Jak nažehlit sklady na sukni

Jiná Realita

07.08.12 22:30

Ahoj, mám poněkud rustikální otázku :)

Nemáte někdo tip/návod/youtube video, jak nažehlit nejsnadnějším způsobem sklady na sukni? Je z plátna (sukně ke kroji), naškrobená do tuha. V pase nabraná do pasovky, hned pod pasovkou je ještě ozdobné vyšívané nařasení. Není v kuse, je to zavinovací pruh látky.

Paní, co mi ji ušila, mi tam sklady nažehlila, ale musela jsem ji už vyprat. Protože sukně je dost velká a dlouhá (tedy široký pruh látky - je skoro až po zem), sama si s tím nějak nevím rady. Tuhost škrobení navíc práci ztěžuje. :( Nečekala jsem, že to bude tak složité. Je mi jasné, že ji před žehlením budu muset nakropit.

Díky moc za rady.


Reklama

 

Nevim jestli je tohle presne to co potrebujes, ale nasla jsem tohle na youtube - hodila jsem do vyhledavani „how to iron pleated skirts“ - prvni dve videa radi trik s kancelarskymi sponkami nebo perkami do vlasu - udrzi to sklady v poradku. A jsou tam i dalsi videa kde mozna neco najdes.
Jinak souhlasim s mokrym hadrem. zehleni skladane sukne.

Alizon +10079/-1268

08.08.12 09:27

 

Aby ty sklady vydržely nažehlené, doporučuji žehlit na plnou teplotu přes vlhký hadr.

Tleilaxan +4058/-1850

08.08.12 07:03

 

U krojových součástek nejde ani tak o technologický postup, ale spíš o um :-(

Navštívila jsem x kurzů o krojích, ale sama doma si troufnu žehlit jen chlapecké košile a plátěné kalhoty a pak takové jednodušší věci jako konce rukávců nebo stuhy (alespoň u svátečního kroje, u těch pracovních se tak neškrobí). Spodnice i fěrtůšky nechávám žehlit, nebo, jak správně píše Bugatti, spíše nakulmovat u odbornice. Stejně tak i pánské košile, pokud mají být opravdu „tip top“ - já to prostě nedokážu, i kdybych se rozkrájela.

Pokud žijete někde, kde se aktivně nosí kroje, vždycky se někdo najde, kdo je žehlí.
V této oblasti stále funguje starý dobrý postup předávání zkušeností (čili vše co vím o krojích, nemám z knih a internetu, ale od maminky, babičky, tety a dalších „tet“, čili prostě starších obyvatelek obce).

Lála_druhá +5407/-495

09.08.12 13:07

 

Obávám se, že krojové sukně se finálně upravují kulmováním. Nějaké informace - hlavně obrázky, najdete zde: http://www.lidove-kroje.cz/…ehleni-kroju

Bugatti +50095/-5454

08.08.12 11:23

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Chlupaté papuče vystřídaly huňaté náušnice

Indiánskoamerický návrhář Naeem Khan představil na newyorkském... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sexy (vel)ryba v síti: Laciné, nebo osobité?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Když jsem v 90. letech potkávala náctileté holky v síťovaných... Celý článek


Reklama