Jak doladit společenské šaty?

Vložit odpověď
Ofélia

11.10.14 17:23

Dobrý deň, prosím o radu. Nakoniec si na Stužkovú svojej ratolesti nebudem dávať ani krajkové, ani modré puzdrové šaty, na ktoré som sa tu pýtala. Celkom vážne zvažujem, že si dám šaty, ktoré som mala na sebe len raz, na svojej promócii. Ide o tzv. malé čierne. Otázka je, či sa na túto udalosť hodia, či podľa vás pristanú k môjmu typu postavy (som drobnejšia, plnoštíhla - šaty majú prestrih pod prsiami a vložený tzv. spevňovací pás) a ako ich doladiť - kvôli väčšiemu výstrihu mám holý dekolt, ale na prsiach je zasa zdobenie kamienkami, tak neviem, či nejaký náhrdelník vôbec zvoliť, a ak áno, aký, aby sa to nebilo. Ďakujem.

Najdete v encyklopedii: Černá barva

 

Za prvé: nejste plnoštíhlá. Plnoštíhlý člověk je skoro tlustý a Vy jste jen trochu oplácaná, popř. máte pár kilo nadváhy. Ale plnoštíhlá určitě nejste. A za druhé ty šaty jsou určitě zbytečně smutné a na Vás i usedlé. Nejste tak stará, abyste se musela oblékat jak stará baba. Navíc tyto šaty byste mohla rozsvítit jedině botami a kabelkou, což je málo. Jakmile si k nim vezmete nějaké výrazné šperky, bude to vypadat blbě. Takže šup s nimi do skříně a vemte si nějaké ty krajkové.
A nezlobte se za to na mě, ale nechte si udělat nějaké přirozenější nehty, kratší a kulaté ;)

+/-

11.10.14 19:43

 

Tyhle šaty jsou fakt příšerné a nesedí vám. Vezměte si ty krajkové, na které jste se tady už ptala a psala jste, že jste si je už koupila.

Ladie +2065/-353

11.10.14 19:18

 

Ty šaty jsou neformné, abych pravdu řekla, vůbec se mi nelíbí. Přijde mi, že každé věkové kategorii pár let přisadí.

Amun +17734/-1289

11.10.14 19:28

 

Ty šaty si schovejte. Jestli je za takových deset, patnáct let ještě oblečete, budou akorát. Na tuhle událost si raději opatřete něco méně usedlého.

aailyyn +8059/-1745

11.10.14 21:23

 

osobně tento střih šatů/tvar výstřihu strašně nemám ráda. protože ten vodorovný šev by měl být pod prsy, aby to vypadalo dobře, a ne kousek přes prsa, jak to nosí 99.9% žen (protože jinak jim z toho nahoře leze podprsenka, i vám jí kousek kouká) - myslím, že se do nich musí nosit jen „balconette“ střih podprsenky, aby nebyla vidět. už z tohoto důvodu bych se je sama nevzala (pokud to nedokážete spravit tak, aby ten šev byl tam, kde má být). taky se mi zdá, že vás dělají zbytečně neforemnou (že by to chtělo je dole trochu zúžit směrem ke kolenům). na krk se nic nehodí, kvůli kamínkům.celkově je to trochu zbytečně smutné, na takovou veselou událost. možná bych si vzala aspoň barevné lodičky (a třeba stejně barevný výrazný prsten).

Ofélia: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Jiná Realita +246239/-57511

11.10.14 17:45

 

Řekla bych, že vaše váha je v pořádku. Možná že spíš k horní hranici normální váhy, ale určitě ji nepřekračuje. Co se týče šatů, tak mít je samozřejmě můžete, všechny „parametry“ pro danou událost splňují. To, že vám příliš nelichotí, je věc druhá. Já osobně, pokud bych měla finance, bych tyto šaty poslala dál a koupila si nějaké, které mi budou víc lichotit. Taky se mi zdá, že jsou vám v horní části zbytečně volnější, a proto pak celek vypadá neforemně. Zbytečně vám mizí pas. A i když mám hranaté výstřihy ráda, tak tady v kombinaci s těmi rukávky mi přijde, že vás to skutečně dělá o něco starší, než jste. Což ale není nic, co by se dalo počítat jednoznačně za negativní věc, záleží na člověku, jak moc mu vadí, že vypadá kvůli šatům o 5 let starší. Občas tu panickou hrůzu z toho, že budu vypadat o trochu starší (případně o dvě kila těžší) , než jsem, nechápu.

Takže: určitě by se našly šaty, které by vám seděly a slušely lépe, ale to neznamená, že si tyhle šaty nemůžete vzít. Pokud byste přes to navíc měla nějaké pěkné sáčko, střih rukávů, i to, že vám to nahoře moc nesedí, by nebylo vidět. Ale záleží na vás :) Pokud si je chcete vzít, pak na krk nic a doplnila bych to jen náušnicemi a třeba náramkem nebo prstenem.

Ofélia: Odpověď mi pomohla, děkuji!

andiedvorakova +8745/-1219

12.10.14 10:05

 

Závidím Vám, že se do šatů ze své promoce vejdete, já už ne…

Ptera +694/-239

11.10.14 23:03

 

Podívala jsem se na ty předchozí šaty (modré a krajkové) a upřímně Vám řeknu, že jste tak dlouho vybírala, až jste přebrala. Tyto jsou špatné. Ty modré a černé krajkové jsou daleko lepší a jsou hezké. Tyto Vám nesedí a celkově prostě máte na výběr lepší šaty než tyto.

anahir +1879/-211

12.10.14 13:10

 

Taky bych se chtěla vejít do svých šatů z promoce. Co barevné lodičky a francouzský šáteček?

Stuclinka +1508/-400

13.10.14 18:29

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek