dost, vzala bych střízlivé náušnice, možná nějaký jemný náramek, rozhodně ne nic na krk. To by mohlo z modelu udělat právě ten nechtěný etno model.

Maddlen: Odpověď mi pomohla, děkuji!

moi-bebe +2205/-787

18.5.15 09:56

 

Já jsem staromódní, bílou bych na obřad proste nebrala ani ve formě kalhot. Na večer mi ale model tunika/kalhoty přijde fajn. Nevím, co je ta doplňková tmavá barva na tunice, asi hnědá? Co takové kalhoty? Přišlo by mi to i méně letní a více společenské :)

Maddlen: Odpověď mi pomohla, děkuji!

teetee +5627/-1378

17.5.15 19:20

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek