Host na svatbě - pouze obřad + večer

Vložit odpověď
Maddlen

17.5.15 18:29

Ahoj, jsem pozvaná na svatbu kamarádce. Budu přítomná pouze na obřad a pak cca od 7 hodin večer. Řeším, co na sebe - společenské oděvy mám bohužel spíš v tmavých barvách, což se nehodí. Pak mám tuniku na obrázku - hodily by se k ní bílé kalhoty? A byly by bílé kalhoty na svatbu problém, jsou přípustné? Lodičky a psaníčko bych si koupila nude. (Jinak - jsem silné postavy - mám vel. 48, ale světlé barvy mi, troufám si říci, sluší.) A dovolím si i požádat o radu se šperky. Díky.

Najdete v encyklopedii: Jak se obléci jako host na svatbu?

 

A co takhle: na obrad ty „spise tmave spolecenske odevy“ a na vecer tuniku?

Robena +16570/-2356

17.5.15 18:54

 

Škoda, že nepíšete kde se svatba, tedy obřad a večerní zábava budou konat. On je totiž velký rozdíl mezi svatbou v kostele, na radnici, v přírodě nebo třeba na koupališti či na farmě (dneska se lidi fakt berou na různých místech). Pro večerní zábavu platí totéž - bude to v salonku čtyřhvězdičkové restaurace? Bude to v chatové osadě se spoustou kamarádů? Je v plánu jen sezení u stolů uvnitř a nějaký ten tanec, nebo to bude velká grilovačka pod širým nebem, jak se na letních svatbách hodně dělá? Podle toho bych volila oblečení. Ne svatbu/večerní zábavu venku na letní louce bych se nebála bílých kalhot a barevné tuniky, pokud je ale v plánu lepší restaurace a tanec, tak bych spíš sáhla po střízlivějších, klidně tmavých šatech - v létě je můžete krásně rozsvítit barevnými a hravými doplňky a botami, ale pořád to budou elegantní šaty.

Maddlen: Odpověď mi pomohla, děkuji!

+/-

17.5.15 19:37

 

Na klasickou svatbu je ta tunika asi trochu moc etno.

Bile kalhoty jsou podle me (pro mene vyznamneho hosta) v pohode, kdyz date barevnou halenku a nejake primerene, take barevne doplnky.

Maddlen: Odpověď mi pomohla, děkuji!

MP_kosatka +5556/-1437

18.5.15 02:40

 

Co s těmi svatbami pořád máte a proč to tolik řešíte? Já osobně jich včetně své zažila několik a kdo měl šaty (ať už tuniku , malé černé či kostýmek) nebo oblek, byl vždycky za hvězdu! Dámy, buranství kvete ve všech společenských vrstvách, stačí zajít do divadla- je jedno jestli v Praze či někde v malém městě- nebo na ples, svatbu, křtiny atd.....věřte mi, že na každé takové události se vynoří ženy ve lněných tříčtvrťákách či šlapkojidních šatech od Vietnamců nebo muži v košilích se závodnickým číslem nebo nějakým pěkným logem na hrudi, rukávu či zádech a barevných džínách k tomu............za celý svůj život a to jsem ho 3/4 prožila v demokracii, jsem opravdu nezažila akci, kde by byly opravdu všichni upraveni adekvátně události. Je hezké, když alespoň většina je, pokud se někomu něco takového podaří zažít, nechť mi pošle skupinové foto:-)

Carla Bruni +550/-168

19.5.15 19:37

 

Přidám se k ostatním, pro dobrou radu máme málo informací o svatbě, tedy kde se bude konat, jak moc honosné to bude. Přimlouvala bych se na oficiální část za slavnostnější oblečení (třeba i tmavší šaty). S večerní party je to problém, záleží, kde bude konat. Kalhoty a halenka, to není problém, jen si nejsem jistá bílou barvou kalhot. tak jako teetee bych zvolila jinou barvu.

Maddlen: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Clementin +252/-106

18.5.15 17:04

 

Já myslím, že to je v pohodě. Vzala bych si ještě sáčko (tím chci říct - ne svetr), aby to získalo takový slavnostnější šmrnc.
Mám kamarádku, která přesně tohle řeší na mou svatbu - nevidím problém v kalhotách, ani když jsou bílé. Každému prostě tmavé koktejlky nesednou, ostatně kdyby v nich přišli všichni, byla by to nuda. :)
Jinak se šperky bych to asi nepřeháněla - tunika je zdobná dost, vzala bych střízlivé náušnice, možná nějaký jemný náramek, rozhodně ne nic na krk. To by mohlo z modelu udělat právě ten nechtěný etno model.

Maddlen: Odpověď mi pomohla, děkuji!

moi-bebe +2207/-788

18.5.15 09:56

 

Já jsem staromódní, bílou bych na obřad proste nebrala ani ve formě kalhot. Na večer mi ale model tunika/kalhoty přijde fajn. Nevím, co je ta doplňková tmavá barva na tunice, asi hnědá? Co takové kalhoty? Přišlo by mi to i méně letní a více společenské :)

Maddlen: Odpověď mi pomohla, děkuji!

teetee +5639/-1382

17.5.15 19:20

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek